Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanrenster Wild blij met brons: voelt alsof ik gewonnen heb

Baanrenster Wild blij met brons: voelt alsof ik gewonnen heb

IZU (ANP) - Kirsten Wild heeft op haar derde en laatste Olympische Spelen dan toch een medaille veroverd. Het werd brons op het omnium, de meerkamp waarmee het olympisch baantoernooi werd besloten. "Maar het voelt alsof ik heb gewonnen", sprak ze na een wedstrijd waarin ze op de puntenkoers nog van de vijfde naar de derde plaats klom.

Hoewel ze nog wat wedstrijden rijdt, was het winnen van een olympische medaille toch een soort afsluiting. "Ik weet in ieder geval wel dat dit mijn laatste omnium was. Dat gaat me niet nog eens lukken. Het kost me te veel jaren van mijn leven", vertelde de 38-jarige Zwolse, die haar wielerleven verlengde vanwege het uitstel van de Spelen. Dat extra jaar was er een met zorgen. Ze had een rugblessure en kreeg corona. "Maar het is het allemaal waard geweest, kan ik nu zeggen."

Wild begon met de vijfde plaats op scratch, werd tweede in de temporace en vloog er te vroeg uit op de afvalkoers waarbij telkens de laatste renster uit de baan moet. "Dom van mezelf. Normaal is het juist mijn stabiele onderdeel."

Doemdenker

Ze noemde zichzelf een beetje een doemdenker. "Ik dacht dat het over was." Maar begeleiders Adriaan Helmantel en Tim Veldt spraken op haar in. "Ze zeiden: je kunt het, dit is waarvoor je hebt getraind. En ik dacht ook wel: ik ben nog fris en de rest is moe geworden."

Aangemoedigd door de coaches en door collega-renners won ze veel verloren terrein terug. Alleen de Amerikaanse Jennifer Valente en de Japanse wereldkampioene Yumi Kajihara bleven buiten bereik. "We zijn ook een heel hecht team het laatste jaar, daar krijg je veel support van. Alleen daarom al vond ik dat ik niet kon stoppen na het uitstel van de Spelen. Waren ze gecanceld dan was ik gestopt. Maar ik wilde het traject afmaken, met Amy (Pieters) ook. Als ik haar niet had gehad en de koppelkoers die we samen reden, weet ik niet of ik was doorgegaan."

Leeftijd

"Het is de moeite waard geweest, helaas hebben we vrijdag op de koppelkoers niet kunnen laten zien wat we konden. Vandaag lukte dat wel, maar daar heeft Amy niets aan. De Olympische Spelen zijn voor mij het hoogste podium in de sport. Hier telt elke medaille."

Vaak ging het de afgelopen jaren over haar leeftijd, In oktober wordt de Zwolse, achtvoudig wereldkampioen, 39. "Voor mij was het niet zo'n ding. Ik zie het vooral als een hele bak aan ervaring. Die heb ik vandaag ook benut."

Meer uit Sport

Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

7 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

8 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

11 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

12 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

13 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

14 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

14 uur geleden