Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanrenster Van de Wouw pakt bij EK brons op keirin

Baanrenster Van de Wouw pakt bij EK brons op keirin

APELDOORN (ANP) - Hetty van de Wouw heeft bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn het brons gepakt op de keirin. De 25-jarige baanrenster uit Kaatsheuvel moest in de finale alleen titelverdedigster Lea Sophie Friedrich uit Duitsland (goud) en de Britse Emma Finucane (zilver) voorlaten.

Bij keirin sprinten zes rensters in vier rondes om de winst, nadat ze eerst op gang zijn geschoten achter een motor. Van de Wouw eindigde vorig jaar op de WK in Glasgow al als vierde.

Ook daarom gaf het brons, hoewel er volgens de Brabantse meer in had gezeten, genoegdoening. "Ik had 'op zes' geloot en moest dus van achteruit komen. Dat is niet ideaal. Vertrek je als tweede dan heb je minder gedoe voor je", vertelde ze nadat ze de bronzen plak had ontvangen.

Veel gedoe

Van de Wouw had in de sterk bezette finale 'veel gedoe' voor zich. "Ik moest er omheen. Dat kost zo veel meer energie. Dus ik kan wel leven met brons."

Ze keek terug op een naar eigen zeggen goed toernooi. "Ik had wel het gevoel dat ik 'under control' ben. Het is superfijn dat je weet dat een trainingsperiode heeft gewerkt. Het is best spannend als je na de WK van afgelopen zomer zo'n lange tijd geen wedstrijden hebt gereden. Je gaat twijfelen: hoe goed zal ik zijn?"

Niet echt tevreden

Goed genoeg voor brons op de teamsprint op de openingsdag. Al waren Van de Wouw, Kyra Lamberink en Steffie van der Peet toen niet echt tevreden. "Weer derde, daar baalden we een beetje van. Ik reed zelf wel een pr. Ik kon best tevreden zijn, maar je bent een team." Op de sprint vloog ze er in de kwartfinales uit tegen Friedrich, die het zilver pakte en zondag dus het goud op de keirin. "Ik zat er redelijk dichtbij, daar leer ik weer dingen die ik meeneem. Ik vlak de sprint zeker niet uit. Ik kan op elk onderdeel meedoen met de top."

Van der Peet moest op de keirin na haar vierde plaats in een van de halve finales rijden om de plaatsen 7 tot en met 12. Ze zette de sprint vroeg in, maar strandde op de elfde plaats.

Meer uit Sport

Fransman Rinderknech verrast Zverev in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.

6 minuten geleden
Tennisster Rus strandt in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.

1 uur geleden
Debutant De Jong na vijfsetter naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.

1 uur geleden
Van de Zandschulp blij met 'solide wedstrijd' na zege Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

1 uur geleden
Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

4 uur geleden
Eenkhoorn mee met kopman Evenepoel in Tourploeg Soudal Quick-Step

LILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.

5 uur geleden
Feyenoord eert 'onverzettelijke' clublegende Israël

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.

5 uur geleden