Baanrenner Lavreysen zoekt prikkel noodgedwongen in krachthonk
ARNHEM (ANP) - Hij was nu in Tokio geweest, als topfavoriet voor sprintgoud. Maar die gedachte komt, zegt baanwielrenner Harrie Lavreysen, eigenlijk amper in hem op. Ja, als hij zijn agenda inkijkt. Daar staan de data waarop de drievoudig wereldkampioen op de Olympische Spelen hetzelfde kunstje wilde flikken als vroeg in dit jaar bij de WK in Berlijn. Lavreysen schakelde snel. "Ik zie het nu als een kans. Ik ben pas 23 en kan volgend jaar nog beter zijn."
Lavreysen meldde zich vrijdag met vriendin Noor op Papendal waar NOC*NSF een bijeenkomst hield op de dag dat in Tokio de openingsceremonie had moeten plaatsvinden. Het coronavirus verhinderde dat. Na de WK was de Brabander nog een weekendje met zijn vriendin in Praag geweest. Op het moment dat hij de training wilde hervatten ging alles op slot. Niet veel later gevolgd door het bericht dat de Spelen niet doorgingen. "Eerst was het iets onwerkelijks. Toen we nog met de WK bezig waren konden we ons niet voorstellen dat zo iets niet door kan gaan. Maar uiteindelijk zag je het wel aankomen."
Lavreysen wacht af of er nog serieuze wedstrijden volgen tot de volgende zomer. De internationale wielrenunie UCI had net de seizoensopbouw drastisch omgegooid, waardoor het WK vanaf volgend jaar in het najaar is. Een mogelijk EK dit jaar in Bulgarije is hoogst onzeker. "Ik zie het er eerlijk gezegd niet van komen. Komend voorjaar is dat misschien nog een optie. Of een interland rijden, tegen de Duitsers bijvoorbeeld. Feit is dat we wedstrijden missen, die vaak net die prikkel geven om alles perfect te doen; van eten, trainen tot slapen. En die ook de mogelijkheid bieden om je tegenstanders te observeren. Ik ben niet iemand die op internet gaat uitpluizen wat ze allemaal aan het doen zijn."
Studie
Hij heeft nog het geluk dat hij dagelijks zijn grootste concurrent treft, Jeffrey Hoogland. "Maar op tactiek in wedstrijden kun je niet echt trainen. Nu kun je vooral nog doorwerken in het krachthonk, nog sterker worden zonder dat een piekmoment die opbouw onderbreekt."
Ondertussen pikte Lavreysen ook nog zijn studie bedrijfskunde aan de open universiteit op. "Je moet je tijd goed benutten. Ik focus me alleen op de dingen die wel kunnen. Het enige waar je voor moet oppassen is dat het rondjes fietsen op de baan in Apeldoorn geen sleur wordt nu je de wedstrijden en trainingskampen mist. Daarom is het goed dat ik nu even vakantie heb, een week, en erna twee weken niet op de baan train. Om zin te houden."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
38 minuten geledenNICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
15 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
17 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
17 uur geleden