Baanrenner Lavreysen wint keirin bij Nations Cup in Jakarta
JAKARTA (ANP) - Baanrenner Harrie Lavreysen heeft bij de eerste wedstrijden om de Nations Cup van dit jaar het goud gepakt op de keirin. De regerend wereldkampioen was op de wielerpiste van Jakarta de snelste in de sprint, voor de Maleisiër Mohd Azizulhasni Awang en de Israëliër Mikhail Yakovlev.
Jeffrey Hoogland vloog er in de halve finales uit en kon zich ook in de strijd om de plaatsen 7 tot en met 12 niet onderscheiden: hij werd elfde. Lavreysen was in de halve finales nog geklopt door Yakovlev. Bij keirin rijden zes renners op de piste achter een brommer. Zo gauw die uit de baan is wordt er over drie rondes gesprint om de winst.
In het sprinttoernooi bij de vrouwen reikte Hetty van de Wouw tot de kwartfinales, waarin de Britse Emma Finucane in twee heats te sterk was. Steffie van der Peet had een ronde eerder van de Française Mathilde Gros verloren. Die won later op de dag ook de finale, waarin de Duitse Lea Sophie Friedrich de tegenstander was.
Na Jakarta volgen nog wedstrijden om de Nations Cup in Caïro en het Canadese Milton, waarbij ook punten te behalen zijn voor de olympische kwalificatie.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
2 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
2 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
8 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
13 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
14 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
16 uur geleden