Baanrenner Lavreysen voor zesde keer op rij wereldkampioen sprint
BALLERUP (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in het Deense Ballerup voor de zesde keer op rij de wereldtitel op de sprint veroverd. Dat deed de 27-jarige Brabander door in de finale zijn landgenoot Jeffrey Hoogland in twee heats te verslaan. Het was voor het eerst sinds 2021 dat beide sprinters elkaar in een WK-finale troffen. In datzelfde jaar gebeurde dat ook op de Olympische Spelen van Tokio. Beide keren won Lavreysen.
Lavreysen won eerder op deze WK goud op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Hoogland - en de kilometer-tijdrit. Met die laatste zege werd hij vrijdag al alleen recordhouder wat betreft aantal wereldtitels. Met de winst op de sprint erbij komt hij op zestien. Het brons was voor de Japanner Kaiya Ota, die Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago versloeg.
Met zijn nieuwe wereldtitel op de sprint overtrof hij Piet Moeskops, die in de jaren twintig van de vorige eeuw vijf keer wereldkampioen werd.
Drie heats
Lavreysen en Hoogland stonden ook op de WK's van 2019 en 2020 tegenover elkaar in de finale. Telkens won Lavreysen. Op EK's troffen ze elkaar twee keer in de finale. In 2019 troefde Hoogland zijn rivaal één keer af waarmee hij zijn derde en laatste Europese titel veroverde op de sprint. Samen met Van den Berg waren ze de afgelopen jaren vrijwel onverslaanbaar op de teamsprint. In Ballerup veroverden ze op de openingsdag hun zesde wereldtitel.
Hoogland (31) strandde de afgelopen jaren meestal eerder en boekte zijn individuele mondiale successen slechts op de niet-olympische kilometer-tijdrit. De van oorsprong Nijverdaller verraste door ten koste van Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago, de nummer 2 van vorig jaar in Glasgow, de finale te bereiken. Net als zaterdag in de kwartfinales had hij daarvoor drie heats nodig. Lavreysen kon zuiniger met zijn krachten omgaan door ook tegen de Japanner Ota de klus in twee heats te klaren.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
9 uur geleden