Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanrenner Lavreysen voor zesde keer op rij wereldkampioen sprint

Baanrenner Lavreysen voor zesde keer op rij wereldkampioen sprint

BALLERUP (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in het Deense Ballerup voor de zesde keer op rij de wereldtitel op de sprint veroverd. Dat deed de 27-jarige Brabander door in de finale zijn landgenoot Jeffrey Hoogland in twee heats te verslaan. Het was voor het eerst sinds 2021 dat beide sprinters elkaar in een WK-finale troffen. In datzelfde jaar gebeurde dat ook op de Olympische Spelen van Tokio. Beide keren won Lavreysen.

Lavreysen won eerder op deze WK goud op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Hoogland - en de kilometer-tijdrit. Met die laatste zege werd hij vrijdag al alleen recordhouder wat betreft aantal wereldtitels. Met de winst op de sprint erbij komt hij op zestien. Het brons was voor de Japanner Kaiya Ota, die Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago versloeg.

Met zijn nieuwe wereldtitel op de sprint overtrof hij Piet Moeskops, die in de jaren twintig van de vorige eeuw vijf keer wereldkampioen werd.

Drie heats

Lavreysen en Hoogland stonden ook op de WK's van 2019 en 2020 tegenover elkaar in de finale. Telkens won Lavreysen. Op EK's troffen ze elkaar twee keer in de finale. In 2019 troefde Hoogland zijn rivaal één keer af waarmee hij zijn derde en laatste Europese titel veroverde op de sprint. Samen met Van den Berg waren ze de afgelopen jaren vrijwel onverslaanbaar op de teamsprint. In Ballerup veroverden ze op de openingsdag hun zesde wereldtitel.

Hoogland (31) strandde de afgelopen jaren meestal eerder en boekte zijn individuele mondiale successen slechts op de niet-olympische kilometer-tijdrit. De van oorsprong Nijverdaller verraste door ten koste van Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago, de nummer 2 van vorig jaar in Glasgow, de finale te bereiken. Net als zaterdag in de kwartfinales had hij daarvoor drie heats nodig. Lavreysen kon zuiniger met zijn krachten omgaan door ook tegen de Japanner Ota de klus in twee heats te klaren.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

6 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

21 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

2 dagen geleden