Baanrenner Lavreysen voor zesde keer op rij wereldkampioen sprint
BALLERUP (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in het Deense Ballerup voor de zesde keer op rij de wereldtitel op de sprint veroverd. Dat deed de 27-jarige Brabander door in de finale zijn landgenoot Jeffrey Hoogland in twee heats te verslaan. Het was voor het eerst sinds 2021 dat beide sprinters elkaar in een WK-finale troffen. In datzelfde jaar gebeurde dat ook op de Olympische Spelen van Tokio. Beide keren won Lavreysen.
Lavreysen won eerder op deze WK goud op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Hoogland - en de kilometer-tijdrit. Met die laatste zege werd hij vrijdag al alleen recordhouder wat betreft aantal wereldtitels. Met de winst op de sprint erbij komt hij op zestien. Het brons was voor de Japanner Kaiya Ota, die Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago versloeg.
Met zijn nieuwe wereldtitel op de sprint overtrof hij Piet Moeskops, die in de jaren twintig van de vorige eeuw vijf keer wereldkampioen werd.
Drie heats
Lavreysen en Hoogland stonden ook op de WK's van 2019 en 2020 tegenover elkaar in de finale. Telkens won Lavreysen. Op EK's troffen ze elkaar twee keer in de finale. In 2019 troefde Hoogland zijn rivaal één keer af waarmee hij zijn derde en laatste Europese titel veroverde op de sprint. Samen met Van den Berg waren ze de afgelopen jaren vrijwel onverslaanbaar op de teamsprint. In Ballerup veroverden ze op de openingsdag hun zesde wereldtitel.
Hoogland (31) strandde de afgelopen jaren meestal eerder en boekte zijn individuele mondiale successen slechts op de niet-olympische kilometer-tijdrit. De van oorsprong Nijverdaller verraste door ten koste van Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago, de nummer 2 van vorig jaar in Glasgow, de finale te bereiken. Net als zaterdag in de kwartfinales had hij daarvoor drie heats nodig. Lavreysen kon zuiniger met zijn krachten omgaan door ook tegen de Japanner Ota de klus in twee heats te klaren.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
4 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
9 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
11 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
17 uur geleden