Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanrenner Lavreysen voor zesde keer op rij wereldkampioen sprint

Baanrenner Lavreysen voor zesde keer op rij wereldkampioen sprint

BALLERUP (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in het Deense Ballerup voor de zesde keer op rij de wereldtitel op de sprint veroverd. Dat deed de 27-jarige Brabander door in de finale zijn landgenoot Jeffrey Hoogland in twee heats te verslaan. Het was voor het eerst sinds 2021 dat beide sprinters elkaar in een WK-finale troffen. In datzelfde jaar gebeurde dat ook op de Olympische Spelen van Tokio. Beide keren won Lavreysen.

Lavreysen won eerder op deze WK goud op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Hoogland - en de kilometer-tijdrit. Met die laatste zege werd hij vrijdag al alleen recordhouder wat betreft aantal wereldtitels. Met de winst op de sprint erbij komt hij op zestien. Het brons was voor de Japanner Kaiya Ota, die Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago versloeg.

Met zijn nieuwe wereldtitel op de sprint overtrof hij Piet Moeskops, die in de jaren twintig van de vorige eeuw vijf keer wereldkampioen werd.

Drie heats

Lavreysen en Hoogland stonden ook op de WK's van 2019 en 2020 tegenover elkaar in de finale. Telkens won Lavreysen. Op EK's troffen ze elkaar twee keer in de finale. In 2019 troefde Hoogland zijn rivaal één keer af waarmee hij zijn derde en laatste Europese titel veroverde op de sprint. Samen met Van den Berg waren ze de afgelopen jaren vrijwel onverslaanbaar op de teamsprint. In Ballerup veroverden ze op de openingsdag hun zesde wereldtitel.

Hoogland (31) strandde de afgelopen jaren meestal eerder en boekte zijn individuele mondiale successen slechts op de niet-olympische kilometer-tijdrit. De van oorsprong Nijverdaller verraste door ten koste van Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago, de nummer 2 van vorig jaar in Glasgow, de finale te bereiken. Net als zaterdag in de kwartfinales had hij daarvoor drie heats nodig. Lavreysen kon zuiniger met zijn krachten omgaan door ook tegen de Japanner Ota de klus in twee heats te klaren.

Meer uit Sport

Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

26 minuten geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

35 minuten geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

41 minuten geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

4 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

4 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

21 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

1 dag geleden