Baanrenner Lavreysen voor zesde keer op rij wereldkampioen sprint
BALLERUP (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in het Deense Ballerup voor de zesde keer op rij de wereldtitel op de sprint veroverd. Dat deed de 27-jarige Brabander door in de finale zijn landgenoot Jeffrey Hoogland in twee heats te verslaan. Het was voor het eerst sinds 2021 dat beide sprinters elkaar in een WK-finale troffen. In datzelfde jaar gebeurde dat ook op de Olympische Spelen van Tokio. Beide keren won Lavreysen.
Lavreysen won eerder op deze WK goud op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Hoogland - en de kilometer-tijdrit. Met die laatste zege werd hij vrijdag al alleen recordhouder wat betreft aantal wereldtitels. Met de winst op de sprint erbij komt hij op zestien. Het brons was voor de Japanner Kaiya Ota, die Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago versloeg.
Met zijn nieuwe wereldtitel op de sprint overtrof hij Piet Moeskops, die in de jaren twintig van de vorige eeuw vijf keer wereldkampioen werd.
Drie heats
Lavreysen en Hoogland stonden ook op de WK's van 2019 en 2020 tegenover elkaar in de finale. Telkens won Lavreysen. Op EK's troffen ze elkaar twee keer in de finale. In 2019 troefde Hoogland zijn rivaal één keer af waarmee hij zijn derde en laatste Europese titel veroverde op de sprint. Samen met Van den Berg waren ze de afgelopen jaren vrijwel onverslaanbaar op de teamsprint. In Ballerup veroverden ze op de openingsdag hun zesde wereldtitel.
Hoogland (31) strandde de afgelopen jaren meestal eerder en boekte zijn individuele mondiale successen slechts op de niet-olympische kilometer-tijdrit. De van oorsprong Nijverdaller verraste door ten koste van Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago, de nummer 2 van vorig jaar in Glasgow, de finale te bereiken. Net als zaterdag in de kwartfinales had hij daarvoor drie heats nodig. Lavreysen kon zuiniger met zijn krachten omgaan door ook tegen de Japanner Ota de klus in twee heats te klaren.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
3 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
8 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden