Baanrenner Lavreysen voor derde jaar op rij wereldkampioen keirin
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft voor het derde jaar op rij de wereldtitel op het sprintonderdeel keirin veroverd. In de finale versloeg hij net als vorig jaar in Roubaix zijn landgenoot Jeffrey Hoogland. Het brons ging naar de Colombiaan Kevin Quintero Chavarro.
Op het Vélodrome van Saint-Quentin-en-Yvelines, waar over anderhalf jaar om de olympische medailles wordt gestreden, waren Lavreysen en Hoogland, samen met Roy van den Berg, een dag eerder nog onttroond als wereldkampioenen op de teamsprint. Hoogland kwam bij het uitrijden hard ten val, maar kon nog wel te voet de piste verlaten.
Bij keirin komen zes renners in de baan, die om de winst sprinten na zes ronden. Lavreysen heeft een beproefde tactiek, aanvallen op iets meer dan twee ronden voor het einde. "Het is de manier als je de snelste bent. Ga je eerder dan rijd je jezelf leeg. Wacht je te lang dan ben je de sjaak", legde hij de succesformule na afloop uit. Zijn tegenstanders, onder wie Hoogland, weten het. "Harrie doet nooit anders, dus je weet wat je kunt verwachten", vertelde hij met de nodige schaafwonden op de linkerkant van zijn lichaam. "Ik voel het nu nog niet, dat komt wellicht nog."
Hoe hij precies gevallen was wist Hoogland niet. "Ik sloeg boos op mijn stuur en er remde net iemand voor me." Hoogland toonde eerder wel eens de nodige frustratie na een nieuwe nederlaag tegen zijn vriend en rivaal. Maar na een jaar waarin hij wat afstand nam van zijn sport kon hij tevreden zijn over het gehaalde niveau. "Dat is eigenlijk heel zuur. Dat ik op een WK waarvan ik niet veel verwachtte toch zo dichtbij kom."
Voor Lavreysen was het zijn tiende wereldtitel, de derde op het onderdeel keirin.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
11 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
14 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
19 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden