Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanrenner Lavreysen snapt onvrede bij Hoogland niet

Baanrenner Lavreysen snapt onvrede bij Hoogland niet

GLASGOW (ANP) - Harrie Lavreysen was verbaasd dat hij woensdag in de media moest lezen dat Jeffrey Hoogland de nieuwe olympische cyclus van de teamsprinters niet bepaald als prettig ervaart. Volgens Hoogland is er geen sprake meer van eenheid binnen de ploeg waar het motto 'ieder voor zich' regeert. "Dit zag ik niet aankomen", zei Lavreysen nadat hij als vierde was geëindigd op de keirin, zijn laatste optreden bij de WK baanwielrennen in Glasgow.

"Ik schrok er een beetje van, we gaan hier zeker over praten", vertelde Lavreysen. Op de laatste wedstrijddag was het geen thema. "Ik heb het even van me afgezet. Ik was met de wedstrijd bezig." Hoogland zonderde zich de hele week enigszins af. Meteen na de gouden race op de teamsprint van vrijdag verdween hij ook van de baan. Tot verbazing van Lavreysen en Roy van den Berg, het derde lid van de teamsprintersploeg die in wereldtitels en een olympische titel grossiert.

Hoogland sprak dinsdag zijn onvrede uit. De eenheid, die hij vroeger voelde, is weg. Lavreysen is bovendien te goed om als sparringpartner te dienen. Hoogland zoekt zijn uitdagingen nu elders, met bijvoorbeeld een poging het wereldrecord op de kilometer te breken eind oktober.

Afwezig

"Natuurlijk zijn er dingen veranderd in de loop der jaren", vertelde Lavreysen, wel weer winnaar van het sprinttoernooi. "Wat dat betreft ben ik niet verbaasd. Maar ik heb daar niet zo'n probleem mee. Ik vond ook dat we een heel mooi trainingskamp hebben gehad, waar we super goed hebben samengewerkt richting de teamsprint. Ik heb me nooit negatief uitgelaten, maar misschien ervaart hij dat als ik sneller ben."

Lavreysen wilde geen "boekje opendoen", maar duidelijk werd wel dat Hooglands keuze wat afstand te nemen van zijn sport niet helemaal begrepen wordt. "Jef is de afgelopen twee jaar best wel afwezig. Hij heeft een huis lopen verbouwen. We hebben best wel geprobeerd hem mee te trekken. Zo van: kom op, gast, kom trainen voor de WK. Het verbaast me dat hij dit nu zegt."

Het was de afgelopen anderhalf jaar een soms terugkerende irritatie. Lavreysen: "We hebben wel momenten gehad dat we dachten: gast, je moet nu wel gaan beginnen. Het is leuk dat je met andere dingen bezig bent maar uiteindelijk zijn we als team bezig om die wereldtitel te veroveren. Ik ben heel blij dat het gelukt is hier. Maar zijn woorden vind ik jammer."

Meer uit Sport

Kogelstootster Schilder wint NK in kampioenschapsrecord

HENGELO (ANP) - Jessica Schilder heeft bij de Nederlandse kampioenschappen atletiek gewonnen bij het kogelstoten. De 27-jarige atlete kwam in Hengelo tot een afstand van 20,58 meter, goed voor een kampioenschapsrecord. Jorinde van Klinken werd tweede met 17,85 meter, voor Alida van Daalen (16,69 meter).

30 minuten geleden
Ingekorte slotetappe Tour de France van start op Champs-Élysées

PARIJS (ANP) - De laatste etappe van de Tour de France is zondag van start gegaan op de Champs-Élysées in Parijs. De rit zou aanvankelijk beginnen in het dorpje Thoiry, maar werd ingekort vanwege een politietekort door de bosbranden in het zuidwesten van Frankrijk. Van de 133 kilometer zijn er 89 overgebleven.

33 minuten geleden
Verstappen verwachtte niet op podium te staan bij GP Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen was verrast dat hij in Boedapest de tweede plaats achter de Britse winnaar Lando Norris behaalde. "Ik verwachtte niet hier te staan", zei de Formule 1-coureur na de GP van Hongarije. "We hebben er heel hard voor gewerkt. Onze strategie werkte goed. Ik zag mijn kansen en die heb ik benut."

1 uur geleden
Norris wint Grote Prijs van Hongarije, Verstappen tweede

BOEDAPEST (ANP) - Formule 1-coureur Lando Norris heeft de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. Daarmee verkleint de 26-jarige Brit van McLaren zijn achterstand op leider Kimi Antonelli (19) in de strijd om het wereldkampioenschap in de Formule 1. Max Verstappen (28) werd tweede op de Hungaroring in zijn RB22. Antonelli werd in zijn Mercedes derde.

1 uur geleden
Wiebes snelste in drie etappes op rij en wint Ronde van Polen

LUBLIN (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Ronde van Polen gewonnen. Daarmee stelde ze de winst van de ronde veilig. De 27-jarige Mijdrechtse van SD Worx-ProTime was na 102 kilometer in de sprint in Lublin opnieuw veruit de sterkste. De Italiaanse Elisa Balsamo werd tweede.

1 uur geleden
Carapaz is de strijdlustigste renner van de Tour de France

PARIJS (ANP) - Richard Carapaz is uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de voorbije drie weken. Dat heeft de organisatie van de Tour de France laten weten. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost won in de slotweek twee ritten en veroverde de bolletjestrui.

6 uur geleden
Wielerlegende Merckx denkt dat Pogačar Tourrecord gaat verbreken

PARIJS (ANP/DPA) - Wielerlegende Eddy Merckx denkt dat Tadej Pogačar het recordaantal eindzeges in de Tour de France gaat verbreken. De Sloveen staat op het punt om zondag zijn vijfde Ronde van Frankrijk te winnen, evenveel als recordhouders Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault en Miguel Indurain.

8 uur geleden