Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanrenner Lavreysen snapt onvrede bij Hoogland niet

Baanrenner Lavreysen snapt onvrede bij Hoogland niet

GLASGOW (ANP) - Harrie Lavreysen was verbaasd dat hij woensdag in de media moest lezen dat Jeffrey Hoogland de nieuwe olympische cyclus van de teamsprinters niet bepaald als prettig ervaart. Volgens Hoogland is er geen sprake meer van eenheid binnen de ploeg waar het motto 'ieder voor zich' regeert. "Dit zag ik niet aankomen", zei Lavreysen nadat hij als vierde was geëindigd op de keirin, zijn laatste optreden bij de WK baanwielrennen in Glasgow.

"Ik schrok er een beetje van, we gaan hier zeker over praten", vertelde Lavreysen. Op de laatste wedstrijddag was het geen thema. "Ik heb het even van me afgezet. Ik was met de wedstrijd bezig." Hoogland zonderde zich de hele week enigszins af. Meteen na de gouden race op de teamsprint van vrijdag verdween hij ook van de baan. Tot verbazing van Lavreysen en Roy van den Berg, het derde lid van de teamsprintersploeg die in wereldtitels en een olympische titel grossiert.

Hoogland sprak dinsdag zijn onvrede uit. De eenheid, die hij vroeger voelde, is weg. Lavreysen is bovendien te goed om als sparringpartner te dienen. Hoogland zoekt zijn uitdagingen nu elders, met bijvoorbeeld een poging het wereldrecord op de kilometer te breken eind oktober.

Afwezig

"Natuurlijk zijn er dingen veranderd in de loop der jaren", vertelde Lavreysen, wel weer winnaar van het sprinttoernooi. "Wat dat betreft ben ik niet verbaasd. Maar ik heb daar niet zo'n probleem mee. Ik vond ook dat we een heel mooi trainingskamp hebben gehad, waar we super goed hebben samengewerkt richting de teamsprint. Ik heb me nooit negatief uitgelaten, maar misschien ervaart hij dat als ik sneller ben."

Lavreysen wilde geen "boekje opendoen", maar duidelijk werd wel dat Hooglands keuze wat afstand te nemen van zijn sport niet helemaal begrepen wordt. "Jef is de afgelopen twee jaar best wel afwezig. Hij heeft een huis lopen verbouwen. We hebben best wel geprobeerd hem mee te trekken. Zo van: kom op, gast, kom trainen voor de WK. Het verbaast me dat hij dit nu zegt."

Het was de afgelopen anderhalf jaar een soms terugkerende irritatie. Lavreysen: "We hebben wel momenten gehad dat we dachten: gast, je moet nu wel gaan beginnen. Het is leuk dat je met andere dingen bezig bent maar uiteindelijk zijn we als team bezig om die wereldtitel te veroveren. Ik ben heel blij dat het gelukt is hier. Maar zijn woorden vind ik jammer."

Meer uit Sport

Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

8 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

12 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

15 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

16 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

16 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

16 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

17 uur geleden