Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanrenner Lavreysen snapt onvrede bij Hoogland niet

Baanrenner Lavreysen snapt onvrede bij Hoogland niet

GLASGOW (ANP) - Harrie Lavreysen was verbaasd dat hij woensdag in de media moest lezen dat Jeffrey Hoogland de nieuwe olympische cyclus van de teamsprinters niet bepaald als prettig ervaart. Volgens Hoogland is er geen sprake meer van eenheid binnen de ploeg waar het motto 'ieder voor zich' regeert. "Dit zag ik niet aankomen", zei Lavreysen nadat hij als vierde was geëindigd op de keirin, zijn laatste optreden bij de WK baanwielrennen in Glasgow.

"Ik schrok er een beetje van, we gaan hier zeker over praten", vertelde Lavreysen. Op de laatste wedstrijddag was het geen thema. "Ik heb het even van me afgezet. Ik was met de wedstrijd bezig." Hoogland zonderde zich de hele week enigszins af. Meteen na de gouden race op de teamsprint van vrijdag verdween hij ook van de baan. Tot verbazing van Lavreysen en Roy van den Berg, het derde lid van de teamsprintersploeg die in wereldtitels en een olympische titel grossiert.

Hoogland sprak dinsdag zijn onvrede uit. De eenheid, die hij vroeger voelde, is weg. Lavreysen is bovendien te goed om als sparringpartner te dienen. Hoogland zoekt zijn uitdagingen nu elders, met bijvoorbeeld een poging het wereldrecord op de kilometer te breken eind oktober.

Afwezig

"Natuurlijk zijn er dingen veranderd in de loop der jaren", vertelde Lavreysen, wel weer winnaar van het sprinttoernooi. "Wat dat betreft ben ik niet verbaasd. Maar ik heb daar niet zo'n probleem mee. Ik vond ook dat we een heel mooi trainingskamp hebben gehad, waar we super goed hebben samengewerkt richting de teamsprint. Ik heb me nooit negatief uitgelaten, maar misschien ervaart hij dat als ik sneller ben."

Lavreysen wilde geen "boekje opendoen", maar duidelijk werd wel dat Hooglands keuze wat afstand te nemen van zijn sport niet helemaal begrepen wordt. "Jef is de afgelopen twee jaar best wel afwezig. Hij heeft een huis lopen verbouwen. We hebben best wel geprobeerd hem mee te trekken. Zo van: kom op, gast, kom trainen voor de WK. Het verbaast me dat hij dit nu zegt."

Het was de afgelopen anderhalf jaar een soms terugkerende irritatie. Lavreysen: "We hebben wel momenten gehad dat we dachten: gast, je moet nu wel gaan beginnen. Het is leuk dat je met andere dingen bezig bent maar uiteindelijk zijn we als team bezig om die wereldtitel te veroveren. Ik ben heel blij dat het gelukt is hier. Maar zijn woorden vind ik jammer."

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

1 uur geleden
Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

15 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

17 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

17 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

18 uur geleden
Tennisteams Polen en Zwitserland naar finale United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.

19 uur geleden
Veenings en Kessler winnen in vrieskou strandrace Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.

19 uur geleden