Baanrenner Lavreysen prolongeert olympische titel op sprint
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Baanrenner Harrie Lavreysen is voor de tweede keer op rij olympisch kampioen sprint geworden. Na zijn succes in Tokio prolongeerde hij op de wielerpiste van Saint-Quentin-en-Yvelines zijn titel. In de finale was de 27-jarige Brabander in twee heats te sterk voor de Australiër Matthew Richardson.
Lavreysen verdiende daarmee zijn vierde gouden olympische medaille. Net als in Tokio won hij op de Spelen van Parijs samen met Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg ook de teamsprint.
Lavreysen was, ook nog als vijfvoudig wereldkampioen op de sprint, favoriet tegen de 25-jarige Richardson. Ze streden twee jaar geleden op dezelfde piste om de wereldtitel. Ook toen won Lavreysen, die op het onderdeel keirin voor een derde medaille op deze Spelen gaat. Zaterdag komt hij alweer in actie, net als Hoogland.
Record
Na de teamsprint, waar het trio in een wereldrecord naar het goud snelde, was Lavreysen het sprinttoernooi woensdag begonnen met een individueel record op de 200 meter met vliegende start, het kwalificatie-onderdeel. Nadat eerst Richardson in 9,091 onder de oude, op hoogte gereden toptijd van Nicholas Paul (9,100) was gedoken, was Lavreysen net iets sneller: 9,088. Het record van de man uit Trinidad en Tobago stamde uit 2019.
Lavreysen verloor daarna in het sprinttoernooi geen enkele heat. Vaak zelfs door gecontroleerd, en dus zuinig te rijden. De Brit Jack Carlin was in de halve finales al net zo kansloos als de Pool Mateusz Rudyk een dag eerder. "Een rustig dagje", sprak de kampioen over die kwartfinales.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
23 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."
23 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.
23 uur geleden