Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanrenner Lavreysen prolongeert olympische titel op sprint

Baanrenner Lavreysen prolongeert olympische titel op sprint

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Baanrenner Harrie Lavreysen is voor de tweede keer op rij olympisch kampioen sprint geworden. Na zijn succes in Tokio prolongeerde hij op de wielerpiste van Saint-Quentin-en-Yvelines zijn titel. In de finale was de 27-jarige Brabander in twee heats te sterk voor de Australiër Matthew Richardson.

Lavreysen verdiende daarmee zijn vierde gouden olympische medaille. Net als in Tokio won hij op de Spelen van Parijs samen met Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg ook de teamsprint.

Lavreysen was, ook nog als vijfvoudig wereldkampioen op de sprint, favoriet tegen de 25-jarige Richardson. Ze streden twee jaar geleden op dezelfde piste om de wereldtitel. Ook toen won Lavreysen, die op het onderdeel keirin voor een derde medaille op deze Spelen gaat. Zaterdag komt hij alweer in actie, net als Hoogland.

Record

Na de teamsprint, waar het trio in een wereldrecord naar het goud snelde, was Lavreysen het sprinttoernooi woensdag begonnen met een individueel record op de 200 meter met vliegende start, het kwalificatie-onderdeel. Nadat eerst Richardson in 9,091 onder de oude, op hoogte gereden toptijd van Nicholas Paul (9,100) was gedoken, was Lavreysen net iets sneller: 9,088. Het record van de man uit Trinidad en Tobago stamde uit 2019.

Lavreysen verloor daarna in het sprinttoernooi geen enkele heat. Vaak zelfs door gecontroleerd, en dus zuinig te rijden. De Brit Jack Carlin was in de halve finales al net zo kansloos als de Pool Mateusz Rudyk een dag eerder. "Een rustig dagje", sprak de kampioen over die kwartfinales.

Meer uit Sport

Wederzijds respect 'groot genoeg' bij titelkandidaten McLaren

ABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.

2 uur geleden
Messi: 'Dit is het moment waarop ik heb gewacht'

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

11 uur geleden
Handbalsters al zeker van WK-kwartfinale na winst tegen Polen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.

12 uur geleden
Steenbergen zwemt met Europees record naar EK-goud op 200 wissel

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.

16 uur geleden
Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

16 uur geleden
Beune wint in Heerenveen ook derde 1500 meter in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.

17 uur geleden
Kunstrijdpaar Tsiba/Danilova grijpt naast olympisch ticket

ZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

17 uur geleden