Baanrenner Lavreysen pakt opnieuw WK-goud op keirin
ROUBAIX (ANP) - Harrie Lavreysen pakte donderdag bij de WK baanwielrennen voor het tweede jaar op rij het goud op het sprintonderdeel keirin. De baancoureur uit Luyksgestel hield in een sprint van zes renners zijn landgenoot Jeffrey Hoogland achter zich. De derde plaats was voor de Rus Michail Jakovlev.
Op de keirin rijden zes renners eerst drie ronden achter een derny. Wanneer die de baan verlaten heeft, volgen nog drie ronden. Lavreysen is de eerste Nederlander die de wereldtitel op de keirin voor de tweede keer heeft veroverd. Eerder waren Teun Mulder (2005), Theo Bos (2006) en Matthijs Büchli (2019) de beste op het spectaculaire sprintnummer.
De overmacht van de Nederlandse sprinters moet de concurrentie in Roubaix opnieuw hebben ontmoedigd. "Je rijdt met zessen in de baan maar soms lijkt het wel één-tegen-één", verwoordde Lavreysen het vertoonde machtsvertoon.
Gretig
Hoogland had de eerste positie achter de derny geloot, maar zag Lavreysen vanuit vierde positie al op 2,5 ronden voor het einde voorbij denderen. "Ik wist dat hij snel zou komen", vertelde de Nijverdaller, die twee weken geleden in het Zwitserse Grenchen nog de Europese titel had opgeëist in een door Lavreysen verkeerd opgebouwde race. "Dat zou Harrie niet nog eens overkomen. Toen hij me als enige passeerde, heb ik achter hem weer de controle gepakt. Ik kwam nog dichtbij, maar het was niet genoeg." Hoogland vond ook niet dat hij verloren had. "Ik denk dat ik niets verkeerd heb gedaan."
Maar Lavreysen was te gretig na zijn enigszins mislukte olympische finale (brons) en het missen van de Europese titel. "Natuurlijk baalde ik daarvan, omdat ik me in die races wel goed voelde. Maar vandaag was ik supergoed en zo gebrand om te winnen dat ik sowieso meteen in de aanval was gegaan, vanuit welke positie dan ook."
Samen met Roy van den Berg waren Lavreysen en Hoogland woensdag al goed voor goud op de teamsprint.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
8 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
10 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
11 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
17 uur geleden