Baanrenner Lavreysen pakt ook Europese titel op keirin
GRENCHEN (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de EK baanwielrennen in het Zwitserse Grenchen op de slotdag zijn derde titel veroverd. Na eerdere winst op de teamsprint en op de sprint was de 25-jarige Brabander nu de beste op het onderdeel keirin. De Fransman Tom Derache passeerde als tweede de finish, net voor de Pool Patryk Rajkowski. De jury oordeelde echter dat Derache van zijn lijn was afgeweken. Daardoor mocht Jeffrey Hoogland, aanvankelijk vierde, alsnog naar het podium voor het brons.
Bij keirin komen zes renners eerst achter een motor op gang, om daarna in drie rondes te sprinten om de winst. Lavreysen is de regerend wereldkampioen op dit onderdeel.
Voor Mehdi Kordi, de nieuwe bondscoach van de sprinters, was het mannentoernooi een groot succes. Hoogland won het vierde sprintonderdeel, de niet-olympische kilometer tijdrit, zodat de overheersing van de Nederlandse mannen weer compleet was. Bij de EK van vorig jaar meden Lavreysen en Hoogland de individuele onderdelen op de kleinere piste van München, waar alleen de titel op de teamsprint werd veroverd. Op dat onderdeel ging het twee maanden later op de WK mis en verloren de viervoudig wereldkampioenen met miniem verschil van Australië, wellicht omdat derde man Roy van den Berg niet topfit was.
Gas terug
In Grenchen werd dat rechtgezet, hoewel Hoogland zich amper had voorbereid op het toernooi. Met vriendin Shanne Braspennincx, de olympisch kampioene keirin die de EK liet schieten, was hij vooral druk aan het verbouwen in hun huis in Haarle. Hoogland, die na de Spelen van Tokio ook gas terugnam, gaat zich pas komende zomer serieus richten op de Olympische Spelen van volgend jaar in Parijs, met eerst de WK in augustus.
Lavreysen heeft zo'n pauze niet nodig. Hij nam na de Spelen wel vakantie, maar pakte de training snel weer op. Het resulteerde afgelopen jaar in Saint-Quentin-en-Yvelines al weer in twee wereldtitels. Op de EK kwam hij op drie titels uit. "Mooi dat alles weer samenvalt", sprak hij bij de NOS. Lavreysen was eerder op de WK's van Berlijn (2020) en Roubaix (2021) met drie titels goed geweest voor een hattrick. Op een EK was hem dat eerder nog niet gelukt. "Het was een moeilijke finale. Jef lootte net voor me en kon gaan zitten wachten tot ik mijn aanval zou inzetten. Hij had, toen ik bovenlangs kwam, pech dat die Fransman uit zijn lijn kwam. Maar ik denk dat ik sowieso genoeg snelheid had."
Nederland sloot de EK af met vier gouden, één zilveren en vijf bronzen medailles.
Meer uit Sport
BAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
5 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
17 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
22 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
23 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 dag geledenMACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.
1 dag geleden