Baanrenner Lavreysen over zesde sprinttitel: het is gestoord
BALLERUP (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen had een korte omschrijving voor het veroveren van zijn zesde wereldtitel sprint. "Het is gestoord", sprak hij voor de camera van de NOS kort nadat hij op de wielerpiste van het Deense Ballerup zijn landgenoot Jeffrey Hoogland had verslagen.
De 27-jarige Brabander heerst sinds 2019 op de sprint, waarop hij ook al twee olympische titels veroverde. "Ik ging met een lekker gevoel het toernooi in, met meteen een goede tijd in de kwalificaties. En Jef zorgde ervoor dat er heel wat concurrenten werden uitgeschakeld", knikte hij naar zijn tegenstander, die hij voor de vierde keer in een WK-finale trof. Lavreysen had telkens maar twee heats nodig om zijn toernooi te vervolgen. "Het was een supertoernooi, al voel ik de benen nu wel. Ik ben steeds van mijn eigen kracht uitgegaan."
Hoogland had zowel in de kwart- als in de halve finales drie heats nodig. "Kampioen worden doe je niet alleen in de finale. Harrie reed hier gewoon veel efficiënter. Toen hij in de eerste heat over mij heen kwam, was het gebeurd. Ik was leeg", aldus de renner uit Heerde.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
7 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
11 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
13 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
14 uur geleden