Baanrenner Lavreysen over zesde sprinttitel: het is gestoord
BALLERUP (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen had een korte omschrijving voor het veroveren van zijn zesde wereldtitel sprint. "Het is gestoord", sprak hij voor de camera van de NOS kort nadat hij op de wielerpiste van het Deense Ballerup zijn landgenoot Jeffrey Hoogland had verslagen.
De 27-jarige Brabander heerst sinds 2019 op de sprint, waarop hij ook al twee olympische titels veroverde. "Ik ging met een lekker gevoel het toernooi in, met meteen een goede tijd in de kwalificaties. En Jef zorgde ervoor dat er heel wat concurrenten werden uitgeschakeld", knikte hij naar zijn tegenstander, die hij voor de vierde keer in een WK-finale trof. Lavreysen had telkens maar twee heats nodig om zijn toernooi te vervolgen. "Het was een supertoernooi, al voel ik de benen nu wel. Ik ben steeds van mijn eigen kracht uitgegaan."
Hoogland had zowel in de kwart- als in de halve finales drie heats nodig. "Kampioen worden doe je niet alleen in de finale. Harrie reed hier gewoon veel efficiënter. Toen hij in de eerste heat over mij heen kwam, was het gebeurd. Ik was leeg", aldus de renner uit Heerde.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Linda Nosková is blij dat ze haar eerste grandslamfinale tegen haar landgenote Karolína Muchová mocht spelen. Dat zei de 21-jarige Wimbledon-winnares na de finale tegen het publiek in het centre court. "Ik denk dat we vandaag geschiedenis hebben geschreven", zei Nosková. Het was de eerste volledig Tsjechische finale in de geschiedenis van het tennistoernooi.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.
14 uur geledenUSSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.
15 uur geledenBERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.
16 uur geledenBERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.
16 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.
18 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Italiaanse MotoGP-rijder Marco Bezzecchi komt dit weekend niet meer in actie in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. De coureur van Aprilia heeft bij een val in de kwalificatie zijn linkersleutelbeen gebroken, meldt de MotoGP.
19 uur geleden