Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanrenner Kool verrast met zilver op kilometer tijdrit bij EK

Baanrenner Kool verrast met zilver op kilometer tijdrit bij EK

APELDOORN (ANP) - Daan Kool is bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn verrassend als tweede geëindigd op de kilometer tijdrit. De 22-jarige renner, afkomstig uit Zevenhoven, realiseerde in de finale een tijd van 1.00,426. Kool zag na hem alleen de Italiaan Matteo Bianchi een betere tijd rijden: 1.00,276. Het brons was voor de Fransman Melvin Landerneau in 1.00,472.

Kool was in de kwalificaties nog net iets sneller geweest: 1.00,345. Daarmee kwalificeerde hij zich als vierde voor de finale.

"Na die vierde plaats dacht ik: met het publiek 's avonds achter me moet ik nog wat extra's kunnen geven. In eigen huis moet ik boven mezelf kunnen uitstijgen", vertelde Kool bij de NOS.

Spelen Los Angeles

Hij gaf amper een tiende van een seconde toe op zijn tijd in de kwalificaties, waar Bianchi er niet nog eens in slaagde onder de minuut te duiken. "Die kwalificatie was al een zware inspanning. Dat ik nu maar een tiende minder snel ben wil zeggen dat ik, gezien ook de omstandigheden, een supergoede finale heb gereden. Tweede worden is niet hetzelfde als winnen, maar voelt wel geweldig. Het podium was een droom."

Kool bevindt zich in de hiërarchie der sprinters in Nederland net als Tijmen van Loon (zevende in de finale in 1.01,776) achter de 'grote drie': Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland. "Ik heb het afgelopen jaar de stappen gemaakt die ik moet maken. De Spelen van Los Angeles zijn het hoofddoel. Ik wil een plekje veroveren in de 'Bullet Train", doelde hij op de schier onklopbare Nederlandse ploeg op de teamsprint. Hoogland, sinds afgelopen najaar de wereldrecordhouder op het onderdeel, nam niet deel aan de kilometer tijdrit.

Meer uit Sport

Tourrenners vertrokken voor derde Pyreneeënrit

PAU (ANP) - Vanuit een regenachtig Pau zijn de renners in de Tour de France om 12.15 uur begonnen aan de derde Pyreneeënrit. De veertiende etappe eindigt in skioord Luchon-Superbagnères, na een klim van de buitencategorie.

1 uur geleden
Zwemmer Wellbrock wint derde wereldtitel op open water

SINGAPORE (ANP) - Florian Wellbrock heeft in Singapore zijn derde wereldtitel veroverd. De 27-jarige Duitse zwemmer was in het open water ook de snelste op het onderdeel sprint. Hij klopte de Hongaar Dávid Betlehem en Fransman Marc-Antoine Olivier.

4 uur geleden
Amerikaanse golfer Scheffler neemt leiding op Brits Open

PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.

15 uur geleden
Ekpo sprint naar zilveren plak op 100 meter bij EK beloften

BERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).

18 uur geleden
WK beachvolleybal in 2027 naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.

19 uur geleden
Pogacar ook de beste in klimtijdrit Tour de France

PEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.

20 uur geleden
Wielrenster Veenhoven wint tweede etappe in Baloise Ladies Tour

OLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.

20 uur geleden