Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanrenner Eefting mist medaille op scratch bij WK

Baanrenner Eefting mist medaille op scratch bij WK

ROUBAIX (ANP) - Roy Eefting heeft bij de WK baanwielrennen in Roubaix net naast een medaille gegrepen op het duuronderdeel scratch. De 32-jarige coureur uit Vaassen kwam in de laatste vier ronden vrijwel uit laatste positie naar voren gesprint, maar bleef steken op de vierde plaats.

Het goud was voor Donavan Grondin uit Frankrijk. Hij hield de Belg Tuur Dens en de Brit Rhys Britton net achter zich. Eefting pakte in 2019 nog het zilver op scratch, het onderdeel waarbij de renners 60 ronden (15 km) rijden waarna wordt gesprint om de winst.

Eefting oordeelde dat hij het zelf verprutst had. "Dit is een gemiste kans. Mijn tactiek is vaak om aan het einde om de groep heen te sprinten, maar nu zat ik gewoon te ver en viel er ook nog een gat, een paar man voor me. Ik weet dat ik een van de snelsten ben. Ik heb het gewoon verpest", mopperde de renner, die op de weg de afgelopen jaren veel in Aziƫ reed.

Meer uit Sport

Judoka Catharina verliest EK-finale van Pirelli

TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.

25 minuten geleden
Tennisster Rybakina pakt tweede titel in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.

43 minuten geleden
Spaanse Blasi verrast Nederlandse favorieten in Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.

58 minuten geleden
Judoka Catharina bereikt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.

3 uur geleden
Afzwaaiende koersdirecteur Van Vliet vlagt 60e Gold Race in gang

MAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiƫle start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.

3 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

5 uur geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

20 uur geleden