Baanrenner Eefting mist medaille op scratch bij WK
ROUBAIX (ANP) - Roy Eefting heeft bij de WK baanwielrennen in Roubaix net naast een medaille gegrepen op het duuronderdeel scratch. De 32-jarige coureur uit Vaassen kwam in de laatste vier ronden vrijwel uit laatste positie naar voren gesprint, maar bleef steken op de vierde plaats.
Het goud was voor Donavan Grondin uit Frankrijk. Hij hield de Belg Tuur Dens en de Brit Rhys Britton net achter zich. Eefting pakte in 2019 nog het zilver op scratch, het onderdeel waarbij de renners 60 ronden (15 km) rijden waarna wordt gesprint om de winst.
Eefting oordeelde dat hij het zelf verprutst had. "Dit is een gemiste kans. Mijn tactiek is vaak om aan het einde om de groep heen te sprinten, maar nu zat ik gewoon te ver en viel er ook nog een gat, een paar man voor me. Ik weet dat ik een van de snelsten ben. Ik heb het gewoon verpest", mopperde de renner, die op de weg de afgelopen jaren veel in Azië reed.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.
18 uur geleden