Baanrenner Büchli wint opnieuw nationale sprinttitel
ALKMAAR (ANP) - Baanwielrenner Matthijs Büchli is in Alkmaar Nederlands kampioen op de sprint geworden. De renner van BEAT Cycling Club versloeg in de finale Europees kampioen Jeffrey Hoogland, nadat hij in de halve eindstrijd wereldkampioen Harrie Lavreysen had geklopt. Hoogland won het zilver, Lavreysen versloeg Theo Bos in de strijd om het brons.
Büchli won de nationale titel op de sprint voor het derde jaar op rij. "Tijdens wereldbekerwedstrijden focus ik me op de keirin. Samen met de teamsprint is dat mijn onderdeel. Nu ben ik er gewoon ingevlogen in de hoop dat ik de Nederlandse titel zou behalen. Toch is het niet zo dat ik nu zeg dat ik op het WK de sprint moet gaan rijden. Ik denk dat Lavreysen en Hoogland op dat onderdeel bewezen hebben altijd tot de absolute wereldtop te behoren. Het is natuurlijk wel leuk om die mannen een keer op hun specialiteit te verslaan."
Harrie Lavreysen maakte zich niet te druk over zijn derde plaats. "Ik had me er vooraf bij neergelegd dat ik hier niet zou kunnen meedoen voor de titel. We hebben na de wereldbekers rust genomen en werken dit jaar naar twee duidelijke doelen toe: de WK en de Olympische Spelen. Ik reed hier met een niet te zwaar verzet om sneller te herstellen."
Shanne Braspennincx greep de Nederlandse titel op de keirin. Ze versloeg Steffie van der Peet en Nederlands kampioene op de weg Lorena Wiebes. Titelverdedigster Laurine van Riessen reed in de finale lek. Amy Pieters veroverde het rood-wit-blauw op de puntenkoers. De titel op de individuele achtervolging was voor Maikel Zijlaard, die in de finale wegwielrenner Koen Bouwman versloeg. De scratch werd gewonnen door Ryan Schilt.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
36 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
23 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geleden