Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanploeg voor Spelen van Parijs ligt na EK vrijwel vast

Baanploeg voor Spelen van Parijs ligt na EK vrijwel vast

APELDOORN (ANP) - Mits iedereen fit blijft staat de ploeg die Nederland komende zomer op de Olympische Spelen van Parijs bij het baanwielrennen vertegenwoordigt vrijwel vast. Op de EK in Apeldoorn maakten de mannensprinters hun status waar en kondigden zich geen nieuwe namen aan. De totale oogst - 3 goud, 1 zilver, 2 brons - viel ietwat tegen.

Drievoudig Europees kampioen Harrie Lavreysen is als titelverdediger op de sprint onomstreden. Met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland overtuigde de 26-jarige Brabander ook op de teamsprint. Op de openingsavond kreeg Tijmen van Loon zijn enige kans om zich in de ploeg voor de Spelen te rijden, maar hij schoot zoals verwacht tekort tegen Hoogland.

De motivatie van Hoogland (30) was de afgelopen jaren een punt van zorg. De geboren Nijverdaller was op de sprint vaak de nummer 2 achter vijfvoudig wereldkampioen Lavreysen en kon zich na de Spelen van Tokio maar moeilijk herpakken. Hoogland zocht afleiding in een verbouwing van het huis dat hij met Shanne Braspennincx kocht en in een geslaagde poging het wereldrecord op de kilometer te verbeteren.

Vrouwenploeg

In Apeldoorn was er eerst de bevestiging op de teamsprint, waarna Hoogland op de sprint in de halve finales geklopt werd door Lavreysen. "Mijn verhaal is dat ik bezig ben met het grotere plaatje, met Parijs. Maar als ik Harrie dan op 1 zie staan, denk ik: jammer. Ik ben heel bewust aan het bouwen, dan moet je dit soort momenten uitzitten. Een jaar geleden kon ik me niet eens voorstellen dat ik hier weer meedoe om de medailles."

Bij de vrouwen lijken Kyra Lamberink, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet vrijwel zeker van deelname aan de Spelen. De situatie van olympisch kampioene keirin Braspennincx is onduidelijk. Bondscoach Mehdi Kordi zei de olympische sprintselectie kort na de EK bekend te zullen maken. Braspennincx was er niet in Apeldoorn. Ze is niet fit, is het verhaal. Zelf geeft ze vooralsnog geen toelichting.

Nations Cup

Bondscoach Nick Stöpler kent bij de duurrenners (twee per sekse) een ongelukkig begin van het jaar. Maike van der Duin, een zekerheidje, brak in december een enkel tijdens een trainingskamp met haar wegploeg. De jonge Assense zal zich in wedstrijden om de Nations Cup in maart en april moeten laten zien als kandidaat voor het omnium op de Spelen. Op de koppelkoers is Marit Raaijmakers normaal gesproken haar partner.

Bij de mannen zijn Jan-Willem van Schip en Yoeri Havik regerend wereldkampioen op de koppelkoers. Vincent Hoppezak, eigenlijk de enige bedreiging, brak anderhalve week voor de EK een hand. Ook voor hem is de Nations Cup de laatste kans zich te bewijzen.

Meer uit Sport

NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

9 uur geleden
Norris klaar voor 'laatste push' in titelstrijd Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.

12 uur geleden
Argentijnse rechter ontslagen na ongeldig proces dood Maradona

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.

13 uur geleden
Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

17 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

19 uur geleden
Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

1 dag geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

1 dag geleden