Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanploeg voor Spelen van Parijs ligt na EK vrijwel vast

Baanploeg voor Spelen van Parijs ligt na EK vrijwel vast

APELDOORN (ANP) - Mits iedereen fit blijft staat de ploeg die Nederland komende zomer op de Olympische Spelen van Parijs bij het baanwielrennen vertegenwoordigt vrijwel vast. Op de EK in Apeldoorn maakten de mannensprinters hun status waar en kondigden zich geen nieuwe namen aan. De totale oogst - 3 goud, 1 zilver, 2 brons - viel ietwat tegen.

Drievoudig Europees kampioen Harrie Lavreysen is als titelverdediger op de sprint onomstreden. Met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland overtuigde de 26-jarige Brabander ook op de teamsprint. Op de openingsavond kreeg Tijmen van Loon zijn enige kans om zich in de ploeg voor de Spelen te rijden, maar hij schoot zoals verwacht tekort tegen Hoogland.

De motivatie van Hoogland (30) was de afgelopen jaren een punt van zorg. De geboren Nijverdaller was op de sprint vaak de nummer 2 achter vijfvoudig wereldkampioen Lavreysen en kon zich na de Spelen van Tokio maar moeilijk herpakken. Hoogland zocht afleiding in een verbouwing van het huis dat hij met Shanne Braspennincx kocht en in een geslaagde poging het wereldrecord op de kilometer te verbeteren.

Vrouwenploeg

In Apeldoorn was er eerst de bevestiging op de teamsprint, waarna Hoogland op de sprint in de halve finales geklopt werd door Lavreysen. "Mijn verhaal is dat ik bezig ben met het grotere plaatje, met Parijs. Maar als ik Harrie dan op 1 zie staan, denk ik: jammer. Ik ben heel bewust aan het bouwen, dan moet je dit soort momenten uitzitten. Een jaar geleden kon ik me niet eens voorstellen dat ik hier weer meedoe om de medailles."

Bij de vrouwen lijken Kyra Lamberink, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet vrijwel zeker van deelname aan de Spelen. De situatie van olympisch kampioene keirin Braspennincx is onduidelijk. Bondscoach Mehdi Kordi zei de olympische sprintselectie kort na de EK bekend te zullen maken. Braspennincx was er niet in Apeldoorn. Ze is niet fit, is het verhaal. Zelf geeft ze vooralsnog geen toelichting.

Nations Cup

Bondscoach Nick Stöpler kent bij de duurrenners (twee per sekse) een ongelukkig begin van het jaar. Maike van der Duin, een zekerheidje, brak in december een enkel tijdens een trainingskamp met haar wegploeg. De jonge Assense zal zich in wedstrijden om de Nations Cup in maart en april moeten laten zien als kandidaat voor het omnium op de Spelen. Op de koppelkoers is Marit Raaijmakers normaal gesproken haar partner.

Bij de mannen zijn Jan-Willem van Schip en Yoeri Havik regerend wereldkampioen op de koppelkoers. Vincent Hoppezak, eigenlijk de enige bedreiging, brak anderhalve week voor de EK een hand. Ook voor hem is de Nations Cup de laatste kans zich te bewijzen.

Meer uit Sport

Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

1 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

4 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

22 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

22 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

23 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

23 uur geleden