'Baanbrekende' salarisbetaling Gunnarsdottir wegens zwangerschap
LYON (ANP) - De Franse voetbalclub Olympique Lyon moet oud-speelster Sara Bjork Gunnarsdottir alsnog 82.000 euro aan achterstallig salaris betalen. Dat heeft de mondiale bond FIFA bepaald. Het is de compensatie voor het inkomensverlies dat ze leed toen ze zwanger was. Volgens de FIFA zijn de clubs verplicht om zwangere speelsters hun volledige salaris te betalen.
De spelersvakbond FIFPro juichte de "baanbrekende uitspraak" toe en de IJslandse speelster reageerde in een open brief in The Players Tribune. "Dit is een garantie voor financiële zekerheid voor alle vrouwelijke spelers die tijdens hun carrière een kind willen krijgen", schreef de 32-jarige Gunnarsdottir, die in 2020 bij Lyon kwam en de ploeg hielp aan de landstitel en de winst in de Champions League.
Gunnarsdottir werd begin 2021 zwanger en verhuisde tijdelijk naar IJsland voor de bevalling. Lyon besloot toen haar loon niet meer te betalen tot het moment dat ze weer terugkeerde in Frankrijk bij haar ploeg. De IJslandse international vocht die inkomstenderving met succes aan bij de FIFA. "Dit maakt deel uit van mijn rechten en kan niet worden betwist, zelfs niet door een club zo groot als Lyon", aldus de speelster, die aan het einde van vorig seizoen Lyon verliet en een contract tekende bij Juventus.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
25 minuten geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
8 uur geleden