'Baanbrekende' salarisbetaling Gunnarsdottir wegens zwangerschap
LYON (ANP) - De Franse voetbalclub Olympique Lyon moet oud-speelster Sara Bjork Gunnarsdottir alsnog 82.000 euro aan achterstallig salaris betalen. Dat heeft de mondiale bond FIFA bepaald. Het is de compensatie voor het inkomensverlies dat ze leed toen ze zwanger was. Volgens de FIFA zijn de clubs verplicht om zwangere speelsters hun volledige salaris te betalen.
De spelersvakbond FIFPro juichte de "baanbrekende uitspraak" toe en de IJslandse speelster reageerde in een open brief in The Players Tribune. "Dit is een garantie voor financiële zekerheid voor alle vrouwelijke spelers die tijdens hun carrière een kind willen krijgen", schreef de 32-jarige Gunnarsdottir, die in 2020 bij Lyon kwam en de ploeg hielp aan de landstitel en de winst in de Champions League.
Gunnarsdottir werd begin 2021 zwanger en verhuisde tijdelijk naar IJsland voor de bevalling. Lyon besloot toen haar loon niet meer te betalen tot het moment dat ze weer terugkeerde in Frankrijk bij haar ploeg. De IJslandse international vocht die inkomstenderving met succes aan bij de FIFA. "Dit maakt deel uit van mijn rechten en kan niet worden betwist, zelfs niet door een club zo groot als Lyon", aldus de speelster, die aan het einde van vorig seizoen Lyon verliet en een contract tekende bij Juventus.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden