Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Baanbrekende' salarisbetaling Gunnarsdottir wegens zwangerschap

'Baanbrekende' salarisbetaling Gunnarsdottir wegens zwangerschap

LYON (ANP) - De Franse voetbalclub Olympique Lyon moet oud-speelster Sara Bjork Gunnarsdottir alsnog 82.000 euro aan achterstallig salaris betalen. Dat heeft de mondiale bond FIFA bepaald. Het is de compensatie voor het inkomensverlies dat ze leed toen ze zwanger was. Volgens de FIFA zijn de clubs verplicht om zwangere speelsters hun volledige salaris te betalen.

De spelersvakbond FIFPro juichte de "baanbrekende uitspraak" toe en de IJslandse speelster reageerde in een open brief in The Players Tribune. "Dit is een garantie voor financiële zekerheid voor alle vrouwelijke spelers die tijdens hun carrière een kind willen krijgen", schreef de 32-jarige Gunnarsdottir, die in 2020 bij Lyon kwam en de ploeg hielp aan de landstitel en de winst in de Champions League.

Gunnarsdottir werd begin 2021 zwanger en verhuisde tijdelijk naar IJsland voor de bevalling. Lyon besloot toen haar loon niet meer te betalen tot het moment dat ze weer terugkeerde in Frankrijk bij haar ploeg. De IJslandse international vocht die inkomstenderving met succes aan bij de FIFA. "Dit maakt deel uit van mijn rechten en kan niet worden betwist, zelfs niet door een club zo groot als Lyon", aldus de speelster, die aan het einde van vorig seizoen Lyon verliet en een contract tekende bij Juventus.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

3 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

3 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

4 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

4 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

6 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

7 uur geleden
Sinner en Medvedev maken halve finale vanwege regen zaterdag af

ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.

21 uur geleden