Azië herdenkt tsunami van 2004
PHANG NGA (ANP/RTR) - Diverse landen in Azië staan donderdag stil bij de tsunami die op tweede kerstdag vijftien jaar geleden het leven kostte aan ongeveer 230.000 mensen onder wie 36 Nederlanders. Een aardbeving bij Sumatra veroorzaakte een grote vloedgolf die kustgebieden van onder andere Indonesië, Thailand, India en Sri Lanka trof.
Het zwaarst getroffen werd de Indonesische provincie Atjeh waar zeker 125.000 omkwamen. Hele dorpen werden door de vloedgolf weggevaagd. In het gebied stonden diverse herdenkingen op het programma.
In Thailand, waar meer dan 5300 mensen omkwamen, onder wie veel toeristen, riepen autoriteiten tijdens een herdenking op tot meer bewustwording van het risico op rampen en meer voorbereiding. Het land heeft 26 december uitgeroepen tot nationale dag van ongevallenpreventie.
Meer uit Buitenland
EL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.
19 minuten geledenLA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.
1 uur geledenSIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
4 uur geledenQUITO (ANP/RTR) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.
4 uur geleden