Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische voetbalbond ziet WK graag ooit naar Saudi-Arabië gaan

Aziatische voetbalbond ziet WK graag ooit naar Saudi-Arabië gaan

BEIROET (ANP) - Voorzitter Salman bin Ebrahim Al-Khalifa van de Aziatische voetbalbond ziet Saudi-Arabië als een geschikte kandidaat om het WK van 2030 of 2034 te organiseren. "Ze zijn zeker in staat om van dat toernooi een succes te maken", vertelde de uit Bahrein afkomstige voorzitter in Libanon aan verslaggevers.

Japan en Zuid-Korea (2002) en Qatar (2022) haalden het WK eerder naar Azië. "Maar we moeten nu het juiste moment kiezen", zei Salman. "Is 2030 goed of is het beter om voor 2034 te gaan? We moeten kijken naar wanneer we de meeste kans hebben."

Spanje, Portugal en Marokko willen het WK van 2030 graag organiseren, net als Argentinië, Chili, Uruguay en Paraguay. Egypte ziet kansen om het WK van 2030 samen met Saudi-Arabië en Griekenland binnen te halen. De minister van Buitenlandse Zaken van Saudi-Arabië bevestigde onlangs dat zijn land nog niet voor het WK van over 7 jaar gaat. "Maar dat kan nog komen", zei hij.

"Als Aziatische landen hebben we 47 stemmen", zei Salman. "Terwijl je wel 110 stemmen nodig hebt om het WK binnen te halen. We hebben dus steun van nationale bonden uit andere continenten nodig. Voor het WK van 2030 of 2034."

Meer uit Voetbal

Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

14 minuten geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

9 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

10 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

10 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

10 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

11 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

19 uur geleden