Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische voetbalbond ziet WK graag ooit naar Saudi-Arabië gaan

Aziatische voetbalbond ziet WK graag ooit naar Saudi-Arabië gaan

BEIROET (ANP) - Voorzitter Salman bin Ebrahim Al-Khalifa van de Aziatische voetbalbond ziet Saudi-Arabië als een geschikte kandidaat om het WK van 2030 of 2034 te organiseren. "Ze zijn zeker in staat om van dat toernooi een succes te maken", vertelde de uit Bahrein afkomstige voorzitter in Libanon aan verslaggevers.

Japan en Zuid-Korea (2002) en Qatar (2022) haalden het WK eerder naar Azië. "Maar we moeten nu het juiste moment kiezen", zei Salman. "Is 2030 goed of is het beter om voor 2034 te gaan? We moeten kijken naar wanneer we de meeste kans hebben."

Spanje, Portugal en Marokko willen het WK van 2030 graag organiseren, net als Argentinië, Chili, Uruguay en Paraguay. Egypte ziet kansen om het WK van 2030 samen met Saudi-Arabië en Griekenland binnen te halen. De minister van Buitenlandse Zaken van Saudi-Arabië bevestigde onlangs dat zijn land nog niet voor het WK van over 7 jaar gaat. "Maar dat kan nog komen", zei hij.

"Als Aziatische landen hebben we 47 stemmen", zei Salman. "Terwijl je wel 110 stemmen nodig hebt om het WK binnen te halen. We hebben dus steun van nationale bonden uit andere continenten nodig. Voor het WK van 2030 of 2034."

Meer uit Voetbal

Brenet mag na kwalificatie met Curaçao duel met Rangers overslaan

LIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.

1 uur geleden
Voetbalsters Peddemors en Beerensteyn helpen Wolfsburg aan zege

WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.

12 uur geleden
Lukebakio mist uitduel van Benfica met Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

12 uur geleden
PSG-verdediger Hakimi Afrikaans voetballer van het jaar

RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

13 uur geleden
Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

17 uur geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

18 uur geleden
Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

19 uur geleden