Aziatische voetbalbond ziet WK graag ooit naar Saudi-Arabië gaan
BEIROET (ANP) - Voorzitter Salman bin Ebrahim Al-Khalifa van de Aziatische voetbalbond ziet Saudi-Arabië als een geschikte kandidaat om het WK van 2030 of 2034 te organiseren. "Ze zijn zeker in staat om van dat toernooi een succes te maken", vertelde de uit Bahrein afkomstige voorzitter in Libanon aan verslaggevers.
Japan en Zuid-Korea (2002) en Qatar (2022) haalden het WK eerder naar Azië. "Maar we moeten nu het juiste moment kiezen", zei Salman. "Is 2030 goed of is het beter om voor 2034 te gaan? We moeten kijken naar wanneer we de meeste kans hebben."
Spanje, Portugal en Marokko willen het WK van 2030 graag organiseren, net als Argentinië, Chili, Uruguay en Paraguay. Egypte ziet kansen om het WK van 2030 samen met Saudi-Arabië en Griekenland binnen te halen. De minister van Buitenlandse Zaken van Saudi-Arabië bevestigde onlangs dat zijn land nog niet voor het WK van over 7 jaar gaat. "Maar dat kan nog komen", zei hij.
"Als Aziatische landen hebben we 47 stemmen", zei Salman. "Terwijl je wel 110 stemmen nodig hebt om het WK binnen te halen. We hebben dus steun van nationale bonden uit andere continenten nodig. Voor het WK van 2030 of 2034."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
4 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
6 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
17 uur geleden