Aziatische voetbalbond ziet WK graag ooit naar Saudi-Arabië gaan
BEIROET (ANP) - Voorzitter Salman bin Ebrahim Al-Khalifa van de Aziatische voetbalbond ziet Saudi-Arabië als een geschikte kandidaat om het WK van 2030 of 2034 te organiseren. "Ze zijn zeker in staat om van dat toernooi een succes te maken", vertelde de uit Bahrein afkomstige voorzitter in Libanon aan verslaggevers.
Japan en Zuid-Korea (2002) en Qatar (2022) haalden het WK eerder naar Azië. "Maar we moeten nu het juiste moment kiezen", zei Salman. "Is 2030 goed of is het beter om voor 2034 te gaan? We moeten kijken naar wanneer we de meeste kans hebben."
Spanje, Portugal en Marokko willen het WK van 2030 graag organiseren, net als Argentinië, Chili, Uruguay en Paraguay. Egypte ziet kansen om het WK van 2030 samen met Saudi-Arabië en Griekenland binnen te halen. De minister van Buitenlandse Zaken van Saudi-Arabië bevestigde onlangs dat zijn land nog niet voor het WK van over 7 jaar gaat. "Maar dat kan nog komen", zei hij.
"Als Aziatische landen hebben we 47 stemmen", zei Salman. "Terwijl je wel 110 stemmen nodig hebt om het WK binnen te halen. We hebben dus steun van nationale bonden uit andere continenten nodig. Voor het WK van 2030 of 2034."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
19 minuten geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
36 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.
3 uur geleden