Aziatische landen luiden 2025 in met vuurwerk en lichtshows
BEIJING (ANP/DPA) - In Azië is het nieuwe jaar ingeluid met onder meer vuurwerk en lichtshows. Zo waren er in China en Taiwan lichtshows in verschillende grote steden, enkele uren na soortgelijke festiviteiten in Australië en Nieuw-Zeeland. De Chinese speciale bestuurlijke regio Hongkong organiseerde een groots vuurwerkspektakel boven Victoria Harbour.
In Beijing werden de festiviteiten gehouden in een voormalige staalfabriek aan de westelijke rand van de stad, terwijl in Shanghai mensenmassa's zich verzamelden om lichtshows te bewonderen langs de rivierpromenade en andere locaties. Oudejaarsavond wordt in China niet zo groots gevierd als elders. Het Chinese Nieuwjaar, gebaseerd op de maankalender, wordt als belangrijker gezien.
In de Thaise hoofdstad Bangkok was een van de beste manieren om de show te bekijken vanaf een partyboot op de Chao Phraya-rivier. Thailand, dat de boeddhistische kalender volgt, begon het jaar 2568.
In Singapore verzamelden zich hordes toeschouwers om het vuurwerk te bekijken in Marina Bay, met uitzicht op de skyline.
Kiribati in de Stille Oceaan luidde als eerste land ter wereld het nieuwe jaar in. De republiek loopt dertien uur voor op Nederland.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
6 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
3 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
9 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
17 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
20 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
21 uur geleden