Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische landen eisen einde aan geweld Myanmar

Aziatische landen eisen einde aan geweld Myanmar

YANGON (ANP/RTR) - Terwijl de protesten tegen de militaire staatsgreep in Myanmar doorgaan, beginnen ook andere landen in de regio zich te roeren. De Indonesische president Joko Widodo vindt dat "het geweld in Myanmar onmiddellijk moet worden gestaakt", de Maleisische premier Muhyiddin Yassin zegt dat hij is "geschokt door het aanhoudende geweld tegen ongewapende burgers". Ook de Filipijnen en Singapore hebben zich uitgesproken tegen de coup en de gevangenschap van de gekozen leider Aung San Suu Kyi.

"We kunnen ons niet veroorloven om toe te kijken hoe onze broedernatie Myanmar wordt gedestabiliseerd door een selecte groep, die zijn eigen belangen voorop stelt", zei Yassin. Hij en de Indonesische president willen snel over de gewelddadigheden praten met de lidstaten van de Associatie van Zuidoost-Aziatische Naties (ASEAN). Myanmar is daar zelf ook lid van.

In de regio is het niet vanzelfsprekend dat landen elkaar aanspreken op hun interne problemen, maar nu gebeurt dat dus wel. Ook westerse landen hebben de staatsgreep van vorige maand en het geweld dat erop volgde scherp veroordeeld.

Het leger greep vorige maand de macht en arresteerde regeringsleider Aung San Suu Kyi. Burgers gaan sindsdien massaal de straat op om het herstel van de democratie te eisen. De strijdkrachten slaan hard terug. Ook in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn volgens media in het land weer twee mensen doodgeschoten door militairen. Daarmee staat het dodental sinds de coup van 1 februari op 237, aldus een lokale organisatie die opkomt voor politieke gevangenen.

Meer uit Buitenland

Komiek Deniz Göktaş vervolgd voor beledigen president Erdogan

ANKARA (ANP/DPA/AFP) - De Turkse autoriteiten vervolgen een populaire komiek voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan en andere strafbare feiten. Deniz Göktaş riskeert een jarenlange gevangenisstraf.

14 minuten geleden
Meloni viert dat haar regering recordperiode aan de macht is

ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni viert vrijdag dat haar regering de langstzittende is sinds de Tweede Wereldoorlog. Ze benadrukte in een bericht op sociale media wel dat "stabiliteit geen pronkstuk is om mee te pochen", maar een voorwaarde voor goed landsbestuur.

34 minuten geleden
Oekraïne stelt bestand voor tijdens bezoek Amerikaanse gezanten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt Rusland een staakt-het-vuren te hebben voorgesteld voor tijdens het bezoek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die worden dit weekend in Moskou en Kyiv verwacht en volgens Zelensky zou het goed zijn voor de onderhandelingen om die dagen niet aan te vallen.

37 minuten geleden
Zoon bevestigt dat uitvaart Mladić maandag is

BELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - De uitvaart van de Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić vindt komende maandag plaats, bevestigt zijn zoon na berichten in Servische media. Er worden tienduizenden mensen verwacht in Belgrado voor de uitvaart met staatseer.

56 minuten geleden
Kansrijke partij Le Pen krijgt volle laag om 'hulpstop' Oekraïne

PARIJS (ANP) - De populaire partij van de radicaal-rechtse Marine Le Pen ligt onder vuur om de aankondiging dat die de hulp aan Oekraïne wil stopzetten. Het Rassemblement National "dient Rusland", zegt een belangrijke rivaal van Le Pen in de presidentsverkiezingen van volgend jaar.

1 uur geleden
Duitsers verdenken klimaatactivist van sabotage stroomnet

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Sabotageacties bij het Duitse stroomnet waren vermoedelijk het werk van een klimaatactivist, stelt de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De autoriteiten zoeken een 48-jarige man die naar verluidt in een brief de verantwoordelijkheid voor de aanvallen van deze week heeft opgeëist.

1 uur geleden
Lidstaten VN willen 'accuratere' wereldkaarten

NEW YORK (ANP) - Lidstaten van de Verenigde Naties willen dat wordt overgestapt op wereldkaarten waarop de echte omvang van onder meer Afrika beter wordt afgebeeld. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties nam een resolutie aan waarin kritiek wordt geuit op de veelgebruikte mercatorprojectie.

1 uur geleden