Aziatische landen eisen einde aan geweld Myanmar
YANGON (ANP/RTR) - Terwijl de protesten tegen de militaire staatsgreep in Myanmar doorgaan, beginnen ook andere landen in de regio zich te roeren. De Indonesische president Joko Widodo vindt dat "het geweld in Myanmar onmiddellijk moet worden gestaakt", de Maleisische premier Muhyiddin Yassin zegt dat hij is "geschokt door het aanhoudende geweld tegen ongewapende burgers". Ook de Filipijnen en Singapore hebben zich uitgesproken tegen de coup en de gevangenschap van de gekozen leider Aung San Suu Kyi.
"We kunnen ons niet veroorloven om toe te kijken hoe onze broedernatie Myanmar wordt gedestabiliseerd door een selecte groep, die zijn eigen belangen voorop stelt", zei Yassin. Hij en de Indonesische president willen snel over de gewelddadigheden praten met de lidstaten van de Associatie van Zuidoost-Aziatische Naties (ASEAN). Myanmar is daar zelf ook lid van.
In de regio is het niet vanzelfsprekend dat landen elkaar aanspreken op hun interne problemen, maar nu gebeurt dat dus wel. Ook westerse landen hebben de staatsgreep van vorige maand en het geweld dat erop volgde scherp veroordeeld.
Het leger greep vorige maand de macht en arresteerde regeringsleider Aung San Suu Kyi. Burgers gaan sindsdien massaal de straat op om het herstel van de democratie te eisen. De strijdkrachten slaan hard terug. Ook in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn volgens media in het land weer twee mensen doodgeschoten door militairen. Daarmee staat het dodental sinds de coup van 1 februari op 237, aldus een lokale organisatie die opkomt voor politieke gevangenen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Duitsland en de Verenigde Staten gaan nauwer samenwerken bij de productie, ontwikkeling en het onderhoud van defensiemateriaal. De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius en zijn Amerikaanse ambtgenoot Pete Hegseth hebben daarover dinsdag een intentieverklaring ondertekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben visumbeperkingen aangekondigd voor Zuid-Afrikanen die volgens Washington betrokken zijn bij "rassendiscriminatie" tegen witte Zuid-Afrikanen. Dat heeft de minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio dinsdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran heeft de VS al circa 38 miljard dollar (32 miljoen euro) gekost. Dat meldt het van de Amerikaanse regering onafhankelijke Congressional Budget Office (CBO) na vragen vanuit het Amerikaanse Congres.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben afgelopen week in Duitsland op hoog niveau onaangekondigd overleg gehad met landen in het Midden-Oosten. Dat bevestigt de Amerikaanse overheid desgevraagd tegenover persbureau dpa, na berichtgeving van het Amerikaanse Axios. Dat medium meldde eerder op dinsdag dat op een niet nader genoemde plaats in Duitsland werd gesproken met onder meer Israël en Golfstaten.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een federale rechtbank in Washington verbiedt het Kennedy Center de naam van president Donald Trump op de gevel te zetten of het bijbehorende plein naar hem te vernoemen. Dat oordeelde de U.S. District Court of Columbia dinsdag, nadat het Democratische Congreslid Joyce Beatty de rechtbank had verzocht een hernieuwde poging tot hernoeming te voorkomen.
12 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de grenscontroles voor reizigers uit Spanje met nog eens vijftien dagen verlengd, meldt het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De maatregel werd aanvankelijk ingevoerd nadat eind juli tienduizenden mensen vanuit Marokko de Spaanse enclave Ceuta probeerden te bereiken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni uitte felle kritiek op hoe Spanje met deze situatie is omgegaan.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.
15 uur geleden