Aziatische landen eisen einde aan geweld Myanmar
YANGON (ANP/RTR) - Terwijl de protesten tegen de militaire staatsgreep in Myanmar doorgaan, beginnen ook andere landen in de regio zich te roeren. De Indonesische president Joko Widodo vindt dat "het geweld in Myanmar onmiddellijk moet worden gestaakt", de Maleisische premier Muhyiddin Yassin zegt dat hij is "geschokt door het aanhoudende geweld tegen ongewapende burgers". Ook de Filipijnen en Singapore hebben zich uitgesproken tegen de coup en de gevangenschap van de gekozen leider Aung San Suu Kyi.
"We kunnen ons niet veroorloven om toe te kijken hoe onze broedernatie Myanmar wordt gedestabiliseerd door een selecte groep, die zijn eigen belangen voorop stelt", zei Yassin. Hij en de Indonesische president willen snel over de gewelddadigheden praten met de lidstaten van de Associatie van Zuidoost-Aziatische Naties (ASEAN). Myanmar is daar zelf ook lid van.
In de regio is het niet vanzelfsprekend dat landen elkaar aanspreken op hun interne problemen, maar nu gebeurt dat dus wel. Ook westerse landen hebben de staatsgreep van vorige maand en het geweld dat erop volgde scherp veroordeeld.
Het leger greep vorige maand de macht en arresteerde regeringsleider Aung San Suu Kyi. Burgers gaan sindsdien massaal de straat op om het herstel van de democratie te eisen. De strijdkrachten slaan hard terug. Ook in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn volgens media in het land weer twee mensen doodgeschoten door militairen. Daarmee staat het dodental sinds de coup van 1 februari op 237, aldus een lokale organisatie die opkomt voor politieke gevangenen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
7 uur geledenROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
9 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.
10 uur geleden