Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische krant: veel minder condooms verkocht tijdens pandemie

Aziatische krant: veel minder condooms verkocht tijdens pandemie

PORT KLANG (ANP/BLOOMBERG) - De coronapandemie heeft ook een van 's werelds grootste producenten van condooms geraakt. De Maleisische condoomfabrikant Karex, die ook levert aan condoommerk Durex, zag de verkoop van het anticonceptiemiddel de afgelopen twee jaar met ongeveer 40 procent dalen, meldt de Japanse krant Nikkei Asia. Door de virusuitbraak waren mensen meer thuis, maar dat betekende niet dat ze meer condooms kochten, aldus topman Goh Miah Kiat in de krant.

Ook zorgde de sluiting van hotels en klinieken waar mensen voor seksadvies terecht kunnen, net als het stoppen van overheidsprogramma's ten behoeve van de verspreiding van condooms voor de daling van de verkoop, aldus de topman.

De Maleisische fabrikant maakt een op de vijf condooms wereldwijd. Het bedrijf zegt zich nu te willen richten op de opkomende markt van medische handschoenen. Die worden vaak van hetzelfde materiaal als condooms gemaakt, zoals rubber en latex. Karex wil halverwege dit jaar met de productie daarvan beginnen in Thailand, aldus de topman tegen de krant.

Karex had eerder nog verwacht dat er door lockdowns veel meer condooms verkocht zouden worden. Karex produceert jaarlijks zo'n 5 miljard condooms en exporteert ze naar meer dan 140 landen.

Meer uit Financieel

Grote energiefaciliteit Shell in Qatar beschadigd door aanval

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.

1 uur geleden
Europees Parlement zet stap richting goedkeuring handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.

1 uur geleden
Gasunie: gasaanvoer voorlopig veilig, maar voorraden bijna op

GRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.

1 uur geleden
Prijs Brentolie stijgt ruim 10 procent door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.

1 uur geleden
Ondernemers: meer samenwerking met gemeenten nodig

DEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.

1 uur geleden
Italië snijdt in accijns op benzine na sterke stijging olieprijs

ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.

3 uur geleden
Verliezen op Europese beurzen na escalatie in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.

3 uur geleden