Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische krant: veel minder condooms verkocht tijdens pandemie

Aziatische krant: veel minder condooms verkocht tijdens pandemie

PORT KLANG (ANP/BLOOMBERG) - De coronapandemie heeft ook een van 's werelds grootste producenten van condooms geraakt. De Maleisische condoomfabrikant Karex, die ook levert aan condoommerk Durex, zag de verkoop van het anticonceptiemiddel de afgelopen twee jaar met ongeveer 40 procent dalen, meldt de Japanse krant Nikkei Asia. Door de virusuitbraak waren mensen meer thuis, maar dat betekende niet dat ze meer condooms kochten, aldus topman Goh Miah Kiat in de krant.

Ook zorgde de sluiting van hotels en klinieken waar mensen voor seksadvies terecht kunnen, net als het stoppen van overheidsprogramma's ten behoeve van de verspreiding van condooms voor de daling van de verkoop, aldus de topman.

De Maleisische fabrikant maakt een op de vijf condooms wereldwijd. Het bedrijf zegt zich nu te willen richten op de opkomende markt van medische handschoenen. Die worden vaak van hetzelfde materiaal als condooms gemaakt, zoals rubber en latex. Karex wil halverwege dit jaar met de productie daarvan beginnen in Thailand, aldus de topman tegen de krant.

Karex had eerder nog verwacht dat er door lockdowns veel meer condooms verkocht zouden worden. Karex produceert jaarlijks zo'n 5 miljard condooms en exporteert ze naar meer dan 140 landen.

Meer uit Financieel

CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

30 minuten geleden
TomTom onderuit op Amsterdamse beurs na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.

42 minuten geleden
Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

1 uur geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

2 uur geleden
Inflatie daalt in januari naar 2,4 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.

3 uur geleden
ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

9 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

11 uur geleden