Aziatische beurzen winnen terrein, Nikkei gesloten
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in de Aziatische regio wonnen maandag overwegend terrein na een kwakkelend begin van de handelsdag. Beleggers verwerkten een reeks macro-economische cijfers uit China en trokken zich op aan het nieuwe slotrecord van de Dow-Jonesindex op Wall Street, dat volgde op het beter dan verwachte Amerikaanse banenrapport. De handel verliep verder relatief rustig aangezien de belangrijke financiële markt in Tokio gesloten bleef vanwege een vrije dag in Japan.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 1,2 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,8 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de producentenprijzen in juli verder zijn gestegen met 9 procent, tegen een plus van 8,8 procent een maand eerder. De prijzen die producenten voor hun goederen rekenen gaan omhoog door de hogere grondstofprijzen en leveringsproblemen. De consumentenprijzen namen daarentegen in een trager tempo toe en stegen met 1 procent, ten opzichte van 1,1 procent in juni. De afname werd vooral veroorzaakt door dalende voedselprijzen.
Afgelopen weekeinde bleek al dat de export van goederen vanuit China in juli op jaarbasis minder hard is gegroeid dan in voorgaande maanden. Dit komt onder meer door de opkomst van de Delta-variant van het coronavirus. Uitbraken in Aziatische landen als Vietnam zorgen voor problemen in de leveringsketens van Chinese bedrijven. Ook had China zelf last van lokale corona-uitbraken. Door de zware regenval die leidde tot overstromingen in China werd het vervoer van producten en grondstoffen ook moeilijker en duurder.
Meer uit Financieel
LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
10 uur geledenNEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
12 uur geleden