Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen winnen terrein

Aziatische beurzen winnen terrein

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen wonnen dinsdag terrein. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street en hielden de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in de gaten. Het aantal doden door het virus in China is gestegen tot meer dan duizend mensen, maar het aantal nieuwe besmettingen nam af vergeleken met een dag eerder. In Japan was de beurs gesloten vanwege een nationale feestdag.

De beursgraadmeter in Shanghai ging tussentijds 0,7 procent vooruit. In China zijn inmiddels 42.638 mensen besmet met het coronavirus. In de province Hubei, het epicentrum van de virusuitbraak, zijn volgens de autoriteiten 31.728 mensen besmet. Dat is een stijging van 2097 gevallen, maar beduidend minder dan de ruim 3000 nieuwe gevallen van een dag eerder.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde 1,4 procent hoger. Vooral de technologiebedrijven waren in trek in navolging van de koerswinsten onder Amerikaanse sectorgenoten. De Chinese techgigant Tencent won 2,3 procent. Geely kreeg er 6 procent bij. De Chinese automaker kondigde aan gesprekken te voeren om de banden met het Zweedse Volvo te versterken. De Kospi in Seoul dikte 1 procent aan en de Australische All Ordinaries in Sydney eindigde met een winst van 0,6 procent.

Meer uit Financieel

FNV kondigt landelijke 24-uursstaking aan in ov op 9 september

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer leggen op woensdag 9 september de hele dag het werk neer. Dat heeft vakbond FNV aangekondigd. De actie is gericht tegen de plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid. Het spoor-, streek- en stadsvervoer in Nederland gaat de hele dag plat, volgens de vakbond.

30 minuten geleden
Fugro onderuit op Damrak na cijfers, chipbedrijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft veel last van de wereldwijde economische onzekerheid en de oorlog in het Midden-Oosten en leed meer verlies in de eerste jaarhelft. Volgens Fugro zijn klanten, zoals energiebedrijven en overheden, voorzichtiger geworden en krijgt het bedrijf minder opdrachten. Het aandeel zakte ruim 8 procent.

43 minuten geleden
Sony verdient meer aan muziektak met onder anderen Harry Styles

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony heeft afgelopen maanden meer verdiend aan zijn muzieklabels, zoals Columbia Records achter Harry Styles en Beyoncé. Dat kwam door zowel live-evenementen, streams als merchandise. Onder anderen de Britse popster Styles kwam eerder dit jaar met een nieuw album en ging op een grote tour.

57 minuten geleden
Funderingsspecialist voor windmolens Sif verwacht minder winst

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar beneden bijgesteld. Het beursgenoteerde bedrijf rekent de komende jaren op een lage vraag naar offshore-windenergie en verlaagt daarom nu alvast de productie. Daardoor stelt Sif zijn winstverwachting bij van 135 miljoen euro naar 95 miljoen euro.

1 uur geleden
WSJ: Tesla onderzoekt afsplitsing Chinese tak voor fusie SpaceX

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De fabrikant van elektrische auto's Tesla overweegt zijn Chinese activiteiten af te splitsen om zo de weg vrij te maken voor een mogelijke fusie met SpaceX. Dat schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het afsplitsen van Tesla's activiteiten in China, waaronder een fabriek in Shanghai, zou een oplossing kunnen bieden voor mogelijke belangenconflicten die voortvloeien uit het werk van SpaceX als grote Amerikaanse defensieaannemer.

1 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro krijgt minder opdrachten door onzekerheid

NOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro heeft veel last van de wereldwijde economische onzekerheid en de oorlog in het Midden-Oosten. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp ziet dat klanten van het bedrijf, zoals energiebedrijven en overheden, daardoor voorzichtiger worden en de strijd om de laagste prijs met concurrenten groter is.

2 uur geleden
Beurzen Zuid-Korea en Japan flink omhoog door chipaandelen

TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan lieten vrijdag flinke winsten zien. Vooral de chipbedrijven in beide landen schoten omhoog na de koersrally in de Amerikaanse tech- en chipsector. De chipaandelen laten de afgelopen tijd sterke koersschommelingen zien door de zorgen over de hoge AI-investeringen.

2 uur geleden