Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen verder omlaag na verkoopgolf op Wall Street

Aziatische beurzen verder omlaag na verkoopgolf op Wall Street

TOKIO (ANP) - De Aziatische beurzen lieten vrijdag opnieuw forse verliezen zien, na de zware verkoopgolf op Wall Street. De hoger dan verwachte Amerikaanse importheffingen die president Donald Trump eerder deze week aankondigde, bleven zorgen voor een sombere stemming onder beleggers. Naast China, Japan en Zuid-Korea worden ook Vietnam, Cambodja en India hard getroffen door de importtarieven, die de internationale handel overhoop dreigen te gooien.

De Nikkei in Tokio noteerde kort voor sluiting van de markt bijna 4 procent in het rood. Een dag eerder verloor de Japanse hoofdindex al bijna 3 procent. De Kospi in Seoul zakte 1,8 procent en de All Ordinaries in Sydney daalde ruim 2 procent. In Hongkong en Shanghai waren de beurzen gesloten vanwege het Qingmingfestival, een traditionele Chinese feestdag. In New York lieten de beursgraadmeters donderdag met minnen tot 6 procent de grootste verliezen zien sinds 2020.

De Japanse autofabrikanten verloren flink. Toyota, Honda, Mazda, Nissan en Mitsubishi Motor raakten tot 7,5 procent kwijt, na het ingaan van de Amerikaanse importheffingen van 25 procent op buitenlandse auto's. Vanaf 3 mei worden auto-onderdelen van buiten de VS met hetzelfde percentage belast. In Zuid-Korea verloren Hyundai en Kia rond de 2 procent.

Nissan liet weten geen nieuwe bestellingen meer aan te nemen voor zijn Infiniti QX50 en QX55 SUV's voor de Amerikaanse markt. Deze modellen worden geproduceerd in de fabriek die het samen met Mercedes-Benz in Mexico runt. De productie van die modellen voor andere markten gaat naar verwachting door.

Meer uit Financieel

Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

9 minuten geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

1 uur geleden
Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

16 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

17 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

18 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

19 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

22 uur geleden