Aziatische beurzen terughoudend in afwachting rentebesluit Fed
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in de Aziatische regio lieten woensdag kleine koersuitslagen zien. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de uitkomsten van de belangrijke rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag naar buiten komen. De vrees dat de Fed de rente dit jaar agressief zal verhogen om de hoge inflatie aan te pakken, zorgt al enige tijd voor onrust op de beurzen. Ook de onzekerheid over de situatie tussen Rusland en Oekraïne zorgde voor terughoudendheid.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,4 procent in de min op 27.011,33 punten. SoftBank won 1,8 procent. Beleggers verwerkten de berichten dat chipmaker Nvidia zich waarschijnlijk terugtrekt uit de omstreden overname van branchegenoot Arm. Marktautoriteiten lijken de overname niet goed te willen keuren uit angst voor een te machtige positie van Nvidia. Nvidia kondigde in september 2020 aan Arm te willen kopen van SoftBank. Bij de Japanse techinvesteerder gaan nu stemmen op om Arm als zelfstandig bedrijf naar de beurs te brengen.
Op de aandelenmarkten in India en Australië hadden beleggers een vrije dag. De Kospi in Seoul daalde 0,2 procent en de hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,2 procent. De Chinese technologiebedrijven gingen voorzichtig omhoog na de zware verliezen een dag eerder. Internetconcern Tencent won 0,3 procent en e-commercebedrijf JD.com steeg 1 procent.
Evergrande klom 0,6 procent. Volgens persbureau Reuters houdt het in geldnood verkerende vastgoedconcern een bijeenkomst met investeerders en zijn financiële adviseurs. Het zouden de eerste gesprekken zijn sinds het bedrijf afgelopen maand een aantal rentebetalingen op buitenlandse leningen miste. De Chinese vastgoedontwikkelaar, die kampt met een enorme schuldenlast, werkt al enige tijd aan een herschikking van zijn schulden.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De sterke opmars van de brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp door de oorlog in het Midden-Oosten is woensdag tot stilstand gekomen, nadat de gemiddelde landelijke adviesprijs voor diesel op dinsdag nog voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter steeg. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is die adviesprijs voor diesel nu een fractie gezakt tot 2,495 euro.
9 minuten geledenZEIST (ANP) - Ook bij verzekeraar Achmea zullen banen verloren gaan door de inzet van kunstmatige intelligentie, zei bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo bij de bekendmaking van de jaarcijfers van het bedrijf. Hoeveel banen dit raakt bij de verzekeraar achter merken als FBTO, Interpolis, Centraal Beheer en InShared, kan de topvrouw nog niet zeggen. Eerder meldden grote Nederlandse banken dat bepaalde taken kunnen worden vervangen door AI.
10 minuten geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea heeft vorig jaar een hogere operationele winst geboekt. Het bedrijf achter merken als Centraal Beheer, Zilveren Kruis, FBTO en Interpolis dankte dat onder andere aan een toename van het aantal klanten. Daarnaast waren de schadelasten lager, omdat er in 2025 weinig grote schades door noodweer waren.
10 minuten geledenHOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een collectief voor groene beleggers dreigt in het Verenigd Koninkrijk naar de rechter te stappen, omdat olie- en gasconcern BP hun aandeelhoudersvoorstel niet op de agenda voor de jaarvergadering wil zetten. Volgens klimaatbelegger Follow This druist dat in tegen de aandeelhoudersrechten.
1 uur geleden