Aziatische beurzen terughoudend in afwachting rentebesluit Fed
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in de Aziatische regio lieten woensdag kleine koersuitslagen zien. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de uitkomsten van de belangrijke rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag naar buiten komen. De vrees dat de Fed de rente dit jaar agressief zal verhogen om de hoge inflatie aan te pakken, zorgt al enige tijd voor onrust op de beurzen. Ook de onzekerheid over de situatie tussen Rusland en Oekraïne zorgde voor terughoudendheid.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,4 procent in de min op 27.011,33 punten. SoftBank won 1,8 procent. Beleggers verwerkten de berichten dat chipmaker Nvidia zich waarschijnlijk terugtrekt uit de omstreden overname van branchegenoot Arm. Marktautoriteiten lijken de overname niet goed te willen keuren uit angst voor een te machtige positie van Nvidia. Nvidia kondigde in september 2020 aan Arm te willen kopen van SoftBank. Bij de Japanse techinvesteerder gaan nu stemmen op om Arm als zelfstandig bedrijf naar de beurs te brengen.
Op de aandelenmarkten in India en Australië hadden beleggers een vrije dag. De Kospi in Seoul daalde 0,2 procent en de hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,2 procent. De Chinese technologiebedrijven gingen voorzichtig omhoog na de zware verliezen een dag eerder. Internetconcern Tencent won 0,3 procent en e-commercebedrijf JD.com steeg 1 procent.
Evergrande klom 0,6 procent. Volgens persbureau Reuters houdt het in geldnood verkerende vastgoedconcern een bijeenkomst met investeerders en zijn financiële adviseurs. Het zouden de eerste gesprekken zijn sinds het bedrijf afgelopen maand een aantal rentebetalingen op buitenlandse leningen miste. De Chinese vastgoedontwikkelaar, die kampt met een enorme schuldenlast, werkt al enige tijd aan een herschikking van zijn schulden.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
7 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
8 uur geleden