Aziatische beurzen terughoudend in afwachting rentebesluit Fed
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in de Aziatische regio lieten woensdag kleine koersuitslagen zien. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de uitkomsten van de belangrijke rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag naar buiten komen. De vrees dat de Fed de rente dit jaar agressief zal verhogen om de hoge inflatie aan te pakken, zorgt al enige tijd voor onrust op de beurzen. Ook de onzekerheid over de situatie tussen Rusland en Oekraïne zorgde voor terughoudendheid.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,4 procent in de min op 27.011,33 punten. SoftBank won 1,8 procent. Beleggers verwerkten de berichten dat chipmaker Nvidia zich waarschijnlijk terugtrekt uit de omstreden overname van branchegenoot Arm. Marktautoriteiten lijken de overname niet goed te willen keuren uit angst voor een te machtige positie van Nvidia. Nvidia kondigde in september 2020 aan Arm te willen kopen van SoftBank. Bij de Japanse techinvesteerder gaan nu stemmen op om Arm als zelfstandig bedrijf naar de beurs te brengen.
Op de aandelenmarkten in India en Australië hadden beleggers een vrije dag. De Kospi in Seoul daalde 0,2 procent en de hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,2 procent. De Chinese technologiebedrijven gingen voorzichtig omhoog na de zware verliezen een dag eerder. Internetconcern Tencent won 0,3 procent en e-commercebedrijf JD.com steeg 1 procent.
Evergrande klom 0,6 procent. Volgens persbureau Reuters houdt het in geldnood verkerende vastgoedconcern een bijeenkomst met investeerders en zijn financiële adviseurs. Het zouden de eerste gesprekken zijn sinds het bedrijf afgelopen maand een aantal rentebetalingen op buitenlandse leningen miste. De Chinese vastgoedontwikkelaar, die kampt met een enorme schuldenlast, werkt al enige tijd aan een herschikking van zijn schulden.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
3 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
9 uur geleden