Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen stijgen na zwakke Chinese inflatiecijfers

Aziatische beurzen stijgen na zwakke Chinese inflatiecijfers

SHANGHAI (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen vrijdag overwegend omhoog. Beleggers verwerkten de zwakker dan verwachte Chinese inflatiecijfers, die wijzen op een verdere verzwakking van het economische herstel in het land. De hoop dat China spoedig met meer steunmaatregelen zal komen om de economie aan te jagen namen daardoor echter toe. Grote Chinese banken zouden de spaarrentes al hebben verlaagd om de bestedingen aan te jagen en beleggers hopen dat Chinese centrale bank binnenkort de officiële rentetarieven ook gaat verlagen om de economie te stimuleren.

De hoofdindex in Shanghai won een fractie. De consumentenprijzen in China namen in mei met 0,2 procent toe ten opzichte van een jaar geleden. Economen hadden gerekend op een stijging met 0,3 procent. Ten opzichte van april daalden de prijzen met 0,2 procent. De prijzen die producenten vragen voor hun producten daalden zelfs met 4,6 procent, na een afname met 3,6 procent in april. Dat was de grootste prijsdaling sinds juni 2016.

In Tokio veerde de Nikkei 1,7 procent op na twee zware verliesbeurten op rij. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de hoop dat de Federal Reserve volgende week de rente niet verder gaat verhogen weer toenam. Dat kwam door een sterker dan verwachte stijging van het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering. De Amerikaanse arbeidsmarkt lijkt daarmee te verslechteren en de Fed zou daardoor een pauze kunnen inlassen met de renteverhogingen.

Nintendo

Het Japanse winkelbedrijf Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde tot de sterkste stijgers op de beurs in Tokio met een winst van ruim 4 procent. Computerspelmaker Nintendo steeg 1,9 procent en elektronicaconcern Sony won dik 2 procent. De autofabrikanten Honda en Toyota klommen 2,5 en 1,4 procent. Ook chiptester Advantest toonde herstel en dikte 1,9 procent aan.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus. De Chinese tech- en webwinkelconcerns Alibaba en JD.com lieten kleine winsten zien van 0,6 en 0,3 procent. Internet- en gamesbedrijf Tencent won 0,4 procent. Maaltijdbezorger Meituan kreeg er 1,9 procent bij. De Kospi in Seoul steeg 1 procent dankzij sterke koerswinsten van de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung (plus 1,6 procent) en SK Hynix (plus 3,7 procent). De All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

3 minuten geleden
Air France-KLM houdt rekening met brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.

4 minuten geleden
Adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.

51 minuten geleden
Investeringen begin 2026 gedaald

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.

52 minuten geleden
IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

1 uur geleden
WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

6 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

6 uur geleden