Aziatische beurzen stijgen na zwakke Chinese inflatiecijfers
SHANGHAI (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen vrijdag overwegend omhoog. Beleggers verwerkten de zwakker dan verwachte Chinese inflatiecijfers, die wijzen op een verdere verzwakking van het economische herstel in het land. De hoop dat China spoedig met meer steunmaatregelen zal komen om de economie aan te jagen namen daardoor echter toe. Grote Chinese banken zouden de spaarrentes al hebben verlaagd om de bestedingen aan te jagen en beleggers hopen dat Chinese centrale bank binnenkort de officiële rentetarieven ook gaat verlagen om de economie te stimuleren.
De hoofdindex in Shanghai won een fractie. De consumentenprijzen in China namen in mei met 0,2 procent toe ten opzichte van een jaar geleden. Economen hadden gerekend op een stijging met 0,3 procent. Ten opzichte van april daalden de prijzen met 0,2 procent. De prijzen die producenten vragen voor hun producten daalden zelfs met 4,6 procent, na een afname met 3,6 procent in april. Dat was de grootste prijsdaling sinds juni 2016.
In Tokio veerde de Nikkei 1,7 procent op na twee zware verliesbeurten op rij. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de hoop dat de Federal Reserve volgende week de rente niet verder gaat verhogen weer toenam. Dat kwam door een sterker dan verwachte stijging van het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering. De Amerikaanse arbeidsmarkt lijkt daarmee te verslechteren en de Fed zou daardoor een pauze kunnen inlassen met de renteverhogingen.
Nintendo
Het Japanse winkelbedrijf Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde tot de sterkste stijgers op de beurs in Tokio met een winst van ruim 4 procent. Computerspelmaker Nintendo steeg 1,9 procent en elektronicaconcern Sony won dik 2 procent. De autofabrikanten Honda en Toyota klommen 2,5 en 1,4 procent. Ook chiptester Advantest toonde herstel en dikte 1,9 procent aan.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus. De Chinese tech- en webwinkelconcerns Alibaba en JD.com lieten kleine winsten zien van 0,6 en 0,3 procent. Internet- en gamesbedrijf Tencent won 0,4 procent. Maaltijdbezorger Meituan kreeg er 1,9 procent bij. De Kospi in Seoul steeg 1 procent dankzij sterke koerswinsten van de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung (plus 1,6 procent) en SK Hynix (plus 3,7 procent). De All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
10 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
11 uur geleden