Aziatische beurzen stijgen na zwakke Chinese inflatiecijfers
SHANGHAI (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen vrijdag overwegend omhoog. Beleggers verwerkten de zwakker dan verwachte Chinese inflatiecijfers, die wijzen op een verdere verzwakking van het economische herstel in het land. De hoop dat China spoedig met meer steunmaatregelen zal komen om de economie aan te jagen namen daardoor echter toe. Grote Chinese banken zouden de spaarrentes al hebben verlaagd om de bestedingen aan te jagen en beleggers hopen dat Chinese centrale bank binnenkort de officiële rentetarieven ook gaat verlagen om de economie te stimuleren.
De hoofdindex in Shanghai won een fractie. De consumentenprijzen in China namen in mei met 0,2 procent toe ten opzichte van een jaar geleden. Economen hadden gerekend op een stijging met 0,3 procent. Ten opzichte van april daalden de prijzen met 0,2 procent. De prijzen die producenten vragen voor hun producten daalden zelfs met 4,6 procent, na een afname met 3,6 procent in april. Dat was de grootste prijsdaling sinds juni 2016.
In Tokio veerde de Nikkei 1,7 procent op na twee zware verliesbeurten op rij. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de hoop dat de Federal Reserve volgende week de rente niet verder gaat verhogen weer toenam. Dat kwam door een sterker dan verwachte stijging van het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering. De Amerikaanse arbeidsmarkt lijkt daarmee te verslechteren en de Fed zou daardoor een pauze kunnen inlassen met de renteverhogingen.
Nintendo
Het Japanse winkelbedrijf Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde tot de sterkste stijgers op de beurs in Tokio met een winst van ruim 4 procent. Computerspelmaker Nintendo steeg 1,9 procent en elektronicaconcern Sony won dik 2 procent. De autofabrikanten Honda en Toyota klommen 2,5 en 1,4 procent. Ook chiptester Advantest toonde herstel en dikte 1,9 procent aan.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus. De Chinese tech- en webwinkelconcerns Alibaba en JD.com lieten kleine winsten zien van 0,6 en 0,3 procent. Internet- en gamesbedrijf Tencent won 0,4 procent. Maaltijdbezorger Meituan kreeg er 1,9 procent bij. De Kospi in Seoul steeg 1 procent dankzij sterke koerswinsten van de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung (plus 1,6 procent) en SK Hynix (plus 3,7 procent). De All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
54 minuten geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.
5 uur geleden