Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen stijgen na zwakke Chinese inflatiecijfers

Aziatische beurzen stijgen na zwakke Chinese inflatiecijfers

SHANGHAI (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen vrijdag overwegend omhoog. Beleggers verwerkten de zwakker dan verwachte Chinese inflatiecijfers, die wijzen op een verdere verzwakking van het economische herstel in het land. De hoop dat China spoedig met meer steunmaatregelen zal komen om de economie aan te jagen namen daardoor echter toe. Grote Chinese banken zouden de spaarrentes al hebben verlaagd om de bestedingen aan te jagen en beleggers hopen dat Chinese centrale bank binnenkort de officiële rentetarieven ook gaat verlagen om de economie te stimuleren.

De hoofdindex in Shanghai won een fractie. De consumentenprijzen in China namen in mei met 0,2 procent toe ten opzichte van een jaar geleden. Economen hadden gerekend op een stijging met 0,3 procent. Ten opzichte van april daalden de prijzen met 0,2 procent. De prijzen die producenten vragen voor hun producten daalden zelfs met 4,6 procent, na een afname met 3,6 procent in april. Dat was de grootste prijsdaling sinds juni 2016.

In Tokio veerde de Nikkei 1,7 procent op na twee zware verliesbeurten op rij. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de hoop dat de Federal Reserve volgende week de rente niet verder gaat verhogen weer toenam. Dat kwam door een sterker dan verwachte stijging van het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering. De Amerikaanse arbeidsmarkt lijkt daarmee te verslechteren en de Fed zou daardoor een pauze kunnen inlassen met de renteverhogingen.

Nintendo

Het Japanse winkelbedrijf Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde tot de sterkste stijgers op de beurs in Tokio met een winst van ruim 4 procent. Computerspelmaker Nintendo steeg 1,9 procent en elektronicaconcern Sony won dik 2 procent. De autofabrikanten Honda en Toyota klommen 2,5 en 1,4 procent. Ook chiptester Advantest toonde herstel en dikte 1,9 procent aan.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus. De Chinese tech- en webwinkelconcerns Alibaba en JD.com lieten kleine winsten zien van 0,6 en 0,3 procent. Internet- en gamesbedrijf Tencent won 0,4 procent. Maaltijdbezorger Meituan kreeg er 1,9 procent bij. De Kospi in Seoul steeg 1 procent dankzij sterke koerswinsten van de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung (plus 1,6 procent) en SK Hynix (plus 3,7 procent). De All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

1 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

3 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

3 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

4 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

6 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

7 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

8 uur geleden