Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen stijgen na opluchting in bankensector

Aziatische beurzen stijgen na opluchting in bankensector

HONGKONG (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen veerden dinsdag op, in navolging van de koerswinsten in New York en Europa. De overname van de noodlijdende Zwitserse bank Credit Suisse door concurrent UBS zorgde daarbij voor opluchting op de beursvloeren. Nu de onrust in de bankensector wat lijkt te zijn afgenomen kijken beleggers vooral uit naar de Federal Reserve, die later op de dag begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank de rente minder sterk zal verhogen om de kalmte in de financiële sector te bewaren.

De beurshandel verliep verder relatief rustig aangezien de belangrijke financiële markten in Tokio gesloten waren. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent in de plus, na de forse verliesbeurt een dag eerder. De Britse banken HSBC en Standard Chartered, die beursnoteringen hebben in Hongkong, wonnen 2,4 en 1,8 procent. De Chinese autofabrikant Geely won 3,5 procent dankzij goed ontvangen jaarcijfers.

Ook de Chinese gamebedrijven stonden in de belangstelling. De Chinese autoriteiten hebben in maart licenties verleend aan 27 buitenlandse videogames voor de Chinese markt. Het strenge beleid dat Beijing voert om gameverslaving bij jongeren te voorkomen lijkt daarmee wat te versoepelen. Het Chinese video- en gamingbedrijf Bilibili steeg 6,5 procent en internet- en gamebedrijf Tencent won 1,9 procent.

De beurs in Shanghai stond tussentijds 0,3 procent in de plus. De Chinese defensiebedrijven wonnen terrein vanwege de geopolitieke spanningen. Washington heeft zijn ongenoegen geuit over het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. De All Ordinaries in Sydney dikte 0,8 procent aan dankzij koerswinsten bij de Australische banken en mijnbouwers. In Seoul won de Kospi 0,4 procent.

Meer uit Financieel

WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

1 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

2 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

3 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

4 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

5 uur geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

6 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

6 uur geleden