Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen stijgen na opluchting in bankensector

Aziatische beurzen stijgen na opluchting in bankensector

HONGKONG (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen veerden dinsdag op, in navolging van de koerswinsten in New York en Europa. De overname van de noodlijdende Zwitserse bank Credit Suisse door concurrent UBS zorgde daarbij voor opluchting op de beursvloeren. Nu de onrust in de bankensector wat lijkt te zijn afgenomen kijken beleggers vooral uit naar de Federal Reserve, die later op de dag begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank de rente minder sterk zal verhogen om de kalmte in de financiële sector te bewaren.

De beurshandel verliep verder relatief rustig aangezien de belangrijke financiële markten in Tokio gesloten waren. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent in de plus, na de forse verliesbeurt een dag eerder. De Britse banken HSBC en Standard Chartered, die beursnoteringen hebben in Hongkong, wonnen 2,4 en 1,8 procent. De Chinese autofabrikant Geely won 3,5 procent dankzij goed ontvangen jaarcijfers.

Ook de Chinese gamebedrijven stonden in de belangstelling. De Chinese autoriteiten hebben in maart licenties verleend aan 27 buitenlandse videogames voor de Chinese markt. Het strenge beleid dat Beijing voert om gameverslaving bij jongeren te voorkomen lijkt daarmee wat te versoepelen. Het Chinese video- en gamingbedrijf Bilibili steeg 6,5 procent en internet- en gamebedrijf Tencent won 1,9 procent.

De beurs in Shanghai stond tussentijds 0,3 procent in de plus. De Chinese defensiebedrijven wonnen terrein vanwege de geopolitieke spanningen. Washington heeft zijn ongenoegen geuit over het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. De All Ordinaries in Sydney dikte 0,8 procent aan dankzij koerswinsten bij de Australische banken en mijnbouwers. In Seoul won de Kospi 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Greenpeace beëindigt protest rond aandeelhoudersvergadering JBS

HAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.

5 minuten geleden
Reizigers Air France-KLM binnenkort nog duurder uit door oorlog

PARIJS (ANP) - Tickets van Air France-KLM zullen nog duurder worden door de hoge brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog. Toch kan het luchtvaartbedrijf niet alle extra kerosinekosten doorberekenen aan reizigers, omdat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern dan te veel klanten verliest.

27 minuten geleden
Europarlement: Brussel moet overname MediaMarkt onderzoeken

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.

1 uur geleden
Liter benzine kost voor het eerst ooit meer dan 2,60 euro

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van een liter benzine is voor het eerst ooit hoger dan 2,60 euro. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt donderdag dat de landelijke adviesprijs van een liter Euro95 met 1,5 cent is gestegen tot 2,603 euro. De prijzen aan de pomp lopen de afgelopen dagen op, nadat de olieprijzen weer fors waren gestegen als gevolg van de aanhoudende Iranoorlog.

1 uur geleden
Economische groei eurozone zwakt af in eerste maanden van 2026

LUXEMBURG (ANP) - De economische groei van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 afgezwakt ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar. Volgens statistiekbureau Eurostat viel de groei terug tot 0,1 procent, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.

1 uur geleden
Unilever gaat prijzen verhogen door stijgende kosten

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever gaat zijn prijzen verhogen vanwege de impact van hoger dan verwachte kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. "Er zullen vaker prijsverhogingen komen, maar in kleine stappen", zei financieel directeur Srinivas Phatak tijdens een toelichting op de kwartaalresultaten.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 3 procent door energieprijzen

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in april gestegen naar 3 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van maart. In die maand stegen de consumentenprijzen al met 2,6 procent. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.

2 uur geleden