Aziatische beurzen stijgen na groot vrijhandelspact
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen lieten maandag stevige winsten zien. Beleggers reageerden positief op de handelsdeal die China en veertien andere landen in Azië en de Stille Oceaan zondag hebben gesloten. Het pact heeft als doel om geleidelijk de handelstarieven in de regio te verlagen en een vrijhandelszone te creëren tussen onder meer China, Japan, Zuid-Korea, Australië en Nieuw-Zeeland.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 2,1 procent hoger op 25.906,93 punten. Vooral de grote Japanse exportbedrijven waren in trek na de handelsovereenkomst in de regio, waarmee volgens analisten het grootste handelsblok ter wereld wordt gevormd. Daarnaast bleek dat de Japanse economie in het derde kwartaal met 5 procent is gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Het was de eerste groei in vier kwartalen.
In Shanghai noteerde de beursgraadmeters tussentijds 1 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom 0,6 procent. Op macro-economisch vlak bleek dat de Chinese industriële productie in oktober sterker dan verwacht is toegenomen. Ook de winkelverkopen in het land namen vorige maand opnieuw toe. De Australische All Ordinaries in Sydney kampte met een technische storing en klom 1,2 procent. De Kospi in Seoul steeg 1,9 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
37 minuten geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
44 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
17 uur geleden