Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen stijgen na Fed-besluit en Apple-cijfers

Aziatische beurzen stijgen na Fed-besluit en Apple-cijfers

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag overwegend licht vooruit. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed) om het huidige stimuleringsbeleid ongewijzigd te laten. De toeleveranciers van Apple in de regio lieten een gemengd beeld zien na de resultaten van de iPhonemaker. De handel verliep verder relatief rustig aangezien de belangrijke beurs in Tokio gesloten bleef vanwege een vrije dag in Japan.

Apple boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten hadden verwacht dankzij sterke iPhoneverkopen. Ook de verkopen van de Mac-computers stegen hard. Het concern liet verder weten geen last te hebben gehad van leveringsproblemen door het wereldwijde chiptekort, maar waarschuwde wel voor een mogelijke impact op verkopen van de iPad en Mac. In Seoul zakte Apple-toeleverancier LG Display 3 procent. In Hongkong won AAC Tech 0,1 procent en de Taiwanese chipmaker TSMC daalde 0,3 procent.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,5 procent. De Britse bank Standard Chartered, die ook een beursnotering heeft in Hongkong, steeg 1,6 procent. De bank die zich vooral richt op opkomende markten zag de winst in het eerste kwartaal sterker dan verwacht stijgen dankzij het economische herstel van de coronacrisis.

Tencent won 1 procent in Hongkong. Volgens persbureau Reuters wil de Chinese mededingingsautoriteit een aanzienlijke boete opleggen aan het internetbedrijf vanwege monopoliepraktijken. De boete zal wel lager zijn dan die van de Chinese webwinkel Alibaba, die een recordbedrag van omgerekend 2,3 miljard euro moest betalen. De Chinese autoriteiten zijn al enige tijd bezig met het aanscherpen van het toezicht op grote techbedrijven.

Meer uit Financieel

Franse aanklagers willen arrestatie managers streamingsite Kick

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.

5 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.

5 uur geleden
Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.

8 uur geleden
Eigenaar Pornhub beperkt toegang tot websites in VK

LONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.

9 uur geleden
TikTok schikt in rechtszaak over verslavingsgevoeligheid jongeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.

9 uur geleden
Europese beurzen hoger na historisch handelsakkoord EU-India

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.

10 uur geleden
CNBC: pakketbezorger UPS schrapt nog eens 30.000 banen

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.

10 uur geleden