Aziatische beurzen stijgen na Fed-besluit en Apple-cijfers
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag overwegend licht vooruit. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed) om het huidige stimuleringsbeleid ongewijzigd te laten. De toeleveranciers van Apple in de regio lieten een gemengd beeld zien na de resultaten van de iPhonemaker. De handel verliep verder relatief rustig aangezien de belangrijke beurs in Tokio gesloten bleef vanwege een vrije dag in Japan.
Apple boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten hadden verwacht dankzij sterke iPhoneverkopen. Ook de verkopen van de Mac-computers stegen hard. Het concern liet verder weten geen last te hebben gehad van leveringsproblemen door het wereldwijde chiptekort, maar waarschuwde wel voor een mogelijke impact op verkopen van de iPad en Mac. In Seoul zakte Apple-toeleverancier LG Display 3 procent. In Hongkong won AAC Tech 0,1 procent en de Taiwanese chipmaker TSMC daalde 0,3 procent.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,5 procent. De Britse bank Standard Chartered, die ook een beursnotering heeft in Hongkong, steeg 1,6 procent. De bank die zich vooral richt op opkomende markten zag de winst in het eerste kwartaal sterker dan verwacht stijgen dankzij het economische herstel van de coronacrisis.
Tencent won 1 procent in Hongkong. Volgens persbureau Reuters wil de Chinese mededingingsautoriteit een aanzienlijke boete opleggen aan het internetbedrijf vanwege monopoliepraktijken. De boete zal wel lager zijn dan die van de Chinese webwinkel Alibaba, die een recordbedrag van omgerekend 2,3 miljard euro moest betalen. De Chinese autoriteiten zijn al enige tijd bezig met het aanscherpen van het toezicht op grote techbedrijven.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
1 dag geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
1 dag geleden