Aziatische beurzen schieten omhoog na steun Beijing
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in China en Hongkong zijn donderdag omhooggeschoten na de belofte van de autoriteiten om de economie te blijven stimuleren. China heeft te maken met een toename van het aantal coronabesmettingen waardoor complete steden in een strenge lockdown moeten. Dat leverde de afgelopen dagen grote nervositeit op onder beleggers in China.
Een belangrijke financiële commissie onder leiding van vicepremier Liu He zei woensdag "actief beleid in te voeren" dat de financiële markten moet ondersteunen. Beijing bezwoer onder andere de technologie- en vastgoedsector te steunen door de regels voor die bedrijfstakken weer iets te versoepelen, nadat Beijing die sectoren eerder juist strenger had aangepakt.
De Hang Seng-index van de beurs in Hongkong stond 5,9 procent hoger en de beurs in Shanghai won 2 procent. Grote bouw- en vastgoedbedrijven als Country Garden, Sunac en het in financiële problemen verkerende China Evergrande stegen tot ruim 63 procent. Techbedrijven uit China zoals Tencent en Alibaba wonnen tot ruim 10 procent.
Tokio
De aandelenbeurs in Tokio won ook fors na de toegenomen hoop op een staakt-het-vuren in Oekraïne. De Nikkei sloot 3,5 hoger op 26.654,90 punten. Beleggers verwerkten de rentestap van de Amerikaanse Federal Reserve, die zijn belangrijkste tarief met 0,25 procentpunt verhoogde. Die ingreep werd alom verwacht, maar de Fed gaf ook aan voortvarend verder te gaan met het indammen van de sterke inflatie.
Chipmaker Renesas sloot 5 procent hoger, ondanks problemen door de aardbeving in het noordoosten van Japan. Een fabriek van de halfgeleiderproducent moest worden stilgelegd vanwege de beving.
De All Ordinaries in Sydney won ruim 1 procent en de Kospi in Seoul noteerde tussentijds 1,6 procent hoger.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
10 uur geleden