Aziatische beurzen schieten omhoog na steun Beijing
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in China en Hongkong zijn donderdag omhooggeschoten na de belofte van de autoriteiten om de economie te blijven stimuleren. China heeft te maken met een toename van het aantal coronabesmettingen waardoor complete steden in een strenge lockdown moeten. Dat leverde de afgelopen dagen grote nervositeit op onder beleggers in China.
Een belangrijke financiële commissie onder leiding van vicepremier Liu He zei woensdag "actief beleid in te voeren" dat de financiële markten moet ondersteunen. Beijing bezwoer onder andere de technologie- en vastgoedsector te steunen door de regels voor die bedrijfstakken weer iets te versoepelen, nadat Beijing die sectoren eerder juist strenger had aangepakt.
De Hang Seng-index van de beurs in Hongkong stond 5,9 procent hoger en de beurs in Shanghai won 2 procent. Grote bouw- en vastgoedbedrijven als Country Garden, Sunac en het in financiële problemen verkerende China Evergrande stegen tot ruim 63 procent. Techbedrijven uit China zoals Tencent en Alibaba wonnen tot ruim 10 procent.
Tokio
De aandelenbeurs in Tokio won ook fors na de toegenomen hoop op een staakt-het-vuren in Oekraïne. De Nikkei sloot 3,5 hoger op 26.654,90 punten. Beleggers verwerkten de rentestap van de Amerikaanse Federal Reserve, die zijn belangrijkste tarief met 0,25 procentpunt verhoogde. Die ingreep werd alom verwacht, maar de Fed gaf ook aan voortvarend verder te gaan met het indammen van de sterke inflatie.
Chipmaker Renesas sloot 5 procent hoger, ondanks problemen door de aardbeving in het noordoosten van Japan. Een fabriek van de halfgeleiderproducent moest worden stilgelegd vanwege de beving.
De All Ordinaries in Sydney won ruim 1 procent en de Kospi in Seoul noteerde tussentijds 1,6 procent hoger.
Meer uit Financieel
AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
8 uur geleden