Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen overwegend lager na rentebesluit Australië

Aziatische beurzen overwegend lager na rentebesluit Australië

SYDNEY (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen dinsdag overwegend omlaag. Beleggers verwerkten het besluit van de Australische centrale bank om de rente verder op te schroeven tot 0,85 procent. Een maand geleden werd de rente in Australië al voor het eerst sinds november 2010 verhoogd om de hoge inflatie in het land te bestrijden.

De All Ordinaries in Sydney zakte 1,4 procent na het rentebesluit. Beleggers schrokken van het feit dat de rente met een half procentpunt werd verhoogd, terwijl de meeste economen hadden gerekend op een nieuwe renteverhoging met een kwart procentpunt. Het was daarmee de grootste renteverhoging sinds 2000. Ook liet de centrale bank doorschemeren de rente in de toekomst verder te zullen verhogen.

De Nikkei in Tokio hield het hoofd boven water en eindigde 0,1 procent hoger op 27.943,95 punten. De Japanse exportbedrijven profiteerden van een daling van de Japanse yen, die het laagste niveau in twintig jaar bereikte ten opzichte van de Amerikaanse dollar. Een goedkopere yen maakt de producten van Japanse bedrijven in het buitenland goedkoper.

SoftBank dikte 1 procent aan. De Japanse techinvesteerder profiteerde van de koerssprong van de Chinese taxidienst Didi, waarin het bedrijf een belang heeft. Didi werd maandag bijna een kwart meer waard op Wall Street na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal dat de Chinese autoriteiten deze week hun onderzoek naar de taxidienst zullen afronden en de taxi-app weer in de appstores mag worden opgenomen.

De andere Chinese techbedrijven lieten een gemengd beeld zien. Webwinkelconcern Alibaba klom dik 1 procent en internet- en gamebedrijf Tencent daalde 1 procent in Hongkong. Maaltijdbezorger Meituan zakte bijna 2 procent na de recente forse koerswinst die volgde op beter dan verwachte resultaten van het bedrijf. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds ruim 1 procent in de min en de beurs in Shanghai verloor een fractie.

Meer uit Financieel

Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

8 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

9 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

11 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

12 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

13 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

14 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

14 uur geleden