Aziatische beurzen overwegend lager door zorgen over omikron
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen zijn woensdag grotendeels gedaald. Beleggers bleven voorzichtig door aanhoudende zorgen over de omikronvariant van het coronavirus. De Chinese miljoenenstad Xi'an is nu voor de zevende dag in een strenge lockdown. Dinsdag zijn er weer meer dan honderd nieuwe coronabesmettingen ontdekt. De beurs in Hongkong daalde voor de tweede dag op rij. China gaat de regels voor techbedrijven verder aanscherpen, wat de waarde van aandelen in die sector onder druk zet.
Het is niet voor het eerst dat China de regels wil aanscherpen om de macht van grote technologiebedrijven in te perken. Grote techfondsen met een notering in Hongkong zakten weg. Zo verloren webwinkel Alibaba 2,4 procent en maaltijdbezorger Meituan 2,7 procent. Verder leverde e-commercebedrijf JD.com 1,8 procent in nadat het had bekendgemaakt meer eigen aandelen terug te gaan kopen. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,9 procent in de min en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,7 procent.
Het door schulden geplaagde vastgoedfonds Evergrande zakte 1,9 procent. De onderneming moest dinsdag weer schulden afbetalen en er zijn nog geen tekenen dat er is betaald. Kenners houden er rekening mee dat Evergrande de betalingstermijn van dertig dagen niet zal halen. Het bedrijf bleef eerder al in gebreke met een aflossing.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 0,6 procent lager op 28.906,88 punten nadat dinsdag nog het hoogste niveau van december werd bereikt. De Japanse chiptester Advantest (min 1,8 procent) en uitgever van videogames Bandai Namco (min 2,9 procent) behoorden tot de verliezers. In Australië won de All Ordinaries met 1,2 procent wel terrein, ondanks dat het aantal besmettingen hard oploopt in het land. De handel lag daar maandag en dinsdag vanwege de feestdagen stil.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern Amazon heeft in het tweede kwartaal opnieuw sterke groei gezien bij zijn clouddivisie Amazon Web Services (AWS) door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie. Volgens Amazon steeg de omzet bij dat onderdeel met 37 procent tot 42,2 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder. Dat is volgens Amazon de sterkste groei in achttien kwartalen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke winsten gesloten, waarmee herstel werd getoond van de stevige minnen een dag eerder. Microsoft was een uitblinker op Wall Street dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. De resultaten van Facebook-moeder Meta Platforms vielen juist tegen en het aandeel ging fors omlaag.
5 uur geledenOBERNDORF (ANP/DPA) - De Duitse fabrikant van vuurwapens Heckler & Koch doet goede zaken door de sterk gestegen defensie-uitgaven in Europa. Volgens het bedrijf steeg de omzet in de eerste helft van dit jaar met bijna 47 procent tot 264 miljoen euro. Heckler & Koch maakt handvuurwapens, aanvalsgeweren, machinepistolen en -geweren en granaatwerpers. Het bedrijf is een van de grootste leveranciers van vuurwapens aan de NAVO en EU-landen.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG), met wereldberoemde popsterren als Taylor Swift, Rihanna, Ariana Grande en Harry Styles, heeft in het tweede kwartaal meer omzet geboekt, geholpen door de overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown. Volgens het in Hilversum gevestigde UMG steeg de omzet met meer dan 10 procent tot 3,3 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten een grote hoeveelheid resultaten van onder meer ING, Shell, Air France-KLM, Magnum, BAM, ArcelorMittal en dsm-firmenich. Ook elders in Europa werden veel cijfers gepubliceerd. Verder lieten de chipfondsen op het Damrak wat herstel zien van de recente uitverkoop.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Microsoft behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het tech- en softwareconcern deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten door de grote vraag naar AI-diensten en zag de omzet en winst stijgen. Ook verwacht het bedrijf dat de omzet van zijn cloudplatform Azure dit jaar voor het eerst de grens van 100 miljard dollar zal overschrijden. Het aandeel steeg ruim 12 procent.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets minder hard gegroeid dan in de eerste drie maanden. Volgens voorlopige cijfers van de Amerikaanse overheid bedroeg de groei 0,4 procent op kwartaalbasis. Dat was 0,5 procent in het eerste kwartaal.
12 uur geleden