Aziatische beurzen overwegend hoger na rentebesluit Australië
SYDNEY (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen dinsdag overwegend omhoog. Beleggers verwerkten het besluit van de Australische centrale bank om de rente verder op te schroeven met 0,50 procentpunt tot 1,35 procent. Het rentetarief staat daarmee weer op het hoogste niveau sinds mei 2019. Een maand geleden werd de rente in Australië ook al verhoogd met een half procentpunt. Dat was de grootste renteverhoging sinds 2000.
De All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent na het rentebesluit. Het was de derde renteverhoging op rij. Economen hadden ook gerekend op een rentestap van 0,50 procentpunt. Met de verhoging wil de centrale bank de hoge inflatie in het land bestrijden. Net als veel andere landen kampt Australië met stijgende prijzen voor voedsel en brandstoffen. De Australische centrale bank hintte tevens op verdere renteverhogingen in de toekomst.
De Chinese beurzen lieten een gemengd beeld zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min en de Hang Seng-index klom 0,6 procent. Uit cijfers van onderzoeksbureau Caixin bleek dat de activiteit in de Chinese dienstensector in juni weer is gegroeid na de versoepeling van de coronamaatregelen in het land. Daarnaast meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua dat de Chinese vicepremier Lui He en de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen gesprekken hebben gevoerd over een mogelijke verlaging van de Amerikaanse importtarieven op Chinese goederen.
Nikkei
De Nikkei in Tokio stond een uur voor de slotbel 1 procent hoger. Volgens gegevens van de bank Jibun is de bedrijvigheid in de Japanse dienstensector in juni het sterkst toegenomen sinds oktober 2013. De Kospi in Seoul dikte 1,4 procent aan. In Zuid-Korea is de inflatie afgelopen maand verder opgelopen tot 6 procent. Dat is het hoogste niveau sinds november 1998.
Op de beurs in Taiwan steeg Foxconn ruim 1 procent. De grootste fabrikant van computeronderdelen ter wereld en de maker van de iPhones van Apple verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar na een sterke omzetgroei in juni.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - De overname van HEMA door een investeringsvehikel van de familie Van Eerd is woensdag afgerond. In december werd bekend dat investeringsvehikel Mississippi Ventures de resterende helft van de aandelen van de winkelketen wilde overnemen. Nu heeft het vehikel van de familie achter supermarktketen Jumbo alle benodigde goedkeuringen ontvangen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel, bekend van Barbie, Hot Wheels en Fisher-Price, was woensdag een opvallende verliezer op de aandelenbeurzen in New York. Mattel kwam met tegenvallende cijfers over de belangrijke feestdagenperiode en ook met een verwachting voor een lagere winst per aandeel in 2026. Het aandeel dook in de vroege handel op Wall Street ruim 26 procent in het rood.
3 uur geledenJIAXING (ANP) - De beslissing van de ondernemingskamer over Nexperia verlengt "een periode van aanzienlijke onzekerheid" rond de chipmaker, stelt het Chinese moederbedrijf Wingtech. Rechters van de ondernemingskamer besloten dat er een onderzoek moet komen naar Nexperia, omdat er gegronde redenen zijn voor twijfel aan het juiste beleid bij het bedrijf. Daarmee blijft ook een maatregel in stand waardoor Wingtech als aandeelhouder op afstand wordt gezet bij de besluitvorming over Nexperia.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Twee Russische luchtvaartmaatschappijen zijn van plan om vliegtuigen naar Cuba te sturen om toeristen te evacueren, zegt de luchtvaartautoriteit Rosaviatsia. Daarna zijn de maatschappijen van plan om niet meer op het eiland te vliegen zolang het gebrek aan brandstof aanhoudt.
3 uur geleden