Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen overwegend hoger na rentebesluit Australië

Aziatische beurzen overwegend hoger na rentebesluit Australië

SYDNEY (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen dinsdag overwegend omhoog. Beleggers verwerkten het besluit van de Australische centrale bank om de rente verder op te schroeven met 0,50 procentpunt tot 1,35 procent. Het rentetarief staat daarmee weer op het hoogste niveau sinds mei 2019. Een maand geleden werd de rente in Australië ook al verhoogd met een half procentpunt. Dat was de grootste renteverhoging sinds 2000.

De All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent na het rentebesluit. Het was de derde renteverhoging op rij. Economen hadden ook gerekend op een rentestap van 0,50 procentpunt. Met de verhoging wil de centrale bank de hoge inflatie in het land bestrijden. Net als veel andere landen kampt Australië met stijgende prijzen voor voedsel en brandstoffen. De Australische centrale bank hintte tevens op verdere renteverhogingen in de toekomst.

De Chinese beurzen lieten een gemengd beeld zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min en de Hang Seng-index klom 0,6 procent. Uit cijfers van onderzoeksbureau Caixin bleek dat de activiteit in de Chinese dienstensector in juni weer is gegroeid na de versoepeling van de coronamaatregelen in het land. Daarnaast meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua dat de Chinese vicepremier Lui He en de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen gesprekken hebben gevoerd over een mogelijke verlaging van de Amerikaanse importtarieven op Chinese goederen.

Nikkei

De Nikkei in Tokio stond een uur voor de slotbel 1 procent hoger. Volgens gegevens van de bank Jibun is de bedrijvigheid in de Japanse dienstensector in juni het sterkst toegenomen sinds oktober 2013. De Kospi in Seoul dikte 1,4 procent aan. In Zuid-Korea is de inflatie afgelopen maand verder opgelopen tot 6 procent. Dat is het hoogste niveau sinds november 1998.

Op de beurs in Taiwan steeg Foxconn ruim 1 procent. De grootste fabrikant van computeronderdelen ter wereld en de maker van de iPhones van Apple verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar na een sterke omzetgroei in juni.

Meer uit Financieel

Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

8 minuten geleden
Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

55 minuten geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

58 minuten geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

3 uur geleden
Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

5 uur geleden
Brussel presenteert volgende week plan tegen hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.

5 uur geleden
AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

6 uur geleden