Aziatische beurzen overwegend hoger, elektrische auto's omlaag
HONGKONG (ANP) - De stemming op de Aziatische aandelenmarkten was dinsdag overwegend positief, gesteund door een hoger slot van Wall Street. Het sentiment werd wel wat gedrukt door zorgen over het eerdere besluit van oliekartel OPEC+ om de productie verder te verlagen. Daardoor gingen de olieprijzen verder omhoog, waardoor de vrees voor inflatie weer werd aangewakkerd.
Aandelen van Chinese fabrikanten van elektrische auto's daalden sterk, na de de koersdaling van Tesla van 6 procent maandag. Dat had te maken met tegenvallende verkoopcijfers. Beleggers vrezen dat Tesla de prijzen van zijn auto's verder gaat verlagen in een poging de verkoop aan te zwengelen. Het aandeel van het Chinese Nio verloor bijna 7 procent, Xpeng werd ruim 5 procent minder waard. Li Auto moest 3,6 procent inleveren.
De Hang Seng-index in Hongkong stond tegen het einde van de handel 0,6 procent lager. De Nikkei in Tokio en de beurs in Shanghai gingen beide 0,3 procent omhoog. De Kospi in Seoul klom 0,4 procent.
De olieprijs ging verder omhoog, na forse stijgingen maandag. De OPEC+ wil met de productieverlaging van meer dan een miljoen vaten per dag vanaf mei de prijzen stutten. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 80,79 dollar. Brent-olie werd 0,4 procent duurder op 85,28 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag flink lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Zo nam de prijs van een vat Brentolie donderdag toe tot ruim 100 dollar per vat.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - De olieproducerende landen van OPEC+ stemmen tijdens hun vergadering volgende week zondag waarschijnlijk in met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De oorlog in het Midden-Oosten belemmert sommige landen wel om meer olie op te pompen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Chocoladefabrikant Lindt & Sprüngli is in de Verenigde Staten aangeklaagd door een activistisch advocatenkantoor. Het Zwitserse bedrijf wordt beschuldigd van het onterecht promoten van zijn inspanningen om kinderarbeid in Ghana en Ivoorkust te bestrijden. Lindt, dat ook in Nederland chocoladeproducten verkoopt, haalt zijn cacao uit deze twee landen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis. Een van hen is de Canadese branchegenoot WSP Global. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager gesloten. Ook op andere Europese beurzen was de stemming negatief. Beleggers reageerden onder meer op de flinke stijging van de olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De prijs van Brentolie steeg daardoor naar boven de 100 dollar per vat.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft donderdag de tien mogelijke ontwerpen voor het nieuwe eurobiljet gepresenteerd. Europeanen wordt nu gevraagd hun mening te geven over de verschillende opties. De raad van bestuur van de ECB neemt aan het eind van dit jaar een definitief besluit over het nieuwe ontwerp. De nieuwe eurobiljetten komen in de jaren daarna in omloop.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, en elektrische-autofabrikant Tesla stonden donderdag bij de dalers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Alphabet presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de sterke groei van zijn cloudactiviteiten. Het bedrijf kondigde echter aan nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers vragen zich af of de enorme investeringen in AI ook rendementen zullen opleveren.
7 uur geleden