Aziatische beurzen omlaag na onrust rond bankensector
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië en Australië hebben donderdag verliezen geleden. De onrust op de Europese beurzen rond de bankensector dreunde ook hier door. De Zwitserse bank Credit Suisse verloor een dag eerder fors aan beurswaarde na zorgen over de stabiliteit van de bank, die vannacht aankondigde tot 50 miljard Zwitserse frank te lenen van de centrale bank van het Alpenland.
De Nikkei in Tokio zakte 0,8 procent. Grote banken verloren terrein. Zo zakten Sumitomo Mitsui Financial en Mitsubishi UFJ Financial ruim 3 procent. Mizuho Financial Group verloor ongeveer 4 procent.
Ook in Sydney verloren de banken Westpac en ANZ tot zo'n 2,5 procent aan waarde. De hoofdindex van de aandelenbeurs in de Australische stad verloor 1,5 procent.
Werkloosheid Australië
Beleggers verwerkten ook het nieuws dat de werkloosheid in Australië weer is gedaald, waarmee de arbeidsmarkt erg krap blijft. Dat kan ook van invloed zijn op het rentebeleid van de centrale bank van het land, die probeert de inflatie in te dammen met renteverhogingen.
De Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,4 procent, waarbij olieconcerns CNOOC en PetroChina bij de grootste verliezers hoorden. De olieprijzen zijn de afgelopen dagen aanzienlijk gedaald door zorgen over de gevolgen voor de economie van de onrust rond banken.
Shanghai, Seoul
De beurs in Shanghai zakte 0,6 procent. In Seoul verloor de Kospi 0,1 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en België. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.
11 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
4 uur geleden