Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen omlaag na onrust rond bankensector

Aziatische beurzen omlaag na onrust rond bankensector

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië en Australië hebben donderdag verliezen geleden. De onrust op de Europese beurzen rond de bankensector dreunde ook hier door. De Zwitserse bank Credit Suisse verloor een dag eerder fors aan beurswaarde na zorgen over de stabiliteit van de bank, die vannacht aankondigde tot 50 miljard Zwitserse frank te lenen van de centrale bank van het Alpenland.

De Nikkei in Tokio zakte 0,8 procent. Grote banken verloren terrein. Zo zakten Sumitomo Mitsui Financial en Mitsubishi UFJ Financial ruim 3 procent. Mizuho Financial Group verloor ongeveer 4 procent.

Ook in Sydney verloren de banken Westpac en ANZ tot zo'n 2,5 procent aan waarde. De hoofdindex van de aandelenbeurs in de Australische stad verloor 1,5 procent.

Werkloosheid Australië

Beleggers verwerkten ook het nieuws dat de werkloosheid in Australië weer is gedaald, waarmee de arbeidsmarkt erg krap blijft. Dat kan ook van invloed zijn op het rentebeleid van de centrale bank van het land, die probeert de inflatie in te dammen met renteverhogingen.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,4 procent, waarbij olieconcerns CNOOC en PetroChina bij de grootste verliezers hoorden. De olieprijzen zijn de afgelopen dagen aanzienlijk gedaald door zorgen over de gevolgen voor de economie van de onrust rond banken.

Shanghai, Seoul

De beurs in Shanghai zakte 0,6 procent. In Seoul verloor de Kospi 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

3 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

5 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

5 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

6 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

8 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

8 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

8 uur geleden