Aziatische beurzen omlaag door rentevrees, muziektak Tencent wint
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië zijn woensdag overwegend omlaaggegaan. Daarmee volgden ze dezelfde richting als de markten in New York, waar de verwachte renteverhoging door de Federal Reserve voor aanzienlijke verliezen voor de belangrijkste graadmeters zorgde. In Hongkong maakte Tencent Music Entertainment zijn debuut.
De Amerikaanse centrale bank is dinsdag begonnen aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Naar verwachting wordt de rente opnieuw met driekwart procentpunt verhoogd om de hoge inflatie aan te pakken. Maar er wordt ook gespeculeerd dat de rente met een vol procentpunt verhoogd kan worden. Er is vrees voor een recessie door die renteverhogingen.
De Nikkei in Tokio sloot 1,2 procent lager. Later deze week komt ook de Japanse centrale bank met een rentebesluit, maar de situatie in dit land is anders dan in veel andere delen van de wereld doordat de inflatie er relatief laag is.
Daikin Industries
Een van de grotere verliezers in de Nikkei was Daikin Industries, een fabrikant van airconditioners. Het Japanse bedrijf kondigde aan voor maart 2024 geen gebruik meer te willen maken van onderdelen uit China, dat met strenge lockdowns steeds onvoorspelbaarder is. Het aandeel verloor 3,6 procent.
Aandelen van Tencent Music Entertainment, dat al aan de beurs in New York een notering heeft, konden voor het eerst verhandeld worden op de beurs in Hongkong. Hier won de muziektak van games- en internetbedrijf Tencent 1,2 procent.
De Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,5 procent. De hoofdindex in Shanghai verloor 0,6 procent en de Kospi in Seoul gaf 0,9 procent prijs. De All Ordinaries in Sydney ging 1,5 procent omlaag.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.
5 uur geleden