Aziatische beurzen omlaag door rentevrees, muziektak Tencent wint
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië zijn woensdag overwegend omlaaggegaan. Daarmee volgden ze dezelfde richting als de markten in New York, waar de verwachte renteverhoging door de Federal Reserve voor aanzienlijke verliezen voor de belangrijkste graadmeters zorgde. In Hongkong maakte Tencent Music Entertainment zijn debuut.
De Amerikaanse centrale bank is dinsdag begonnen aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Naar verwachting wordt de rente opnieuw met driekwart procentpunt verhoogd om de hoge inflatie aan te pakken. Maar er wordt ook gespeculeerd dat de rente met een vol procentpunt verhoogd kan worden. Er is vrees voor een recessie door die renteverhogingen.
De Nikkei in Tokio sloot 1,2 procent lager. Later deze week komt ook de Japanse centrale bank met een rentebesluit, maar de situatie in dit land is anders dan in veel andere delen van de wereld doordat de inflatie er relatief laag is.
Daikin Industries
Een van de grotere verliezers in de Nikkei was Daikin Industries, een fabrikant van airconditioners. Het Japanse bedrijf kondigde aan voor maart 2024 geen gebruik meer te willen maken van onderdelen uit China, dat met strenge lockdowns steeds onvoorspelbaarder is. Het aandeel verloor 3,6 procent.
Aandelen van Tencent Music Entertainment, dat al aan de beurs in New York een notering heeft, konden voor het eerst verhandeld worden op de beurs in Hongkong. Hier won de muziektak van games- en internetbedrijf Tencent 1,2 procent.
De Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,5 procent. De hoofdindex in Shanghai verloor 0,6 procent en de Kospi in Seoul gaf 0,9 procent prijs. De All Ordinaries in Sydney ging 1,5 procent omlaag.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
28 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
19 uur geleden