Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen omlaag door inflatiezorgen

Aziatische beurzen omlaag door inflatiezorgen

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen maandag omlaag, in navolging van de koersverliezen op Wall Street. De aandelenmarkten in New York kenden vorige week de slechtste beursweek dit jaar door tegenvallend nieuws over de inflatie. Vrijdag bleek namelijk dat de favoriete maatstaf voor de inflatie van de Amerikaanse Federal Reserve hoger uitviel dan verwacht. Door de aanhoudend hoge inflatie moet de Fed mogelijk langer doorgaan met het verhogen van de rente om de prijsstijgingen af te remmen. En hogere rentes zijn slecht nieuws voor aandelen.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent lager. Vooral de tech- en chipbedrijven stonden onder druk. Chiptester Advantest daalde 1,6 procent en de producent van chipapparatuur Tokyo Electron verloor 1,7 procent. De grote Japanse techinvesteerder SoftBank zakte 2 procent en spelcomputerfabrikant Nintendo verloor 1,8 procent. Robotmaker Fanuc steeg daarentegen 3 procent en autofabrikant Honda klom 0,9 procent.

De Chinese beurzen gingen eveneens omlaag. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,8 procent in de min en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,3 procent. China Renaissance won dik 2 procent. De Chinese investeringsbank liet weten dat voorzitter en topman Bao Fan momenteel "meewerkt" aan een onderzoek door de Chinese autoriteiten. Vorig week kelderde het aandeel nog fors nadat de bank bekendmaakte dat de topman werd vermist.

De Kospi in Seoul zakte 1 procent onder aanvoering van de Zuid-Koreaanse chipbedrijven. Zo verloren Samsung en SK Hynix meer dan 1 procent. De All Ordinaries in Syndey leverde 1,1 procent in.

Meer uit Financieel

Maker Delfts blauw neemt kaasschaafproducent Boska over

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.

2 minuten geleden
AEX-index daalt na aanhoudende tech-uitverkoop op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.

54 minuten geleden
Tijdelijk Noodfonds Energie wil snelle heropening door kou

ROTTERDAM (ANP) - Het Tijdelijk Noodfonds Energie wil snel met de nieuwe coalitie spreken over een vlotte heropening vanwege de kou. "We maken een koudere winter mee dan de afgelopen jaren. De energievraag is hoog en veel gezinnen moeten noodgedwongen de keuze maken tussen stoken of koken", zegt het Noodfonds vrijdag.

1 uur geleden
DNB: richt defensie-uitgaven op chips in plaats van tanks

AMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.

1 uur geleden
VEH: lagere rekening met thuisbatterij, terugverdientijd onzeker

AMERSFOORT (ANP) - Huishoudens kunnen hun energierekening verlagen met een thuisbatterij, maar het blijft onzeker hoe snel ze die kunnen terugverdienen. Dit meldt de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een proef onder dertien huizenbezitters met verschillende typen batterijen.

1 uur geleden
Uber moet 8,5 miljoen betalen na seksueel misbruik door chauffeur

PHOENIX (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber moet 8,5 miljoen dollar schadevergoeding betalen aan een vrouw die zegt dat ze op 19-jarige leeftijd seksueel is misbruikt door een Uber-chauffeur. Dat heeft een jury in het Amerikaanse Phoenix bepaald.

2 uur geleden
CNV boos over misstanden bij schoonmakers Ibis Styles Arnhem

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is boos over arbeidsmisstanden bij hotelschoonmakers van Ibis Styles Arnhem, die aan het licht zijn gekomen door onderzoek van Nieuwsuur. Het programma bracht vrijdag naar buiten dat een groep van zo'n twintig schoonmakers onder zware druk onderbetaald werk verricht.

2 uur geleden