Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen omlaag door inflatiezorgen

Aziatische beurzen omlaag door inflatiezorgen

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen maandag omlaag, in navolging van de koersverliezen op Wall Street. De aandelenmarkten in New York kenden vorige week de slechtste beursweek dit jaar door tegenvallend nieuws over de inflatie. Vrijdag bleek namelijk dat de favoriete maatstaf voor de inflatie van de Amerikaanse Federal Reserve hoger uitviel dan verwacht. Door de aanhoudend hoge inflatie moet de Fed mogelijk langer doorgaan met het verhogen van de rente om de prijsstijgingen af te remmen. En hogere rentes zijn slecht nieuws voor aandelen.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent lager. Vooral de tech- en chipbedrijven stonden onder druk. Chiptester Advantest daalde 1,6 procent en de producent van chipapparatuur Tokyo Electron verloor 1,7 procent. De grote Japanse techinvesteerder SoftBank zakte 2 procent en spelcomputerfabrikant Nintendo verloor 1,8 procent. Robotmaker Fanuc steeg daarentegen 3 procent en autofabrikant Honda klom 0,9 procent.

De Chinese beurzen gingen eveneens omlaag. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,8 procent in de min en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,3 procent. China Renaissance won dik 2 procent. De Chinese investeringsbank liet weten dat voorzitter en topman Bao Fan momenteel "meewerkt" aan een onderzoek door de Chinese autoriteiten. Vorig week kelderde het aandeel nog fors nadat de bank bekendmaakte dat de topman werd vermist.

De Kospi in Seoul zakte 1 procent onder aanvoering van de Zuid-Koreaanse chipbedrijven. Zo verloren Samsung en SK Hynix meer dan 1 procent. De All Ordinaries in Syndey leverde 1,1 procent in.

Meer uit Financieel

Detailhandel zet 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in december meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3 procent, na een stijging van 4,3 procent in november. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,5 procent hoger dan een jaar geleden. In heel 2025 heeft de detailhandel 3,6 procent meer omgezet dan in 2024.

33 minuten geleden
Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

15 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

16 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

16 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

20 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

21 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

21 uur geleden