Aziatische beurzen omhoog door optimisme over rente en corona
TOKIO (ANP) - De beurzen in Azië stonden donderdag hoger. Handelaren deelden het enthousiasme van hun Amerikaanse collega's over opmerkingen van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Die gaf aan dat de Amerikaanse centrale bank waarschijnlijk deze maand de rente al met een minder grote stap zal verhogen dan de 0,75 procentpunt die de afgelopen keren werd gehanteerd.
Ook signalen dat China nu toch echt een andere weg in zal slaan met zijn coronabeleid zorgden voor optimisme. De Chinese vicepremier Sun Chunlan liet weten dat een nieuwe fase van de bestrijding van het virus in is gegaan. Volgens staatsmedia verklaarde ze dat de minder besmettelijke omikronvariant, de toename van de vaccinatiegraad en de Chinese ervaring met het indammen van het virus dat mogelijk maken. De afgelopen tijd was er steeds meer weerstand bij de bevolking tegen het strenge coronabeleid met lockdowns en dat leidde zelfs tot protesten in Shanghai en Beijing.
Daarnaast werd gereageerd op cijfers over de kleinere Chinese industriële bedrijven. De bedrijvigheid bij die bedrijven nam vorige maand minder hard af dan in eerdere maanden. De beurzen in Hongkong en Shanghai reageerden daarop met plussen van 1,3 en 0,7 procent.
Goksector
Casino-uitbaters als MGM China, Wynn Macau en Sands China stegen tot 11,6 procent door het nieuws over een soepeler coronabeleid. De gokomzet in Macau ligt dit jaar op nog geen 15 procent van wat het in 2019 was, het laatste jaar voor corona.
In Zuid-Korea daalde de export in november voor de tweede maand op rij, onder meer door een staking van truckers die het land zo'n 1,2 miljard euro kostte. De Kospi in Seoul stond tussentijds op een plus van 0,3 procent. De Nikkei in Tokio steeg 1 procent en ook de All Ordinaries in Sydney werd 1 procent hoger gezet.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
56 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
5 uur geleden