Aziatische beurzen omhoog door optimisme over rente en corona
TOKIO (ANP) - De beurzen in Azië stonden donderdag hoger. Handelaren deelden het enthousiasme van hun Amerikaanse collega's over opmerkingen van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Die gaf aan dat de Amerikaanse centrale bank waarschijnlijk deze maand de rente al met een minder grote stap zal verhogen dan de 0,75 procentpunt die de afgelopen keren werd gehanteerd.
Ook signalen dat China nu toch echt een andere weg in zal slaan met zijn coronabeleid zorgden voor optimisme. De Chinese vicepremier Sun Chunlan liet weten dat een nieuwe fase van de bestrijding van het virus in is gegaan. Volgens staatsmedia verklaarde ze dat de minder besmettelijke omikronvariant, de toename van de vaccinatiegraad en de Chinese ervaring met het indammen van het virus dat mogelijk maken. De afgelopen tijd was er steeds meer weerstand bij de bevolking tegen het strenge coronabeleid met lockdowns en dat leidde zelfs tot protesten in Shanghai en Beijing.
Daarnaast werd gereageerd op cijfers over de kleinere Chinese industriële bedrijven. De bedrijvigheid bij die bedrijven nam vorige maand minder hard af dan in eerdere maanden. De beurzen in Hongkong en Shanghai reageerden daarop met plussen van 1,3 en 0,7 procent.
Goksector
Casino-uitbaters als MGM China, Wynn Macau en Sands China stegen tot 11,6 procent door het nieuws over een soepeler coronabeleid. De gokomzet in Macau ligt dit jaar op nog geen 15 procent van wat het in 2019 was, het laatste jaar voor corona.
In Zuid-Korea daalde de export in november voor de tweede maand op rij, onder meer door een staking van truckers die het land zo'n 1,2 miljard euro kostte. De Kospi in Seoul stond tussentijds op een plus van 0,3 procent. De Nikkei in Tokio steeg 1 procent en ook de All Ordinaries in Sydney werd 1 procent hoger gezet.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
2 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
15 uur geleden