Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen licht vooruit, Nieuw-Zeeland verhoogt rente

Aziatische beurzen licht vooruit, Nieuw-Zeeland verhoogt rente

HONGKONG (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen woensdag overwegend licht vooruit na de recente koersverliezen. Beleggers bleven echter terughoudend door de zorgen over de impact op de wereldeconomie van de hoge inflatie, de hogere rentes, de coronamaatregelen in China en de oorlog in Oekraïne. Ook werd uitgekeken naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank, die later op de dag worden vrijgegeven. De aantekeningen geven mogelijk meer inzicht in de toekomstige rentestappen van de Federal Reserve.

Beleggers verwerkten daarnaast het besluit van de centrale bank van Nieuw-Zeeland om de rente met een half procentpunt te verhogen tot 2 procent. Dat is het hoogste niveau in zes jaar. Een maand geleden werd de rente ook al met een half procentpunt opgeschroefd om de hoge inflatie in het land te bestrijden, die is opgelopen tot het hoogste niveau in dertig jaar. Centralebankpresident Adrian Orr waarschuwde daarbij dat meerdere renteverhogingen zullen volgen. Een grotere en snelle verhoging van de rente verkleint volgens de centrale bank van Nieuw-Zeeland het risico dat de inflatie aanhoudt.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de plus. De Chinese techbedrijven met dubbele beursnoteringen in Hongkong en New York stonden onder druk. De Amerikaanse toezichthouder SEC liet weten dat de tijd opraakt in de onderhandelingen met de Chinese autoriteiten over de eis van de Amerikanen om meer inzage te krijgen in de bedrijfsgegevens van de Chinese ondernemingen.

Zoekmachine Baidu en e-commercebedrijf JD.com, die door de SEC op de lijst zijn gezet van bedrijven die mogelijk hun noteringen op Wall Street verliezen, zakten 2,6 procent en 1,7 procent. Webwinkelconcern Alibaba, ook met twee beursnoteringe, verloor 1,9 procent.

De beurs in Shanghai klom 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,7 procent. De Kospi in Seoul dikte 0,6 procent aan. Het Zuid-Koreaanse leger meldde dat Noord-Korea drie ballistische raketten heeft afgevuurd richting de Japanse Zee. De lanceringen gebeurden vlak nadat de Amerikaanse president Joe Biden de regio had verlaten. De Nikkei in Tokio eindigde 0,3 procent in de min op 26.677,80 punten.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

1 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

4 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

5 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

5 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

6 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

6 uur geleden