
Aziatische beurzen lager na tegenvallend nieuws Apple
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen dinsdag overwegend omlaag. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door een tegenvallend bericht over het Amerikaanse techconcern Apple. Persbureau Bloomberg meldde dat de iPhonemaker volgend jaar minder mensen gaat aannemen omdat het bedrijf zich wil voorbereiden op een economische neergang.
De Aziatische leveranciers van Apple lieten een gemengd beeld zien. Het Taiwanese Foxconn, dat onder meer de iPhone en de Mac maakt voor Apple, daalde 0,2 procent. In Seoul zakte Samsung Electronics 1,9 procent en in Tokio won Murata Manufacturing 0,4 procent.
De Chinese beurzen bleven in de greep van de zorgen over het aantal coronabesmettingen in het land. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,2 procent. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba zakte 3 procent, terwijl internet- en gamesbedrijf Tencent het verlies beperkt hield tot 0,2 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,3 procent.
SoftBank
In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, klom de Nikkei 0,7 procent. Techinvesteerder SoftBank steeg 1,2 procent. De Britse zakenkrant Financial Times meldde dat het bedrijf zijn plannen voor een beursgang van chipontwikkelaar Arm in Londen heeft gepauzeerd vanwege de politieke onzekerheid in het Verenigd Koninkrijk.
De All Ordinaries in Sydney verloor 0,7 procent. Uit de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Australische centrale bank bleek dat de rente volgens de centrale bankiers nog altijd zeer laag is gezien de krappe arbeidsmarkt en de hoge inflatie in het land. De rente in Australië werd eerder deze maand met een half procentpunt verhoogd en zal naar verwachting verder worden opgeschroefd.
Meer uit Financieel
TARTOUS (ANP/RTR) - De Syrische havenautoriteit heeft een deal gesloten ter waarde van 800 miljoen dollar (ruim 684 miljoen euro) met DP World, een van de grootste havenexploitanten ter wereld. Met de overeenkomst moeten de infrastructuur en logistieke diensten van Syrische havens worden versterkt, meldt het Syrische staatspersbureau SANA.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De pauze die de Europese Unie eerder heeft ingesteld op tegenmaatregelen voor de Verenigde Staten wordt tot begin augustus verlengd. Dat heeft Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, zondag gezegd.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Europese Unie moet "doortastende" maatregelen nemen tegen de Verenigde Staten als de onderhandelingen over een handelsakkoord op niets uitlopen. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd, die tegelijkertijd benadrukt dat het tariefconflict beëindigd moet worden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De heffing van 30 procent die de Amerikaanse president Donald Trump wil invoeren op de import van goederen uit de Europese Unie remt naar verwachting de groei van de Nederlandse economie. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten aan het ANP. Naast het directe effect op de economie kunnen vooral de onzekerheden die met de heffingen gepaard gaan gevolgen hebben voor Nederland.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtebedrijf SpaceX van techondernemer Elon Musk heeft toegezegd om 2 miljard dollar (ruim 1,7 miljard euro) te investeren in xAI, het bedrijf voor kunstmatige intelligentie (AI) van de miljardair. Dat schrijft de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Dit zou de banden versterken tussen de ondernemingen van Musk en xAI moet daardoor beter kunnen concurreren met OpenAI, het bedrijf achter de bekende chatbot ChatGPT.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 augustus 30 procent invoerrechten op te leggen aan de Europese Unie veroordeeld. Hij riep de EU op "de Europese belangen resoluut te verdedigen".
23 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De aanstaande importheffingen van 30 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op EU-import zullen schadelijk zijn voor zowel Europa als de Verenigde Staten. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, in een eerste reactie op de aankondiging. Ze riep op tot een pragmatische oplossing voor de escalerende handelsoorlog.
1 dag geleden