Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen lager door zorgen over raketinslag in Polen

Aziatische beurzen lager door zorgen over raketinslag in Polen

TOKIO (ANP) - De belangrijkste aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag overwegend omlaag. Beleggers bleven voorzichtig na de ontploffing van een raket van naar verluidt Russische makelij in Polen, dat lid is van de NAVO. Wie de raket heeft afgevuurd is nog onduidelijk.

Rusland ontkent raketten te hebben afgevuurd nabij de Pools-Oekraïense grens en spreekt van een opzettelijke provocatie. De Amerikaanse president Joe Biden zei na afloop van een spoedoverleg tijdens de G20-top op Bali dat de raket die twee dodelijke slachtoffers maakte waarschijnlijk niet vanuit Rusland is afgevuurd.

De geopolitieke zorgen overschaduwden het optimisme over de afkoelende inflatie in de Verenigde Staten. De producentenprijzen in de grootste economie ter wereld stegen vorige maand namelijk minder sterk dan gedacht. Eerder lieten de consumentenprijzen in oktober al een verdere afkoeling zien. De afnemende inflatie voedt de hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente minder agressief hoeft te verhogen om de inflatie te bestrijden.

Aziatische beurzen

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,9 procent in de min, na de sterke opmars een dag eerder. Tencent daalde 1 procent voorafgaand aan de kwartaalcijfers van het Chinese internet- en gamebedrijf, waarin de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een groot belang heeft. Volgens persbureau Reuters zal Tencent ook een nieuwe ontslagronde aankondigen.

De hoofdindex in Shanghai verloor 0,4 procent en de Kospi in Seoul daalde 0,3 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney leverde ook 0,3 procent in. De Nikkei in Tokio hield het hoofd boven water en eindigde 0,1 procent in de plus. Daiichi Sankyo steeg 3 procent. De Japanse farmaceut liet weten dat zijn coronavaccin ook als boosterprik succesvol is gebleken.

Meer uit Financieel

Flinke plussen op Wall Street na opmerkingen Trump over akkoord

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke plussen de handelsdag uitgegaan. Bij beleggers werd de hoop aangewakkerd op een spoedig einde aan de Iranoorlog, nadat de Amerikaanse president Donald Trump geplande aanvallen op Iran afblies en zinspeelde op een akkoord.

6 uur geleden
Media: Iran beschouwt bedrijven Musk in Midden-Oosten als doelwit

TEHERAN (ANP) - Iran gaat alle bedrijven van Elon Musk in het Midden-Oosten, waaronder de internetdienst Starlink van SpaceX, als militaire doelwitten beschouwen. Dat melden Amerikaanse media CNBC en Forbes op basis van het Iraanse staatspersbureau Fars.

6 uur geleden
Adyen neemt factureringsplatform Orb over voor 335 miljoen dollar

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt het Amerikaanse factureringsplatform Orb voor 335 miljoen dollar, omgerekend ruim 290 miljoen euro. Volgens het Amsterdamse fintechbedrijf vullen betalingen en facturering elkaar logisch aan, maar opereren deze systemen nog los van elkaar. Door ze samen te voegen, levert dat volgens Adyen voordelen op.

6 uur geleden
Olieprijzen dalen na afblazen Amerikaanse aanvallen op Iran

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdagavond gedaald, nadat de Amerikaanse president Donald Trump bekendmaakte dat hij een dreigende militaire escalatie tegen Iran had afgeblazen. Trump staakt de aangekondigde aanvallen om vorderingen in de gesprekken met Iran, stelt hij in een bericht op Truth Social.

7 uur geleden
WSJ: BlackRock plaatst order voor 5 miljard aan SpaceX-aandelen

NEW YORK (ANP) - BlackRock heeft een order geplaatst om voor minstens 5 miljard dollar aan SpaceX-aandelen te kopen. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal. Andere vermogensbeheerders hebben vergelijkbare grote orders ingediend, volgens de krant.

9 uur geleden
Rheinmetall gaat samenwerking aan met satellietbedrijf OHB

DÜSSELDORF/BREMEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall gaat een samenwerkingsverband aan met het Duitse satellietbedrijf OHB om communicatiediensten te leveren aan het Duitse leger. Het satellietproject genaamd OHB Rheinmetall Space Networks moet systemen verzorgen om soldaten, voertuigen, drones en andere apparatuur van de Bundeswehr met elkaar te verbinden.

9 uur geleden
AEX-index bereikt nieuw slotrecord, plussen voor chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag op de hoogste stand ooit gesloten, onder aanvoering van de chipbedrijven. Besi, ASMI en ASML wonnen tot 7,4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.

10 uur geleden