Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen hoger na stappenplan Chinese overheid

Aziatische beurzen hoger na stappenplan Chinese overheid

HONGKONG (ANP) - De Aziatische beurzen gingen maandag overwegend vooruit. Beleggers trokken zich op aan een nieuw 20-puntenplan van de Chinese autoriteiten om de consumentenvraag in het land aan te jagen en het kwakkelende economische herstel te stimuleren. Het plan volgt na een daling van de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in juli en een verdere krimp van de omvangrijke Chinese industrie.

Een sterker dan verwachte daling van de favoriete maatstaf voor de inflatie van de Federal Reserve in juni wakkerde daarnaast de hoop aan dat de Amerikaanse centrale de rente niet nog verder zal gaan verhogen. Die hoop zorgde, naast sterke resultaten van de chipmaker Intel, vrijdag al voor stevige winsten in de Amerikaanse techsector.

In Hongkong boekte de Hang Seng-index tussentijds een winst van 1,5 procent onder aanvoering van de Chinese techbedrijven. Webwinkelconcerns Alibaba en JD.com stegen ruim 2 procent en dik 5 procent. Internet- en gamebedrijf Tencent won 1,8 procent. Ook de vastgoedbedrijven en de fabrikanten van elektrische auto's gingen flink vooruit. Het 20-puntenplan van de overheid bevat namelijk meer steun om de vraag naar woningen en elektrische voertuigen aan te jagen, naast steunmaatregelen voor de sectoren cultuur en toerisme.

De beurs in Shanghai won 0,6 procent. De Chinese industriesector kromp in juli voor de vierde maand op rij, maar de krimp viel wel iets minder sterk uit dan een maand eerder. De dienstensector dreigt door de afname van het groeitempo in juli echter ook in het krimpgebied terecht te komen.

De Nikkei in Tokio klom 1 procent, ondanks een tegenvallende groei van de Japanse industriële productie in juni. Industrieconcern Hitachi behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 6 procent na een forse stijging van de winst in het afgelopen kwartaal. Techinvesteerder SoftBank profiteerde van de stevige koerswinsten in de techsector en steeg 2 procent. De Kospi in Seoul kreeg er 0,7 procent en de All Ordinaries in Sydney bleef achter met een min van 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit licht lager in afwachting van rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.

4 uur geleden
Microsoft gaat tientallen miljarden investeren in VK

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.

5 uur geleden
Youforce: nettomaandsalaris Jan Modaal stijgt met ruim 38 euro

AMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.

5 uur geleden
Witte Huis verlengt uitstel van TikTok-verbod tot medio december

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Voorzitter Nestlé treedt af enkele weken na ontslag topman

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.

7 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit lager op Prinsjesdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

9 uur geleden
KLM: stakingen grondpersoneel brengen toekomst in gevaar

SCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".

9 uur geleden