Aziatische beurzen gemengd na renteverlaging in China
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten het besluit van de Chinese centrale bank om het belangrijkste rentetarief voor het eerst in bijna twee jaar te verlagen. Met de stap hoopt de centrale bank het economische herstel in het land aan te jagen. De renteverlaging werd aangekondigd kort voordat uit gegevens van de overheid bleek dat de economische groei in het laatste kwartaal van 2021 een verdere vertraging liet zien.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent in de plus. De groei van de op een na grootste economie ter wereld kwam in het vierde kwartaal uit op 4 procent. Dat was meer dan economen hadden verwacht, maar minder dan de groei van 4,9 procent in het derde kwartaal. Om de groei te stimuleren verlaagde de centrale bank de rente op eenjarige leningen van 2,95 procent tot 2,85 procent. Het was de eerste verlaging sinds het hoogtepunt van de coronapandemie in april 2020.
Uit cijfers van de Chinese overheid bleek tevens dat het groeitempo van de winkelverkopen in december flink is afgenomen tot 1,7 procent. Dat was een maand eerder nog 3,9 procent. De industriële productie nam in december met 4,3 procent toe. Dat was wel sterker dan verwacht.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,7 procent hoger op 28.333,52 punten. Beleggers bleven voorzichtig na berichten over mogelijke strengere coronamaatregelen in de Japanse hoofdstad en omliggende gebieden om de snelle toename van het aantal besmettingen te beteugelen. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,9 procent en de Kospi in Seoul zakte 1,5 procent. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,3 procent in de plus dankzij koerswinsten onder de energiebedrijven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
2 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
18 uur geleden