Aziatische beurzen gemengd na renteverlaging in China
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten het besluit van de Chinese centrale bank om het belangrijkste rentetarief voor het eerst in bijna twee jaar te verlagen. Met de stap hoopt de centrale bank het economische herstel in het land aan te jagen. De renteverlaging werd aangekondigd kort voordat uit gegevens van de overheid bleek dat de economische groei in het laatste kwartaal van 2021 een verdere vertraging liet zien.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent in de plus. De groei van de op een na grootste economie ter wereld kwam in het vierde kwartaal uit op 4 procent. Dat was meer dan economen hadden verwacht, maar minder dan de groei van 4,9 procent in het derde kwartaal. Om de groei te stimuleren verlaagde de centrale bank de rente op eenjarige leningen van 2,95 procent tot 2,85 procent. Het was de eerste verlaging sinds het hoogtepunt van de coronapandemie in april 2020.
Uit cijfers van de Chinese overheid bleek tevens dat het groeitempo van de winkelverkopen in december flink is afgenomen tot 1,7 procent. Dat was een maand eerder nog 3,9 procent. De industriële productie nam in december met 4,3 procent toe. Dat was wel sterker dan verwacht.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,7 procent hoger op 28.333,52 punten. Beleggers bleven voorzichtig na berichten over mogelijke strengere coronamaatregelen in de Japanse hoofdstad en omliggende gebieden om de snelle toename van het aantal besmettingen te beteugelen. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,9 procent en de Kospi in Seoul zakte 1,5 procent. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,3 procent in de plus dankzij koerswinsten onder de energiebedrijven.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
4 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
10 uur geleden