Aziatische beurzen gemengd na renteverlaging in China
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten het besluit van de Chinese centrale bank om het belangrijkste rentetarief voor het eerst in bijna twee jaar te verlagen. Met de stap hoopt de centrale bank het economische herstel in het land aan te jagen. De renteverlaging werd aangekondigd kort voordat uit gegevens van de overheid bleek dat de economische groei in het laatste kwartaal van 2021 een verdere vertraging liet zien.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent in de plus. De groei van de op een na grootste economie ter wereld kwam in het vierde kwartaal uit op 4 procent. Dat was meer dan economen hadden verwacht, maar minder dan de groei van 4,9 procent in het derde kwartaal. Om de groei te stimuleren verlaagde de centrale bank de rente op eenjarige leningen van 2,95 procent tot 2,85 procent. Het was de eerste verlaging sinds het hoogtepunt van de coronapandemie in april 2020.
Uit cijfers van de Chinese overheid bleek tevens dat het groeitempo van de winkelverkopen in december flink is afgenomen tot 1,7 procent. Dat was een maand eerder nog 3,9 procent. De industriële productie nam in december met 4,3 procent toe. Dat was wel sterker dan verwacht.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,7 procent hoger op 28.333,52 punten. Beleggers bleven voorzichtig na berichten over mogelijke strengere coronamaatregelen in de Japanse hoofdstad en omliggende gebieden om de snelle toename van het aantal besmettingen te beteugelen. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,9 procent en de Kospi in Seoul zakte 1,5 procent. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,3 procent in de plus dankzij koerswinsten onder de energiebedrijven.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern boekte vorig jaar meer winst dan kenners hadden verwacht. Philips hield de verkopen op peil ondanks de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en verbeterde de winstgevendheid door kostenbesparingen.
33 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank heeft vanwege alle geopolitieke onzekerheid in de wereld meer geld apart gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Desondanks heeft de bank 2025 afgesloten met zijn op een na hoogste winst ooit.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Italiaanse modemerk Gucci heeft vorig jaar minder luxegoederen verkocht. Het modehuis is het belangrijkste merk van het luxeconcern Kering. Dat Franse concern, ook eigenaar van Yves Saint Laurent en Bottega Veneta, boekte vorig jaar een lagere omzet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat zijn kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve de economie kan aanwakkeren tot een groei van 15 procent. Deze zeer optimistische verwachting onderstreept de druk waaronder Kevin Warsh, de Fed-kandidaat van Trump, komt te staan als zijn aanstelling wordt bevestigd door de Senaat.
1 uur geleden