Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen gemengd na rentebesluit in Australië

Aziatische beurzen gemengd na rentebesluit in Australië

TOKIO (ANP) - De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten dinsdag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten het besluit van de Reserve Bank of Australia om de rente ongewijzigd te laten. De Australische centrale bank opende wel de deur voor een eerder dan verwachte renteverhoging. Daarnaast werd uitgekeken naar de uitkomsten van de tweedaagse beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die woensdag naar buiten komen.

De Australische centrale bank hield de rente ongewijzigd op het historisch lage niveau van 0,1 procent, maar liet wel de doelstelling van een rente van 0,1 procent op de staatsobligatie met een looptijd tot april 2024 los. Ook schrapte de centrale bank de verwachting dat de rente pas in 2024 zal worden verhoogd. De Reserve Bank beloofde wel geduldig te blijven ten aanzien van renteverhogingen en voorziet nu een eerste rentestap in 2023. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,6 procent.

De Nikkei in Tokio ging 0,4 procent lager de dag uit op 29.520,90 punten. De Japanse hoofdindex won een dag eerder nog 2,6 procent door de hoop dat premier Fumio Kishida na de verkiezingsoverwinning afgelopen weekeinde meer zal doen om het economische herstel aan te jagen. Bij de bedrijven zakten cosmeticamaker Pola Orbis, scheepsbouwer Hitachi Zosen en farmaceut Kyowa Kirin meer dan 6 procent, na tegenvallende resultaten. De makers van elektronische onderdelen TDK en Kyocera dikten 9 en 5 procent aan dankzij sterke kwartaalcijfers van beide bedrijven.

Apple

De Japanse toeleveranciers van Apple gingen overwegend omlaag. Volgens zakenkrant Nikkei wordt het Amerikaanse techconcern harder geraakt door het wereldwijde chiptekort dan eerder gedacht. Apple zou daardoor de productie van de iPad noodgedwongen moeten terugschroeven om meer onderdelen over te houden voor de productie van de iPhone 13. Alps Alpine daalde 0,5 procent en Murata Manufacturing verloor 1,6 procent.

De beursgraadmeter in Shanghai raakte tussentijds 1,4 procent kwijt door de koersverliezen bij de Chinese banken en energiebedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong hield het hoofd boven water met een plus van 0,2 procent, mede dankzij koerswinsten van de Chinese techbedrijven. De Kospi in Seoul was een positieve uitschieter met een winst van 1,2 procent. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung, een grote concurrent van Apple, behoorde tot de sterkste stijgers met een plus van 2,6 procent.

Meer uit Financieel

TikTok rondt joint venture in VS af om verbod te voorkomen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.

34 minuten geleden
EIB-directeur: bouw krijgt probleem als personeelstekort blijft

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.

37 minuten geleden
Achmea ziet toename conflicten bij koop en verkoop van woningen

ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.

5 uur geleden
Reuters: Amazon kondigt volgende week weer grote ontslagronde aan

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

7 uur geleden
Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

8 uur geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

8 uur geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

9 uur geleden