Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen gemengd na rentebesluit in Australië

Aziatische beurzen gemengd na rentebesluit in Australië

TOKIO (ANP) - De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten dinsdag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten het besluit van de Reserve Bank of Australia om de rente ongewijzigd te laten. De Australische centrale bank opende wel de deur voor een eerder dan verwachte renteverhoging. Daarnaast werd uitgekeken naar de uitkomsten van de tweedaagse beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die woensdag naar buiten komen.

De Australische centrale bank hield de rente ongewijzigd op het historisch lage niveau van 0,1 procent, maar liet wel de doelstelling van een rente van 0,1 procent op de staatsobligatie met een looptijd tot april 2024 los. Ook schrapte de centrale bank de verwachting dat de rente pas in 2024 zal worden verhoogd. De Reserve Bank beloofde wel geduldig te blijven ten aanzien van renteverhogingen en voorziet nu een eerste rentestap in 2023. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,6 procent.

De Nikkei in Tokio ging 0,4 procent lager de dag uit op 29.520,90 punten. De Japanse hoofdindex won een dag eerder nog 2,6 procent door de hoop dat premier Fumio Kishida na de verkiezingsoverwinning afgelopen weekeinde meer zal doen om het economische herstel aan te jagen. Bij de bedrijven zakten cosmeticamaker Pola Orbis, scheepsbouwer Hitachi Zosen en farmaceut Kyowa Kirin meer dan 6 procent, na tegenvallende resultaten. De makers van elektronische onderdelen TDK en Kyocera dikten 9 en 5 procent aan dankzij sterke kwartaalcijfers van beide bedrijven.

Apple

De Japanse toeleveranciers van Apple gingen overwegend omlaag. Volgens zakenkrant Nikkei wordt het Amerikaanse techconcern harder geraakt door het wereldwijde chiptekort dan eerder gedacht. Apple zou daardoor de productie van de iPad noodgedwongen moeten terugschroeven om meer onderdelen over te houden voor de productie van de iPhone 13. Alps Alpine daalde 0,5 procent en Murata Manufacturing verloor 1,6 procent.

De beursgraadmeter in Shanghai raakte tussentijds 1,4 procent kwijt door de koersverliezen bij de Chinese banken en energiebedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong hield het hoofd boven water met een plus van 0,2 procent, mede dankzij koerswinsten van de Chinese techbedrijven. De Kospi in Seoul was een positieve uitschieter met een winst van 1,2 procent. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung, een grote concurrent van Apple, behoorde tot de sterkste stijgers met een plus van 2,6 procent.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven dalen op Damrak na techaankondiging van Google

AMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.

19 minuten geleden
G7-leiders willen energiemarkt stabiliseren met maatregelen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.

20 minuten geleden
Boekingsgegevens campingaanbieder Roan gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".

1 uur geleden
Wall Street krabbelt op na zware verliezen, olie opnieuw duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.

2 uur geleden
Duitse inflatie sterk gestegen door hogere brandstofprijzen

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in maart sterk gestegen als gevolg van de fors hogere brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis steeg de inflatie naar 2,7 procent op jaarbasis. In februari was dat nog 1,9 procent. Op maandbasis namen de consumentenprijzen met 1,1 procent toe.

3 uur geleden
Raffinaderijen produceren meer diesel en kerosine door krapte

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse olieraffinaderijen hebben hun capaciteit door de Iranoorlog tot het maximum opgevoerd en aangepast om zoveel mogelijk kerosine en diesel te kunnen verkopen. Nederland is binnen Europa de grootste exporteur van deze momenteel schaarse brandstoffen en hoeft daardoor zelf voorlopig niet te vrezen voor een tekort, zegt directeur Jan-Willem van den Beukel van branchevereniging VEMOBIN.

4 uur geleden
Muziekconcern UMG stijgt op Damrak na aandeleninkoop

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

9 uur geleden