Aziatische beurzen flink hoger na versoepeling coronabeleid China
HONGKONG (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen vrijdag flink omhoog. Beleggers reageerden verheugd op de meevallende inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. Die wakkerden de hoop aan dat de Amerikaanse centrale bank het rustiger aan kan gaan doen met het agressief verhogen van de rente om de inflatie te beteugelen. Ook het nieuws dat China de coronamaatregelen gaat versoepelen zorgde voor optimisme.
Chinese staatsmedia meldden dat China de quarantainetijd voor internationale reizigers met twee dagen heeft verkort. In plaats van reizigers bij aankomst in het land zeven dagen in een gecentraliseerde quarantainevoorziening te laten verblijven, bepalen de nieuwe regels een quarantaine van vijf dagen, gevolgd door drie dagen thuisobservatie. Eerder werd juist gevreesd dat China het beleid niet zou versoepelen gezien het hoge aantal coronabesmettingen in het land. Zo telde China donderdag nog ruim 10.000 nieuwe coronabesmettingen. Dat was het hoogste aantal sinds eind april. In de hoofdstad Beijing ging het om 114 nieuwe gevallen. Dat was het hoogste aantal in ruim een jaar.
De Hang Seng-index in Hongkong schoot bijna 8 procent omhoog. Vooral de grote Chinese techbedrijven lieten stevige winsten zien in navolging van de rally van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Alibaba, Tencent en JD.com wonnen meer dan 10 procent. In Shanghai stond tussentijds een winst van 2,6 procent op de borden.
In Tokio steeg de Nikkei 3 procent. De Japanse hoofdindex eindigde daarmee op het hoogste niveau sinds 13 september. Beleggers waren onder meer in afwachting van de resultaten van de grote Japanse techinvesteerder Softbank die de voorbije kwartalen verliezen in de boeken zette. Softbank sloot met een winst van bijna 2 procent. In Australië won de All Ordinaries 2,8 procent en de Kospi in Seoul dikte ruim 3 procent aan.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.
3 uur geledenKAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.
3 uur geleden