Aziatische beurzen dalen na door Israël afgeslagen aanval Iran
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen lieten maandag overwegend verliezen zien. Beleggers reageerden op de afgeslagen aanval met drones en raketten van Iran op Israël afgelopen weekeinde. Israël liet weten dat Iran "op een gepast moment" een prijs zal betalen voor de aanval. Die aanval was een vergeldingsactie voor de dood van meerdere Iraanse generaals bij een aanval van Israël in Syrië.
Het Amerikaanse Witte Huis heeft echter druk gezet op Israël om niet terug te slaan na de Iraanse aanval. De angst bestaat dat als Israël terugslaat, dat tot verdere escalatie leidt van het conflict in het Midden-Oosten. President Joe Biden zou de Israëlische premier Benjamin Netanyahu hebben verteld dat de Verenigde Staten niet zullen deelnemen aan enig Israëlisch tegenoffensief tegen Iran, mocht Israël daartoe besluiten.
De hoop dat een escalatie van het conflict uitblijft hield de koersverliezen in Azië beperkt. Wel blijft de beurshandel nerveus in afwachting van een mogelijke reactie van Israël. De Nikkei in Tokio zakte 1,1 procent. De Japanse yen die in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien, ging licht omhoog. De Kospi in Seoul verloor 0,8 procent en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,7 procent. De beurs in Shanghai was een positieve uitschieter en klom 1,2 procent.
Goudprijs zakt ietsjes
De olieprijzen gingen licht omlaag. De olieprijzen stegen vrijdag al naar het hoogste niveau in zes maanden, door berichten dat Iran zou werken aan een directe aanval op Israël als vergelding voor de Israëlische aanval op het Iraanse consulaat in Syrië. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde maandagochtend 0,3 procent tot 85,34 dollar en Brentolie kostte 0,2 procent minder op 90,26 dollar per vat.
Ook de goudprijs viel iets terug, na het bereikten van een recordniveau van meer dan 2400 dollar per troy ounce (31,1 gram) op vrijdag. In onzekere tijden zien beleggers goud als een veilige investering. De goudprijs is al enige tijd bezig met een recordopmars.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
4 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
5 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
6 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
7 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
9 uur geleden