Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aziatische beurzen dalen in afwachting inflatiecijfer VS

Aziatische beurzen dalen in afwachting inflatiecijfer VS

TOKIO (ANP) - De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten woensdag verliezen zien. Beleggers bleven voorzichtig voorafgaand aan de publicatie van de laatste inflatiegegevens uit de Verenigde Staten. De Amerikanen kampen met de grootste stijging van de consumentenprijzen in veertig jaar en de Federal Reserve heeft de rente al meerdere keren verhoogd in de strijd tegen de inflatie. Wanneer de inflatie geen tekenen van afkoeling vertoont zal de centrale bank de rente naar verwachting opnieuw met 0,75 procentpunt opschroeven.

De markten reageerden daarnaast op inflatiecijfers uit China. De consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld namen in juli toe met 2,7 procent. Dat is het hoogste niveau in twee jaar. De stijging werd vooral veroorzaakt door een toename van de varkensprijzen. De inflatie viel wel lager uit dan verwacht. Ook de producentenprijzen namen minder sterk toe dan gevreesd. De prijzen die Chinese fabrikanten voor hun producten vragen stegen vorige maand met 4,2 procent in vergelijking met een toename van 6,1 procent in juni.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 2,1 procent onder aanvoering van de Chinese techbedrijven. Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific steeg 2 procent in Hongkong dankzij goed ontvangen resultaten.

Chipmakers

De Nikkei in Tokio daalde 0,7 procent. De Japanse chipbedrijven stonden onder druk na een omzetwaarschuwing van de Amerikaanse chipmaker Micron Technology. Chiptester Advantest en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron zakten 3,6 en 2,8 procent. Autofabrikant Mazda dikte daarentegen 6,5 procent aan na beter dan verwachte resultaten. Concurrent Honda, die later op de dag met cijfers komt, won 0,8 procent.

Ook in Zuid-Korea gingen de chipbedrijven omlaag. De grote chipmakers Samsung en SK Hynix leverden 1,8 en 3,3 procent in. De Kospi in Seoul zakte daardoor 0,8 procent. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone daalt stevig in januari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.

41 minuten geleden
Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

1 uur geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

1 uur geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

2 uur geleden
TomTom onderuit op Amsterdamse beurs na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.

2 uur geleden
Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

3 uur geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

4 uur geleden