
Aziatisch beurzen overwegend lager door rentezorgen
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag overwegend omlaag. Beleggers bleven voorzichtig nadat de presidenten van de centrale banken van de Verenigde Staten, de eurozone en het Verenigd Koninkrijk tijdens een bijeenkomst in het Portugese Sintra lieten weten nog niet klaar te zijn met de strijd tegen de hoge inflatie. Jerome Powell, de baas van de Amerikaanse Federal Reserve, hintte daarbij op twee opeenvolgende renteverhogingen om de prijsstijgingen in de grootste economie ter wereld af te remmen.
Vooral de Chinese techbedrijven, die gevoelig zijn voor hogere rentetarieven, stonden onder druk. De tech- en webwinkelconcerns Alibaba en JD.com zakten 2,7 en 3,8 procent. Maaltijdbezorger Meituan verloor 2,8 procent en internet- en gamesbedrijf Tencent daalde 0,7 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde mede daardoor 1,6 procent lager en de beurs in Shanghai daalde 0,2 procent.
De Nikkei in Tokio hield het hoofd boven water en stond kort voor sluiting van de markt 0,3 procent in de plus. Een daling van de Japanse yen bood enige steun aan de aandelenhandel. De Japanse munt staat onder druk doordat de Bank of Japan in tegenstelling tot de andere grote centrale banken in de wereld de rente nog niet heeft verhoogd. Dat komt doordat de inflatie in het land relatief laag is in vergelijking met andere grote economieën.
De Japanse maker van chipapparatuur Tokyo Electron en elektronicaconcern Panasonic behoorden tot de sterkste stijgers met winsten van 2,9 en 1,4 procent. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, won 0,1 procent mede dankzij een sterker dan verwachte stijging van de Japanse winkelverkopen in mei.
De Kospi in Seoul daalde 0,2 procent. Het Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix steeg daarentegen dik 2 procent na beter dan verwachte kwartaalcijfers en vooruitzichten van de Amerikaanse branchegenoot Micron Technology. De All Ordinaries in Sydney daalde een fractie. In Singapore, Indonesië en Maleisië hadden beleggers een vrije dag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.
5 uur geleden