Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AzG schort activiteiten op in hoofdstad Haïti om toenemend geweld

AzG schort activiteiten op in hoofdstad Haïti om toenemend geweld

PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR/AFP) - Artsen zonder Grenzen (AzG) staakt voorlopig de activiteiten in de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince en het omliggende gebied, meldt de organisatie in een verklaring. De opschorting "tot nader order" is ingegeven door het toenemende geweld in het land, aldus AzG, en door bedreigingen van het personeel door leden van de Haïtiaanse politie.

Volgens AzG heeft de politie de afgelopen week herhaaldelijk haar voertuigen aangehouden en haar personeel rechtstreeks bedreigd, onder meer met de dood en verkrachting. "We zijn eraan gewend te werken onder extreem onveilige omstandigheden, maar wanneer zelfs de politie een directe bedreiging wordt, hebben we geen andere keuze dan onze projecten op te schorten", zei Christophe Garnier, hoofd van de AzG-missie in Haïti.

Eerder dinsdag werd bekend dat de politie van Haïti en inwoners van Port-au-Prince 28 bendeleden hebben gedood toen die laatsten een aanval wilden lanceren in verschillende wijken van de hoofdstad. De politie onderschepte naar eigen zeggen een vrachtwagen en een minibus die bendeleden vervoerden naar twee wijken. Tien van hen werden ter plaatse gedood. De politie en inwoners jaagden daarop samen de overige bendeleden op en doodden hen, aldus de politie.

Haïti gaat gebukt onder geweld van criminele bendes. Daarbij kwamen volgens de VN tussen januari en september van dit jaar bijna 4900 mensen om het leven. Het land heeft geen president meer sinds de moord op president Jovenel Moïse in 2021. Ook heeft het nu geen parlement.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Israël betreurt doden bij aanval op kerk in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei donderdag te betreuren dat er doden zijn gevallen bij een aanval op de enige katholieke kerk in Gaza.

4 uur geleden
Witte Huis: Trump heeft onschuldige aandoening aan beenaders

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is gediagnosticeerd met een chronische, maar onschuldige aderaandoening, meldde het Witte Huis donderdag. Trump liet zich medisch onderzoeken omdat zijn benen waren gezwollen.

6 uur geleden
Tomorrowland gaat in de nacht nieuw podium bouwen

BOOM (ANP) - Op het festivalterrein van Tomorrowland in het Belgische Boom wordt hard doorgewerkt om vrijdag een nieuw hoofdpodium te hebben staan. In een persconferentie stelde de festivalorganisatie dat er de hele nacht wordt doorgebouwd. Woensdagavond ontstond er op het festival een brand die het hele hoofdpodium heeft verwoest.

7 uur geleden
Slovenië weigert twee extreemrechtse ministers Israël

LJUBLJANA (ANP/AFP) - Slovenië weigert twee extreemrechtse ministers uit Israël voortaan de toegang tot het land door hun rol bij het geweld tegen Palestijnen. Volgens de Sloveense autoriteiten is dat een nieuwe stap binnen de Europese Unie, melden Sloveense media.

9 uur geleden
Voorrang voor Oekraïne laat andere landen op Patriots wachten

BERN (ANP) - De voorrang die Oekraïne nu krijgt bij de aanschaf van Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingssystemen vraagt meer geduld van andere gegadigden. Zo heeft Zwitserland te horen gekregen dat zijn bestelling vertraging oploopt.

11 uur geleden
Belgische media: dancefestival Tomorrowland gaat door

BOOM (ANP) - Het Belgische dancefestival Tomorrowland gaat definitief door, ondanks een brand die het hoofdpodium verwoestte. Dat melden Belgische media donderdagmiddag.

11 uur geleden
VRT: organisatie Tomorrowland bouwt nieuw hoofdpodium

BOOM (ANP) - De organisatie van het Belgische festival Tomorrowland is bezig om een nieuw hoofdpodium te bouwen, nadat het oorspronkelijke podium woensdag werd verwoest door een brand. Dat meldt de VRT op basis van een e-mail aan de artiesten die vrijdag op de line-up van het dancefestival staan.

12 uur geleden