Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AzG schort activiteiten op in hoofdstad Haïti om toenemend geweld

AzG schort activiteiten op in hoofdstad Haïti om toenemend geweld

PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR/AFP) - Artsen zonder Grenzen (AzG) staakt voorlopig de activiteiten in de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince en het omliggende gebied, meldt de organisatie in een verklaring. De opschorting "tot nader order" is ingegeven door het toenemende geweld in het land, aldus AzG, en door bedreigingen van het personeel door leden van de Haïtiaanse politie.

Volgens AzG heeft de politie de afgelopen week herhaaldelijk haar voertuigen aangehouden en haar personeel rechtstreeks bedreigd, onder meer met de dood en verkrachting. "We zijn eraan gewend te werken onder extreem onveilige omstandigheden, maar wanneer zelfs de politie een directe bedreiging wordt, hebben we geen andere keuze dan onze projecten op te schorten", zei Christophe Garnier, hoofd van de AzG-missie in Haïti.

Eerder dinsdag werd bekend dat de politie van Haïti en inwoners van Port-au-Prince 28 bendeleden hebben gedood toen die laatsten een aanval wilden lanceren in verschillende wijken van de hoofdstad. De politie onderschepte naar eigen zeggen een vrachtwagen en een minibus die bendeleden vervoerden naar twee wijken. Tien van hen werden ter plaatse gedood. De politie en inwoners jaagden daarop samen de overige bendeleden op en doodden hen, aldus de politie.

Haïti gaat gebukt onder geweld van criminele bendes. Daarbij kwamen volgens de VN tussen januari en september van dit jaar bijna 4900 mensen om het leven. Het land heeft geen president meer sinds de moord op president Jovenel Moïse in 2021. Ook heeft het nu geen parlement.

Meer uit Buitenland

Høiby kan leven met beslissing over elektronisch toezicht

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is blij dat hij van de rechter zijn voorarrest thuis onder elektronisch toezicht mag uitzitten. "Hij is relatief tevreden met deze uitkomst", zei zijn advocaat Petar Sekulic tegen Noorse media na afloop van de zitting.

7 minuten geleden
Marius Borg Høiby mag mogelijk met enkelband gevangenis verlaten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, lijkt de gevangenis te mogen verlaten. Een rechtbank in Oslo heeft zijn voorarrest maandag met vier weken verlengd, maar hij mag dat wel thuis met een enkelband uitzitten. Dat melden Noorse media. De aanklager is in beroep gegaan tegen die beslissing.

47 minuten geleden
Bijna 900 miljoen euro voor hulp aan Gazanen

BRUSSEL (ANP) - Voor hulp aan Gazanen is 883,6 miljoen euro bijeengebracht, zo heeft de Europese Commissie maandag bekendgemaakt. Dat deed zij voor het begin van de tweede bijeenkomst van de Palestijnse Donorgroep (PDG) in Brussel. Onder meer Nederland heeft hier 5 miljoen aan bijgedragen, zei minister Tom Berendsen maandag bij aankomst in Brussel.

1 uur geleden
Marokkaanse journalist Ali Lmrabet gearresteerd in Tanger

TANGER (ANP/AFP/RTR) - De bekende Marokkaanse journalist Ali Lmrabet is zondag gearresteerd op het vliegveld van Tanger, meldt zijn echtgenote aan persbureau AFP. Ook Reporters Without Borders (RSF) bericht over de arrestatie van de journalist, die zou worden beschuldigd van het verspreiden van valse informatie.

1 uur geleden
Bahrein beschuldigt Iran van aanvallen op burgers

MANAMA (ANP/AFP/RTR) - Bahrein heeft verontwaardigd gereageerd op Iraanse aanvallen op doelen in de Golfstaat. Iran zegt daar doelen van de Amerikaanse strijdkrachten onder vuur te hebben genomen, maar volgens de krijgsmacht van Bahrein worden burgers aangevallen.

1 uur geleden
Russische veiligheidsdienst op EU-sanctielijst om cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Een onderdeel van de Russische Federale Veiligheidsdienst (FSB) is maandag aan de EU-sanctielijst toegevoegd. "De FSB voert al jarenlang uiteenlopende kwaadwillige cyberactiviteiten uit die steeds ernstiger worden en gevolgen hebben voor de EU, haar lidstaten en internationale partners, met name Oekraïne", stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas in een verklaring.

2 uur geleden
NYT: Japan komt met nieuwe inlichtingendienst om spionagedreiging

TOKIO (ANP) - Japan is bezig met het opzetten van een centrale inlichtingendienst, om staatsgeheimen en belangrijke technologieën beter te kunnen beschermen. Dat meldt The New York Times. Het land krijgt daarbij hulp van andere overheden. Volgens de krant is Japan erg kwetsbaar voor spionage.

2 uur geleden