AzG meldt beschieting mensen die ziekenhuis verlaten
GAZA (ANP/RTR) - Volgens een melding van Artsen zonder Grenzen (Canada) worden mensen die het uitgevallen en omsingelde Al Shifa-ziekenhuis in Gaza proberen te verlaten door de Israëlische belegeraars onder vuur genomen. Het ziekenhuis heeft door de Israëlische aanvallen geen stroom meer en functioneert niet meer. Ziekenhuisdirecteur Ashraf al-Qudra had dit eerder ook tegen de nieuwszender Al Jazeera gezegd.
Patiënten wier leven afhankelijk is van de stroomvoorziening, zoals een baby in een incubator en een jongeman op de intensive care zijn al overleden.
Artsen zonder Grenzen verklaarde zaterdag in de vroege ochtend dat de aanvallen op het ziekenhuis "in de afgelopen uren dramatisch in intensiteit zijn toegenomen". Het ziekenhuis werd vrijdag volgens de lokale autoriteiten getroffen door een Israëlische luchtaanval met dertien doden tot gevolg.
Het Israëlische leger weerspreekt de stelling dat het het ziekenhuis belegert en beschiet. Er zijn volgens de Israëli's wel gevechten met Hamasstrijders rond het ziekenhuis, maar de oostelijke kant van het complex is volgens een legerwoordvoerder veilig om naar buiten te gaan. In en rond het medische complex in Gaza-Stad zijn waarschijnlijk 20.000 mensen, inclusief personeel, patiënten en ontheemden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
20 minuten geledenTALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.
2 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA) - In een Duits dorp zijn tijdens carnavalsfeesten tientallen mensen getroffen door pepperspray, meldt de politie. 59 mensen moesten worden behandeld door de hulpdiensten; negen van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.
2 uur geleden