
AzG meldt beschieting mensen die ziekenhuis verlaten
GAZA (ANP/RTR) - Volgens een melding van Artsen zonder Grenzen (Canada) worden mensen die het uitgevallen en omsingelde Al Shifa-ziekenhuis in Gaza proberen te verlaten door de Israëlische belegeraars onder vuur genomen. Het ziekenhuis heeft door de Israëlische aanvallen geen stroom meer en functioneert niet meer. Ziekenhuisdirecteur Ashraf al-Qudra had dit eerder ook tegen de nieuwszender Al Jazeera gezegd.
Patiënten wier leven afhankelijk is van de stroomvoorziening, zoals een baby in een incubator en een jongeman op de intensive care zijn al overleden.
Artsen zonder Grenzen verklaarde zaterdag in de vroege ochtend dat de aanvallen op het ziekenhuis "in de afgelopen uren dramatisch in intensiteit zijn toegenomen". Het ziekenhuis werd vrijdag volgens de lokale autoriteiten getroffen door een Israëlische luchtaanval met dertien doden tot gevolg.
Het Israëlische leger weerspreekt de stelling dat het het ziekenhuis belegert en beschiet. Er zijn volgens de Israëli's wel gevechten met Hamasstrijders rond het ziekenhuis, maar de oostelijke kant van het complex is volgens een legerwoordvoerder veilig om naar buiten te gaan. In en rond het medische complex in Gaza-Stad zijn waarschijnlijk 20.000 mensen, inclusief personeel, patiënten en ontheemden.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - De Oostenrijkse politie is met veel mensen uitgerukt voor een bomdreiging op de technische universiteit van Wenen. De politie meldde na onderzoek van een verdacht pakket dat er geen gevaar is en de afzettingen worden opgeheven.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat een groep Russische militairen is vrijgelaten uit Oekraïense gevangenschap. Oekraïne meldde eerder al dat Rusland gewonde Oekraïners had overgedragen als onderdeel van een grote gevangenenruil.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR) - Bij het vliegtuigongeluk in de West-Indiase stad Ahmedabad zijn meer dan tweehonderd doden gevallen, meldt de lokale politie. De politiechef zei eerder al dat het erop leek dat niemand van de 242 inzittenden de crash heeft overleefd. Ook zouden op de grond slachtoffers zijn gevallen waar het toestel is neergestort.
1 uur geledenWENEN (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) heeft in een resolutie kritiek geuit op Iran voor het niet naleven van de nucleaire verplichtingen. Dat is voor het eerst in bijna twintig jaar. Mogelijk stapt de IAEA naar Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. Iran zegt als tegenreactie juist een extra installatie voor de verrijking van uranium te openen.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Een groep zwaargewonde Oekraïense militairen is uit Russisch gevangenschap vrijgelaten en teruggekeerd in Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky. Zij zijn deel van een grote gevangenenruil tussen Oekraïne en Rusland die de twee oorlogvoerende landen begin deze maand overeenkwamen in Istanbul.
2 uur geledenAHMEDABAD (ANP/AFP) - De politiechef van de West-Indiase stad Ahmedabad zegt dat het erop lijkt dat niemand de vliegtuigcrash in de stad heeft overleefd. Er zaten volgens de politie 242 mensen aan boord. Ook zouden op de grond slachtoffers zijn gevallen op de plek waar het toestel is neergestort.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt dat het dodental is opgelopen na een aanval op een bus met medewerkers van de hulporganisatie in Gaza. Interim-directeur John Acree spreekt in een nieuwe verklaring over minstens acht doden, meerdere gewonden en mogelijke ontvoeringen.
2 uur geleden